Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά ρώτησα γιατί δεν έχει προχωρήσει η παραγγελία μου. Τελικά είναι μάλλον θέμα του play.com. Δεν έχουν stock.

 

To play.com δέν έχει όριο 30λίρες για Ελλάδα? Αλλιώς δεν στέλνει...Και νομίζω το έχει 34 λίρες, εκτός και αν ειχες καμια εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To play.com δέν έχει όριο 30λίρες για Ελλάδα? Αλλιώς δεν στέλνει...Και νομίζω το έχει 34 λίρες, εκτός και αν ειχες καμια εκπτωση

 

Όχι σίγουρα δεν έχει έχω παραγγείλει πολύ ακριβότερα. Από Ελλάδα είναι πάντα σε ευρώ όχι σε λίρες. Και μένω Αγγλία :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tσεκαρα τα λεφτα και εχουν μπει κανονικα στην καρτα. Εχεις βαλει τιποτα στο address line 2 και στο State,διοτι αυτα τα εχω αδεια εγω...

Όχι, κενά τα έχω και τα 2.

Εγώ το έχω κάνει pre-order από play.com αλλά ακόμα μου λέει pre-ordered. Πότε θα αρχίσουν να στέλνουν παραγγελίες κλπ;

Απλά ρώτησα γιατί δεν έχει προχωρήσει η παραγγελία μου. Τελικά είναι μάλλον θέμα του play.com. Δεν έχουν stock.

Απ'όσα γνωρίζω, το pre-order (προ-παραγγελία) είναι διαφορετικό από το pre-purchase (προ-αγορά).

Με pre-order θα στείλουν το game την ημερομηνία κυκλοφορίας του, και δεν έχεις πρόσβαση στο head-start (edit: με διόρθωσε ο Tilion :) ). Το ίδιο συμβαίνει και στο άμαζον, αν δεν κάνω λάθος.

Επεξ/σία από Gakerumosi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αποφυγή παρεξηγήσεων, το Pre-Order σου δίνει μία μέρα HeadStart, δηλαδή ξεκινάς το παιχνίδι στις 27 Αυγούστου. Αντίθετα, με το Pre-Purchase έχεις τρεις μέρες HeadStart, δηλαδή ξεκινάς στις 25 Αυγούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο Guild Wars ηταν το πρωτο παιχνιδι που αγορασα ever, και το ευχαριστηθηκα!!

Θυμαμαι ακομα που εψαχνα να βρω αλλους ελληνες, μιας και δεν ειχε γινει γνωστο ακομη.

Ισως με μερικους απο εδω να εχουμε παιξει και παρεα (θα με ξερατε ως Mythos of Thrace).

Βεβαια δεν ακολουθησα στα expansions που βγηκαν.

 

Το διλημμα μου τωρα ειναι εαν το Guild Wars 2 πλεον μου ταιριαζει... οχι οτι δε μ'αρεσει, απλα δεν ξερω εαν λογω χρονου (οικογενεια, παιδι κλπ) μπορω να ακολουθησω ενα τετοιο παιχνιδι που φανταζομαι οτι απαιτει συνεχη ενασχοληση απο την ωρα που κανεις log-in.

Εσεις που εχετε παιξει και την beta πως βλεπετε τις απαιτησεις του παιχνιδιου στο θεμα χρονου?

Δηλαδη κατα ποσο μπορεις να λειψεις για 5-10λεπτα και να γυρισεις μετα (ενω φυσικα εισαι εκτος της βασης σου) ?

Απο τη στιγμη που ολα γινονται με ομαδα φανταζομαι δεν ειναι ωραιο να σας στηνει καποιος εν μεσω μιας αποστολης (θυμαμαι ποσο σπασιμο ηταν αυτο στο πρωτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

snip....πως βλεπετε τις απαιτησεις του παιχνιδιου στο θεμα χρονου?

Δηλαδη κατα ποσο μπορεις να λειψεις για 5-10λεπτα και να γυρισεις μετα (ενω φυσικα εισαι εκτος της βασης σου) ?

Απο τη στιγμη που ολα γινονται με ομαδα φανταζομαι δεν ειναι ωραιο να σας στηνει καποιος εν μεσω μιας αποστολης (θυμαμαι ποσο σπασιμο ηταν αυτο στο πρωτο).

 

Το παιχνίδι είναι σχεδιασμένο (και) για εσένα!

1. Ο κόσμος είναι γεμάτος dynamic events που (τουλάχιστον στα beta events) δεν απαιτούσαν πολύ χρόνο για να ολοκληρωθούν. Μπορείς εύκολα να κάνεις 4-5 events, μετά να το αφήσεις και να επιστρέψεις όποτε μπορείς.

2. Ο θάνατος στο παιχνίδι είναι ουσιαστικά free. Δεν έχεις κανένα σοβαρό penalty. Επομένως, αν χρειαστεί να φύγεις ξαφνικά, και να πεθάνεις ... no problem.

3. Το παιχνίδι ΔΕΝ απαιτεί επένδυση χρόνο για να καλοπεράσεις. Η ταχύτητα του levelling σου δεν ενδιαφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ. Πάντα θα έχεις πράγματα να κάνεις χωρίς να υπάρχει προαπαιτούμενο σε gear, όπως crafting, exploring, personal story, dynamic events, etc. Και στην ίδια περιοχή να είσαι για 2 εβδομάδες, θα έχεις πάντα καινούργια πράγματα να κάνεις.

4. Δεν ανταγωνίζεσαι κανέναν και κανείς δεν ανταγωνίζεται εσένα. Δεν έχει killsteals, δεν έχει ranking systems, δεν έχει open world pvp και το gear κάνει max out σε stats στα level 60. Επομένως, δεν φοβάσαι ότι θα σε "φάνε" εκεί που απλά ... παίζεις, ούτε ότι θα "μείνεις πίσω" γιατί όλοι έχουν το uber gear, που εσύ δεν θα πάρεις ποτέ. Είναι ΠΟΛΥ accessible.

 

Παρόλα αυτά υπάρχουν μερικές πτυχές που ίσως σε δυσκολέψουν αν δεν έχεις πολύ χρόνο. Το WvWvW χρειάζεται μια Α επένδυση για να περνάς καλά (υποθέτω ότι περνάς καλά όταν κερδίζεις που και που). Τα dungeons στο pve ίσως χρειάζονται περισσότερο χρονο να τα τελειώσεις (μπορεί να κάνω λάθος) και περισσότερη οργάνωση (άρα και χρόνο) για να βγάλεις το explorable mode που δίνει καλύτερα gear rewards και θεωρείται ως το end-game.

 

Τέλος, ένα ακόμα θετικό... όταν περάσει ένα εξάμηνο και έχεις ολοκληρώσει το story, είσαι max level και ψάχνεις για κάτι περισσότερο (end-game), το παιχνίδι εξακολουθεί να σε καλύπτει ως άτομο με περιορισμένο χρόνο. Μπορείς να ΑΓΝΩΗΣΕΙΣ το χρονοβόρο end game (dungeons, PvP) και να εξερευνήσεις τον κόσμο βαθύτερα. Θα σε κάνει de-level και θα παίζεις όπως έπαιζες και στα lvl 5. Φυσικά, αυτό προϋποθέτει ότι το παιχνίδι έχει αρκετό περιεχόμενο για να μη βαρεθείς και να μην είναι επαναλαμβανόμενο. Νομίζω ότι κάτι έχουν καταφέρει σε αυτόν τον τομέα, αλλά θα δείξει ο χρόνος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αποφυγή παρεξηγήσεων, το Pre-Order σου δίνει μία μέρα HeadStart, δηλαδή ξεκινάς το παιχνίδι στις 27 Αυγούστου. Αντίθετα, με το Pre-Purchase έχεις τρεις μέρες HeadStart, δηλαδή ξεκινάς στις 25 Αυγούστου.

 

Ευχαριστώ. Ξεκαθάρισε το τοπίο τώρα. Ούτως ή αλλιώς από 31 θα παίξω απλά το βρήκα σχετικά φτηνά γι'αυτό το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι σχεδιασμένο (και) για εσένα!

1. Ο κόσμος είναι γεμάτος dynamic events που (τουλάχιστον στα beta events) δεν απαιτούσαν πολύ χρόνο για να ολοκληρωθούν. Μπορείς εύκολα να κάνεις 4-5 events, μετά να το αφήσεις και να επιστρέψεις όποτε μπορείς.

2. Ο θάνατος στο παιχνίδι είναι ουσιαστικά free. Δεν έχεις κανένα σοβαρό penalty. Επομένως, αν χρειαστεί να φύγεις ξαφνικά, και να πεθάνεις ... no problem.

3. Το παιχνίδι ΔΕΝ απαιτεί επένδυση χρόνο για να καλοπεράσεις. Η ταχύτητα του levelling σου δεν ενδιαφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ. Πάντα θα έχεις πράγματα να κάνεις χωρίς να υπάρχει προαπαιτούμενο σε gear, όπως crafting, exploring, personal story, dynamic events, etc. Και στην ίδια περιοχή να είσαι για 2 εβδομάδες, θα έχεις πάντα καινούργια πράγματα να κάνεις.

4. Δεν ανταγωνίζεσαι κανέναν και κανείς δεν ανταγωνίζεται εσένα. Δεν έχει killsteals, δεν έχει ranking systems, δεν έχει open world pvp και το gear κάνει max out σε stats στα level 60. Επομένως, δεν φοβάσαι ότι θα σε "φάνε" εκεί που απλά ... παίζεις, ούτε ότι θα "μείνεις πίσω" γιατί όλοι έχουν το uber gear, που εσύ δεν θα πάρεις ποτέ. Είναι ΠΟΛΥ accessible.

 

Παρόλα αυτά υπάρχουν μερικές πτυχές που ίσως σε δυσκολέψουν αν δεν έχεις πολύ χρόνο. Το WvWvW χρειάζεται μια Α επένδυση για να περνάς καλά (υποθέτω ότι περνάς καλά όταν κερδίζεις που και που). Τα dungeons στο pve ίσως χρειάζονται περισσότερο χρονο να τα τελειώσεις (μπορεί να κάνω λάθος) και περισσότερη οργάνωση (άρα και χρόνο) για να βγάλεις το explorable mode που δίνει καλύτερα gear rewards και θεωρείται ως το end-game.

 

Τέλος, ένα ακόμα θετικό... όταν περάσει ένα εξάμηνο και έχεις ολοκληρώσει το story, είσαι max level και ψάχνεις για κάτι περισσότερο (end-game), το παιχνίδι εξακολουθεί να σε καλύπτει ως άτομο με περιορισμένο χρόνο. Μπορείς να ΑΓΝΩΗΣΕΙΣ το χρονοβόρο end game (dungeons, PvP) και να εξερευνήσεις τον κόσμο βαθύτερα. Θα σε κάνει de-level και θα παίζεις όπως έπαιζες και στα lvl 5. Φυσικά, αυτό προϋποθέτει ότι το παιχνίδι έχει αρκετό περιεχόμενο για να μη βαρεθείς και να μην είναι επαναλαμβανόμενο. Νομίζω ότι κάτι έχουν καταφέρει σε αυτόν τον τομέα, αλλά θα δείξει ο χρόνος.

 

Ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση... με καλυψες απολυτα κι εδιωξες τις οποιες ανησυχιες μου!!! :D

Οποτε το pre-order το αφηνω ως εχει και οσο μπορουμε θα παιζουμε!

 

Και στην αναγκη, σε κανενα απολαυστικο WvWvW, φερνω και την μικρουλα στο PC να κανει την σειρηνα πολεμου :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ολο το παιχνιδι οπως έχει φτιαχτει ειναι end game αφου σε κανει downlevel, αλλα τα drops ειναι για το κανονικο level.

Απλά όταν είσαι level 80 έχεις προσβαση σε όλο το PVE content. Στο PVP σε κάνει 80 αυτοματα.

Γι'αυτο μην θυσιασετε τίποτα για να φτασετε οσο δυνατον γρηγοροτερα max level δεν είναι WoW που το game τοτε αρχιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα Optimized το παιχνιδι χθες που επαιξα σε σχεση με την beta. Το WvWvW "παιζοταν" , βεβαια χρειαζεται περισσοτερο και μακαρι μεχρι το release να το κανουν ακομη πιο smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από game.co.uk που το προ-παρήγγειλα,θα το έχω 28 ή μετά από 5μέρες;

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις τα preorders τα στέλνουν αρκετά ποιο πριν, οπότε λογικά θα το έχεις,αντε max 1-2 μέρες μετά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...