Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
εγώ συνεχίζω και παίζω, Level 50 πλέον, απλά πρέπει να διορθωθούν κάποια πράγματα που προσωπικά με χαλάνε και που ίσως αν συνεχιστούν με κάνουν να ακυρώσω και εγώ την συνδρομή μου

 

1)το παιχνίδι καλώς ή κακώς παραείναι gear dependent, με αποτέλεσμα κάποιοι που έχουν 24 ώρες την ημέρα ελεύθερες ή αγοράζουν χρήμα από κινέζους, να έχουν φτιάξει full το endgame gear (Miragent ή Fenris set) και να κερνάνε τους πάντες και τα πάντα χωρίς την παραμικρή πιθανότητα να χάσουν από κάποιον που δεν έχει το set...επίσης το σχετικά υψηλό drop rate στο τελευταίο instance του παιχνιδιού (Dark Poeta), αποτρέπει τους πάντες να αγοράσουν κάποιο armor, με αποτέλεσμα το armor crafting μετά το 40 level ουσιαστικά να μην υπάρχει αφού είναι εντελώς ασύμφορο...δεν μπορεί ένα crafted armor 48αρι που έχει procάρει σε gold (που για να γίνει αυτό έχεις ξοδέψει ΠΟΛΛΑ λεφτά) να είναι χειρότερο από ένα τυχερό drop από το instance...πρέπει ή να μειωθεί το drop rate ή το crafted item να είναι πολύ καλύτερο

 

2)η εύκολη συγκομιδή Abyss Points (κοινώς PVP points) από PVE instances...δλδ κάποιος μπορεί να έχει χεστεί στα AP και να μην έχει ιδεά από PVP επειδή φαρμάρει συνεχώς Dredgion, Fort Instances και Dark Poeta...βλέπεις κάποιους με 1500 kills και 900.000 AP...oh rly?

 

3)τέλος, η έλλειψη End game content...εγώ σαν 50αρης πλέον είναι πολύ λίγα τα πράγματα που μπορώ να κάνω, τα οποία έχω ήδη αρχίσει και βαριέμαι...τουλάχιστον ας κάνουν κανά merge στους servers μήπως και βλέπουμε παραπάνω κόσμο στην abyss...μπορεί το WΟW να είναι ανέκδοτο στο PVP, αλλά έχει τόσο PVE content που πραγματικά δεν βαριέσαι με τίποτα όταν φτάσεις 80 level

 

το παιχνίδι έχει potentials, αλλά πρέπει επειγόντως να γίνουν κάποιες αλλαγές

 

QQ mode off

 

 

Τουλάχιστον εδω κρατάνε τους χαρακτήρες καθαρους και οχι οτι να ναι αλλά wow.

Σε καθε patch αλλαζουν τα φωτα σε ολες τις κλασεις πραγμα τραγικο για μένα... επισης ναι μεν διαθετει αριστο pve ( στρατηγικές στα instance στο κάθε boss ) αλλα μην ξεχνάς οτι έτσι πως έχει καταντήσει είναι ίδιο με αυτό που αναφέρεις στο (2) πλέον και η κουτσή Μαρία φαρμαρει instance και όλοι χαρούμενοι έχουν epic (252 lv item η όπου έχει φτάσει ) χωρίς να γνωρίζει καθόλου την δυσκολία που υπήρχε στα πρώτα χρόνια του wow απλά σε κάθε patch νέο φαρμαρισμα.Γιατι π.χ καποιος να εχει λιωσει στην συγκομηδη pvp item από arena και ο αλλος μεσα σε 10λεπτο στο VOA να περνει pvp item που στην τελικη θα τα κρατησει μεχρι το επομενο patch απλά έλεος

Άσχετο με το παρόν θέμα αίσχος έχει καταντήσει πλέον και η ιστορία με τα addon ..healbot απλά πατάς 3 κουμπιά, facemelter και ο dk παίζετε και από 5χρόνο και αλλά πολλά ώστε η οθόνη να γεμίζει ελλεινα με αριθμούς και το πόσο σε νοιάζει στην τελική είναι το recount και η αριθμοί του παρά το παιχνίδι..............

 

Όσο για το (1) θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και για το (3) ναι έχεις δίκαιο αλλά μην ξεχνάς οτι 1.5 χρόνο έχει το παιχνίδι στην αγορά λογικά θα δούμε σύντομα και άλλα πράγματα (μέχρι να βγει το burning crusade όλοι οι hardcore ήταν 60 και περίμεναν καινούργια πράγματα , έτσι πάει η δουλεία)

 

Και στην τελική το παιχνίδι τα σπάει έτσι όπως είναι απλά θέλει το χρόνο του γιατί μην ξεχνάμε ότι και τον πρώτο χρόνο το wow ήταν ξεβράκωτο ...

Επεξ/σία από filetos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον εδω κρατάνε τους χαρακτήρες καθαρους και οχι οτι να ναι αλλά wow...

 

δεν θέλω να συγκρίνω τα 2 παιχνίδια και ομολογώ ότι με το ΑΙΟΝ έχω καεί περισσότερο...απλά το pvp στο ΑΙΟΝ είναι το δυνατό του σημείο και με χαλάει αυτό που γίνεται με τα ΑΡ...για το WOW έχεις δίκιο, αλλά όπως είπα στο ποστ μου πιο πριν το pvp του ήταν και είναι GTP οπότε λίγο με νοιάζει και εκεί αν φαρμάρουν points

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να συγκρίνω τα 2 παιχνίδια και ομολογώ ότι με το ΑΙΟΝ έχω καεί περισσότερο...απλά το pvp στο ΑΙΟΝ είναι το δυνατό του σημείο και με χαλάει αυτό που γίνεται με τα ΑΡ...για το WOW έχεις δίκιο, αλλά όπως είπα στο ποστ μου πιο πριν το pvp του ήταν και είναι GTP οπότε λίγο με νοιάζει και εκεί αν φαρμάρουν points

 

Σωστος αλλα οσοι λενε οτι το wow den exei farm....απλα ειναι αστειο..4 χρονια επαιζα wow το σημερινο το χαλι δεν το ειχα ποτε.Οντως το δυνατο σημειο του aion ειναι το pvp αλλα αυτο που μ αρεσει πολυ ειναι ο συνδυσμος των 2 με εξαισιο τροπο pvpve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βγεί ήδη hacks kai cheats για το game.

Πετάνε παντού,βλέπουν κάπιον stealth ,HP MP LVL

Πάει και αυτό το game το Fαμίσανε

Ενα παραδειγμα

http://uk.aiononline.com/characters/Telemachus/Dehumanizer

 

50αρης Sorcerer μέχρι πριν ελάχιστες ήμερες με xeno book στα dregion που μπήκα μαζί του πραγματικά έμεινα με το στόμα ανοιχτό λόγο του damage του.Σε duel's με Char's ίδιου και Ανωτέρου gear πάντα βγαίνει νικητής!

Φυσικά το όνομα του Legion του τα λέει όλα.

 

From russia with love :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιέργεια τι κουλό έχει πάνω του ο συγκεκριμένος; Φυσιολογικό build φαίνεται να έχει.

Δεν παίζω το παιχνίδι, ρωτάω εγκυκλοπαιδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιέργεια τι κουλό έχει πάνω του ο συγκεκριμένος; Φυσιολογικό build φαίνεται να έχει.

Δεν παίζω το παιχνίδι, ρωτάω εγκυκλοπαιδικά.

 

βασικά δεν είναι σίγουρο ότι ο τύπος botάρει...το περίεργο με αυτόν είναι ότι βρίσκεται στο rank 1 με απ' ότι θυμάμαι πάνω από 1.000.000 ΑΡ και μόλις 2800 kill

 

ουσιαστικά δηλαδή φαρμάρει 24/7 pvp points, χωρίς ουσιαστικά να κάνει pvp (λιώνοντας συνέχεια κάποια instances που ανέφερα πιο πάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν είναι σίγουρο ότι ο τύπος botάρει...το περίεργο με αυτόν είναι ότι βρίσκεται στο rank 1 με απ' ότι θυμάμαι πάνω από 1.000.000 ΑΡ και μόλις 2800 kill

 

ουσιαστικά δηλαδή φαρμάρει 24/7 pvp points, χωρίς ουσιαστικά να κάνει pvp (λιώνοντας συνέχεια κάποια instances που ανέφερα πιο πάνω)

 

Ο συγκεκριμένος είναι 5ος στον κόσμο δες εδω

 

Μάλιστα. Άρα εντάξει απλά έχει παίξει περίεργα...

Αυτο δεν αποδεικνύει κάτι για τα hack που αναφέρθηκαν παραπάνω απο τον bossdoc.

Υπάρχουν όντως; Ότι βλέπω είναι για κινέζικους οι private servers.

Thnx for the info.

 

edit: Απο όσο βλέπω αν χάσεις σε pvp χάνεις ±50k abyss points. Οπότε φαντάζομαι είναι λογικό τα τόπ ράνκ να μην κάνουν καθόλου pvp με κίνδυνο να πέσουν και απλά φαρμάρουν άλλα πράγματα στο abyss?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Άρα εντάξει απλά έχει παίξει περίεργα...

Αυτο δεν αποδεικνύει κάτι για τα hack που αναφέρθηκαν παραπάνω απο τον bossdoc.

Υπάρχουν όντως; Ότι βλέπω είναι για κινέζικους οι private servers.

Thnx for the info.

 

edit: Απο όσο βλέπω αν χάσεις σε pvp χάνεις ±50k abyss points. Οπότε φαντάζομαι είναι λογικό τα τόπ ράνκ να μην κάνουν καθόλου pvp με κίνδυνο να πέσουν και απλά φαρμάρουν άλλα πράγματα στο abyss?

 

το μόνο hack που γνωρίζω προσωπικά ότι υπάρχει στους official servers (πέρα από το γνωστό botting), είναι κάποιο πρόγραμμα που σου επιτρέπει να δεις στο ραντάρ τους stealth εχθρούς...βέβαια 2 άτομα που κατηγορήθηκαν με στοιχεία για αυτό έφαγαν, άμεσο ban

 

όντως οι top παίκτες δεν κάνουν pvp αφού το τωρινό σύστημα δεν τους ωφελεί και πολύ, γι’ αυτό και κάτι πρέπει να αλλάξουν κατά την γνώμη μου πάνω στο pvp system

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...