Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτους που θελουνε να ξεκινισουνε αιον να μιν το κανουν...το game παει κατα διαολου...Στον server μου (telemahus) 3-4 τοπ legion levarane... πολλα προβληματα και πολλις κοσμος παραπονιεται.θα πω στο μπαμ λιγο απ'ολα 1 το siege μεσα στο lag 2 unbalance game 3 πολλα huck,cheat 4 oi gm's διχνουν οτι γουσταρουν τους elyos (οποιος elyos στον telemahus διαφονι σε αυτο ας στιλει κανενα pm να του το αποδιξω) 5 πολλη δισκολια στους asmodian character με σχεσι τα περιστερια (elyos) διο λεξης 100+ raid παραπανω....και πολλα αλλα...Μακαρι να το φτιαξουνε στο επομενο patch να γυρισει ο κοσμος πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για αυτους που θελουνε να ξεκινισουνε αιον να μιν το κανουν...το game παει κατα διαολου...Στον server μου (telemahus) 3-4 τοπ legion levarane... πολλα προβληματα και πολλις κοσμος παραπονιεται.θα πω στο μπαμ λιγο απ'ολα 1 το siege μεσα στο lag 2 unbalance game 3 πολλα huck,cheat 4 oi gm's διχνουν οτι γουσταρουν τους elyos (οποιος elyos στον telemahus διαφονι σε αυτο ας στιλει κανενα pm να του το αποδιξω) 5 πολλη δισκολια στους asmodian character με σχεσι τα περιστερια (elyos) διο λεξης 100+ raid παραπανω....και πολλα αλλα...Μακαρι να το φτιαξουνε στο επομενο patch να γυρισει ο κοσμος πισω

 

Για το ότι οι Asmo Legions στον Telemachus δεν μπορουν να οργανώσουν ένα siege της προκοπής δεν φταίνε οι GM's.

 

Και εξ' άλλου τα trials γι αυτό υπάρχουν, όποιος θέλει κανένα ας στείλει PM.

 

Επίσης, εντελώς φιλικά, δώσε λίγη βάση στην ορθογραφία σου:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ότι οι Asmo Legions στον Telemachus δεν μπορουν να οργανώσουν ένα siege της προκοπής δεν φταίνε οι GM's.

 

Και εξ' άλλου τα trials γι αυτό υπάρχουν, όποιος θέλει κανένα ας στείλει PM.

 

Επίσης, εντελώς φιλικά, δώσε λίγη βάση στην ορθογραφία σου:-D

 

δεν ξερω αν πεζεις στον Telemachus....γιατι αυτο που ειπες δεν ισχι...πος να οργανωσεις siege αφου δεν υπαρχει κοσμος....και για πες μου οταν υπαρχανε οι votf πανω τι γινοτανε???? απλα οι gm οταν κανουνε μαλακιες γινετε ενας χαμος στο chat...οποτε μην μου λες οτι δεν φτενε...οκ εγω πες ειμαι χαζος οι ιπολιποι 100 ειναι χαζοι που το λενε???Να εχεις ενα καστρο και να εχουνε ανιξει ολα και να ερχοντα τα balaouria στο καστρο σου και να το χανεις? και μετα απο μια ωρα να κανεις atack να ξερεις πος το περνεις και να να ερχονται παλι τα balaour να κοιτανε το καστρο και μετα να φευγουνε???το οτι πας στο core και βλεπεις τον ανιπαρκτο tacita να κανει 50 bling στον αερα ειναι πσεμα??? Μετα σου ερχετε ο αλλος με 0 casting time ειναι πσεμα??? το οτι κανουνε rr το pc και χαναμπενουνε και εχουνε οι sorce to dp φορτομενο με μια ωρα cd ειναι πσεμα???Και αλλα πολλα που βαριεμαι να πω :-D Ε μπες στο official forum και διαβασε...Που ειναι οι gm δεν φτενε??? δεν τα βλεπουνε???....Ναι dude η ορθογραφια μου ειναι αστα να πανε :lol: οτι μπορω κανω ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν πεζεις στον Telemachus....γιατι αυτο που ειπες δεν ισχι...πος να οργανωσεις siege αφου δεν υπαρχει κοσμος....κτλ, κτλ, κτλ

 

Ναι Telemachus παίζω, asmo μεριά. Επείδη έτυχε να πάω στα sieges χτες και προχτές εκτός Legion, είναι πραγματικά αστείο να βλέπεις την συμπεριφορά των παιχτών που δεν μπορούν να ακολουθήσουν απλές οδηγίες του τύπου "κινηθήτε στο ταδε artifact". Και κάτι αστεία τυπάκια που στα πρώτα ζόρια κάνουν quit το alliance. Μάλλον έμαθαν πως μοιράζονται τζάμπα golden medals και ήρθαν να πάρουν.

Απλά οι asmos που έρχονται πλέον στα sieges, πάνε διακοπές, δεν φταιει τίποτα άλλο. Τις τελευταίες μέρες πάει να γίνει κάποια αλλαγή, θα δείξει εαν θα προχωρήσει.

 

Όσο για τα cheats και τα άλλα που αναφέρεις. Ναι, υπάρχουν και cheaters. Κάνε έναν κόπο να πάρεις ένα screenshot όμως και να κάνεις file ενα report σε GM. Εγώ έχω κάνει report για cheating 11 άτομα, και έφαγαν και οι 11 ban (Με στοιχεία έτσι, όχι ότι μου κατέβει στο κεφάλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχετε δει? Το πρώτο τεύχος θα έχει 100 σελίδες και όποιος κάνει προπαραγγελία θα του δίνουν και κάποια πράγματα ingame

 

https://www.aionmagazine.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το aeon πανω στο steam μου, απο καιρους beta, αξιζει να το ξαναδοκιμασω η αστα να πανε απο οτι διαβαζω?

 

Ανάλογα τι ζητάει κανείς από ένα παιχνίδι. Σίγουρα έχει αρκετά πράγματα που χρήζουν βελτίωσης, και πολλά από αυτά βρίσκουν την λύση τους στο επερχόμενο patch.

 

Προσωπικά έχω κολλήσει με το παιχνίδι:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στην αρχή μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά όταν έφτασα περίπου 38 lvl άρχισα να το βαριέμαι.

Mε το ζόρι μετά απο 1.5 - 2 μήνες έφτασα στο 42 lvl.

Τώρα δεν έχω λογκάρει σχεδόν 2 μήνες....

Bασίκά μετά απο ένα σημείο το παιχνίδι θυμίζει Lineage2... Grind και πάλι Grind.

Άσε που έχει καταντήσει βαρετό να σκάνε 3-4 asmo και να χώνουν με 2 hit κάποιον που είναι μόνος του... και μέτα πάλι το ίδιο και το ίδιο....

Θα το ξαναδώ όταν γίνει το update, αλλά δεν βλέπω να με κρατάει ιδιαίτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Aπό Δεκέμβρη σταθερός εγώ πάντως.

Άλλα έχω άλλη προσέγγιση για να μη βαρεθώ.

Ανεβάζω 8 χαρακτήρες παράλληλα!

Δεν υπάρχει main.

Και είμαι level 23-29 με όλους και έχω δρόμο ακόμα

και professions έχω πάρει οπότε καταλαβαίνεται τι γίνεται => κάψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

και εγώ σκεφτόμουν να το ξαναρχίσω αλλα από ότι βλέπω μάλλον δεν αξίζει

 

---------- Προσθήκη στις 00:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:49 ----------

 

Aπό Δεκέμβρη σταθερός εγώ πάντως.

Άλλα έχω άλλη προσέγγιση για να μη βαρεθώ.

Ανεβάζω 8 χαρακτήρες παράλληλα!

Δεν υπάρχει main.

Και είμαι level 23-29 με όλους και έχω δρόμο ακόμα

και professions έχω πάρει οπότε καταλαβαίνεται τι γίνεται => κάψιμο

 

επίσης δεν είναι λύση αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έχουμε σε λίγο beta τεστ για το 1.9 patch και θα δούμε τι θα γίνει.

 

τι να κάνει και ένα patch, θα αλλάξει μήπως την γενική κατευθυνση του game? το flying αποδείχτηκε πατάτα με τους περιορισμούς και τα exploits που έχει, όπως περιμέναμε άλλωστε, όπου βρεθείς και όπου σταθείς βλέπεις bot, το grinding πάει σύννεφο (βλέπεις πόσο είναι το απαιτούμενο xp για τα τελευταία levels και θες να κόψεις τις φλέβες σου),το καλό pvp gear προυποθέτει να παρατήσεις δουλειά, γυναίκα, παιδιά, σκυλιά, φαί, ύπνο και γενικά ότι μπορεί να σου αποσπάσει την προσοχή από το aion για παραπάνω από μερικά δευτερόλεπτα (τσέκαρε πόσα abyss points κοστίζουν), τα drops γενικά είναι ελεεινά παρότι το game είναι lootάδικο του κερατά (α ρε wow που να φανταστώ ότι υπάρχουν και χειρότερα), και ας μην μιλήσω για το loot των 24ριων raid - κάτι πρασινάκια πέφτουν :lol: :lol: :lol: :lol: , τα q είναι ελάχιστα και σύντομα αρχίζεις θές δεν θές το farming μπας και πάρεις κανά lvl, balance σε pvp ούτε για αστείο (μ'αρέσει που έθαβα το pvp του wow :X), και άλλα που βαριέμαι να κάθομαι να λέω. Αντε να δούμε τι λένε και τα next gen mmo (και της ncsoft γιατί δεν τα έχω με την εταιρεία αλλά με το έκτρωμα που παρουσίασε για next gen), γιατί με τα τωρινά mmo δεν βλέπω φως..

Επεξ/σία από telarin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ας μην μιλήσω για το loot των 24ριων raid - κάτι πρασινάκια πέφτουν :lol: :lol: :lol: :lol: ,

 

Παρακαλώ; Εκτός αν εννοείς world bosses.

 

Πάντως bot στον server μου έχω να δώ από τον Φεβρουάριο.

 

Και ναι, το patch 1.9 - 2.0 είναι αλλαγή στην γενικότερη κατεύθυνση του game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...