Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω οσοι πονάμε την ομάδα, είχαμε ενα κόμπο χθες στη συνέντευξη του.

Παρολα αυτά, είδα τον αγώνα χθες με Γιουβεντους. Ναι φιλικό, ναι απροετοίμαστοι και εμεις και αυτοί, αλλά έβγαλε μια ωραία ενέργεια η ομάδα. Πολύ θετικό το 18χρονο o Ντεμιρ που δειχνει πάρα πολύ καλά στοιχεία.

Το κλειδι για τη σεζόν θα είναι ο Γκριζμαν, που ουσιαστικά πάντα έπαιζε στη θέση του Μεσι. Αν μπορει να εμφανιστεί σοβαρός και συνεπής, κάτι θα σώσουμε απο τη χρονιά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dakangr είπε

Νομιζω οσοι πονάμε την ομάδα, είχαμε ενα κόμπο χθες στη συνέντευξη του.

Παρολα αυτά, είδα τον αγώνα χθες με Γιουβεντους. Ναι φιλικό, ναι απροετοίμαστοι και εμεις και αυτοί, αλλά έβγαλε μια ωραία ενέργεια η ομάδα. Πολύ θετικό το 18χρονο o Ντεμιρ που δειχνει πάρα πολύ καλά στοιχεία.

Το κλειδι για τη σεζόν θα είναι ο Γκριζμαν, που ουσιαστικά πάντα έπαιζε στη θέση του Μεσι. Αν μπορει να εμφανιστεί σοβαρός και συνεπής, κάτι θα σώσουμε απο τη χρονιά.

φίλε όχι απλά κόμπο, αυτό δε το έχω ξανανοιώσει, από το 1997-1998 περίπου αυτή η ομάδα ήταν και είναι στη καρδιά μου. Δεν ασχολούμαι με άλλες ομάδες. Έχω λατρέψει παίκτες που πέρασαν απο αυτή την Ομάδα (Sergi, Rivaldo, Luis Enrique, Puyol, Xavi, Iniesta, τα πρότυπά μου τους Ολλανδούς Reiziger, De Boer, Kluivert, τον μοναδικό Overmars, Davids, Litmanen, Ronaldinho κλπ) Αυτό τον Παίκτη όμως, τον έχω συνδέσει με την ομάδα όσο κανέναν άλλο! Δε ξέρω ποιος ακριβώς φταίει τελικά που φεύγει, η ομάδα πλέον αλλάζει ταυτότητα!

Ήθελα ρε γμτ μια αναμέτρηση ακόμα με τους αχώνευτους της Bayern πριν φύγει για αυτό το 8-2, όπως τότε που  ξάπλωσε τον Boateng! Τους Μαδριλένους δε τους αναφέρω καν γιατί τους εξαφάνισε, ισοπέδωσε όλα αυτά τα χρόνια!

Φοβόμουν τη στιγμή που θα κρέμαγε τα παπούτσια του και τελικά τον χάνουμε για μαλακίες..όσο παίζει ακόμα πλέον πρώτα θα στηρίζω τη νέα ομάδα που θα πάει (εκτος αν είναι η ρεαλ λολ) όσο δύσκολο κι αν είναι αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι μπήκε σφήνα και η Τσέλσι αν και δεν ξέρω πόσο είναι δυνατό να χαλάσει η συμφωνία με τους παριζιάνους. Νομίζω θα προτιμούσα να τον δω στα αγγλικά γήπεδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα τον βλέπουμε έτσι πλέον και δεν χωνεύεται... 

Είναι κάποιοι παίκτες που δεν μπορείς να τους βλέπεις με άλλη φανέλα σαν να έβλεπες τον τεράστιο Μαλντινι ή τον Τοττι με άλλη φανέλα εκ των Μίλαν και Ρομα αντίστοιχα, όπως και με τον Ραμος δεν μου κολλάει που τον βλέπω με την Παρι. 

Και να βλέπεις στην Μπαρτσα τους τέσσερις αρχηγούς και να είναι μέσα ο Ρομπέρτο που δεν δέχθηκε μείωση όπως και ο Ουμτιτι και ο Πιανιτς (ο 1ος 10 εκατομμύρια, ο 2ος καμιά 20αρια και ο 3ος 17 εκατομμύρια συμβόλαιο) και εμείς ακόμα να ξεσκαρταρουμε την ομάδα από τα βαρίδια τουλάχιστον να πάμε με πεδρι ντε γιονγκ και άλλα νέα παιδιά. 

Το μόνο του όνειρο του Λαπορτα είναι η Σούπερ Λίγκα και τπτ άλλο συνεχίζει και αυτός μετά τον θυρωρό Μπαρτομεου να βρωμιζει και να αλλοιώνει το dna του συλλόγου, τελικά και αυτός φούμαρα είναι απλά έγινε μάγκας με τα επικά μαγικά του Ρονι και την χρυσή φουρνιά της Μασια και του Πεπ. 

Αυτά... 

FB_IMG_1628627995541.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφεραν και έφτασαν τη Μπάρτσα σε αυτό το οικονομικό χάλι. Να μην μπορείς να κρατήσεις τον σπουδαιότερο παίχτη της ιστορίας σου.

Λίο, καλή τύχη στη ζωή σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ φαν της μπαρτσελονα, το χάρηκα που έφυγε ο messi. Ίσως γιατί έχω ξενερώσει με την προεδρία του μπαρτομεου. Ισως γιατί έδιωξε όπως έδιωξε τον σουαρες. Ίσως γιατί κ ο λαπορτα το ίδιο κακός μου φαίνεται. Ίσως γιατί επιμένουν να δημιουργήσουν αυτήν την κλειστή λίγκα. Όπως κ να έχει, ο λεο πήγε στην 2η μεγάλη μου αγάπη, οπότε όλα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δανεικος στην Ατλετικο ο Γκριζμαν με ρητρα αγορας 40 μυρια ευρω.
Μιλαμε για μεγαλο οικονομικο προβλημα η ομαδα, οχι αστεια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω 9 εκατομμυρια τον πηρε και τον εδωσε 25, αλλα τελειως τραγικος σχεδιασμος ενισχυσε κι αλλο μια βασικη ανταγωνιστρια ομαδα με τον Αντωνη ασχετα οτι δεν ταιριαξε ποτε στο συστημα της ομαδας, αντι να παρει τον Σαουλ και κοντα 30 μυρια που εδινε πριν λιγο καιρο η Ατλετι, η ομαδα μας ηθελε τον Φελιξ αντι να θελει χαφ και κεντρικο αμυντικο.

Δεν ξερω τι ειναι πιο τραγικη η διοικηση ή ο κουμαν που επεμεινε να κρατησουμε Μπρειθγουειτ και τα λοιπα σαπακια Κουτινιο , Ντεμπελε κτλ. (τον τελευταιο τον κρατησε ωστε να τον ανανεωσει και να τον διωξει του χρονου πιστευω για να μην το χασει ως ελευθερο)

Τους μονους που προσπαθησε να διωξει η ομαδα ηταν τον Πιανιτς και τον Ουμτιτι αλλα καμια ομαδα δεν τους εδινε τα λεφτα που τους δινει η Μπαρτσα ετησιως οποτε εκατσαν στο συμβολαιο τους, τι κοροιδα ειναι να αφησουν τετοιο συμβολαιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που πήραμε ένα ψηλό Φορ, πιστεύω ότι χρειαζόμασταν έναν και τα προηγούμενα χρόνια, γιατί δεν κινήθηκαν για τον Ζιρου που πήγε τσάμπα στη Μίλαν;

Από την στιγμή που πήραμε ένα ψηλό Φορ, πιστεύω ότι χρειαζόμασταν έναν και τα προηγούμενα χρόνια, γιατί δεν κινήθηκαν για τον Ζιρου που πήγε τσάμπα στη Μίλαν;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...