Προς το περιεχόμενο

Απίστευτο και όμως Ελληνικό…


sculper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χωσε OMNI!!!μη μασας πουθενα! (ακομα περιμενω να μπω στην blacklist σου...)

 

στο θεμα μας τωρα τα φορτηγα ξεφορτωνουν ορισμενες ωρες και οχι οποτε του καπνισει του καθεμιανου.στην Πατρα τουλαχιστον ειναι μεχρι τις 9 το πρωι,μετα τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
την Πατρα τουλαχιστον ειναι μεχρι τις 9 το πρωι,μετα τελος

 

Μόνο στο κέντρο ή σε όλη την πόλη;

 

Την νομοθεσία την ξέρεις; Τα δικαιώματα όποιων πρέπει (καλώς ή κακώς) να μένουν στο κέντρο, τα ξέρεις; Ή μόνο εσύ έχεις δικαιώματα;

 

Για μένα νόμος είναι ότι βοηθαει το μικροέμπορα και το μικρομαγαζάτορα.:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στο κέντρο ή σε όλη την πόλη;

 

και σκεφτομουν τοση ωρα τι απαντηση θα δωσεις!αυτη ομως δεν την περιμενα!

 

δεν ξερω ακριβως να σου πω γιατι με το κυκλοφοριακο πηραμε κατι μετρα πριν λιγο καιρο αλλα τα αναιρεσαμε προσφατα.για κεντρο ισχυει σιγουρα ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα νόμος είναι ότι βοηθαει το μικροέμπορα και το μικρομαγαζάτορα.:evil:

 

Και το δίκιο του εργάτη, μην ξεχνάς.

 

Για άλλη μια φορά έδωσες διαπιστευτήρια κομπλεξισμού, φαρισαϊσμού και αμυαλοσύνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου sculper κακώς κάθεσαι και ανοίγεις κουβέντες με τον κάθε βλάχο για τέτοια θέματα. Παρκάρισε κι άστους να λένε ότι γουστάρουν δεν είναι ανάγκη να ανοίγεις διαλόγους με κανέναν. Ας πάνε στην τροχαία, αντί να πηγαίνεις εσύ.

 

Είναι περίπου σαν τον μέσο πολίτη που ρωτάει τον ταξιτζή πριν μπει μέσα, αν έχει την καλή διάθεση να τον πάει εκεί που πηγαίνει: απλώς μπαίνεις μέσα και του λες που πας χωρίς πολλά-πολλά. Αν δεν του αρέσει η διαδρομή ας πάει στην τροχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα νόμος είναι ότι βοηθαει το μικροέμπορα και το μικρομαγαζάτορα.:evil:

 

Ποιο αρθρο του συνταγματος ειναι αυτο ακριβως?

Και κατι αλλο...αν το συγκεκριμενο βιβλιοπωλειο ανηκε σε καποια μεγαλη αλυσιδα πχ Παπασωτηριου

θα ελεγες οτι ειχε δικιο το παλικαρι και οχι οι μαγαζατορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σωστή αντιμετώπιση είναι η εξής: "άκου όχι μόνο θα παρκάρω επειδή για αυτό το λόγο προορίζεται η θέση που βλέπεις αλλά και αν δω την παραμικρή ζημιά ή γρατζουνιά στο αυτοκίνητό μου θα στο κάψω το μπουρδέλο το βιβλιοπωλείο. Τον μάγκα να τον έκανες σε αυτούς που έβαψαν το μπλε τετραγωνάκι αλλά δεν σε έπερνε.." ...κλείδώνεις, αναβοσβύνουν τα φλας και ακούγεται το μπιπ μπιπ του αυτοκινήτου και φεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σωστή αντιμετώπιση είναι η εξής: "άκου όχι μόνο θα παρκάρω επειδή για αυτό το λόγο προορίζεται η θέση που βλέπεις αλλά και αν δω την παραμικρή ζημιά ή γρατζουνιά στο αυτοκίνητό μου θα στο κάψω το μπουρδέλο το βιβλιοπωλείο. Τον μάγκα να τον έκανες σε αυτούς που έβαψαν το μπλε τετραγωνάκι αλλά δεν σε έπερνε.." ...κλείδώνεις, αναβοσβύνουν τα φλας και ακούγεται το μπιπ μπιπ του αυτοκινήτου και φεύγεις.

 

πολυ καλη ιδεα αν οδηγουσα το 25ετιας αμαξι του πατερα μου...με το καινουριο μου corsa θα την φοβομουν τη δουλεια...το ιδιο φανταζομαι ισχυει για την πλειοψηφια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είμαστε και λιγάκι λογικοί ρε παιδιά. Αν αφήνε το παιδί το αυτοκίνητο και έκλεινε το πεζοδρόμιο και την είσοδο του μαγαζιού, μετά τι θα έκανε το φορτηγό ο μαγαζάτορας? θα το έβαζε στον κ@λο του? Δεν λέω, να οργανωθούν οι μεταφορές και να γίνονται σε χρόνο που να μην ενοχλούνε, αλλά να υπάρχει και μια κατανοήση όπου χρειάζεται, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με την δουλειά του αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ο εμπορακος ε? Νομιζει πως ειναι τσιφλικι του ε? Την επομενη φορα κατεγραψε σε καμερα το γεγονος με καποιο τροπο και βγαλτον στο κλαρι (καναλια, εισαγγελεα...)

Εναλλακτικα μπορεις να κανεις φασαρια στην μεση του δρομου και να απειλησεις να του τα κανεις ολα λαμπογυαλο αν δεν τα παρει απο την θεση η αν γρατσουνισει το αμαξι. Θελει λιγο τσαμπουκα με τους αληταραδες...

 

Ο νομος ειναι μαζι σου, για μενα δεν υπαρχει ζητημα... μην τον αφησεις να του περασει ετσι απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο περιστατικό και είναι να αγανακτείς με τα όσα συμβαίνουνε στην Ελλάδα.Με αφορή λοιπόν αυτό θα ήθελα να παραθέσω ένα παρόμοιο περιστατικό που συμβαίνει στη γειτονιά μου και να μου πείτε τη γνώμη σας.Ακριβως απέναντι απο την πολυκατοικία που μένω είναι μια άλλη,όπου 20 χρόνια τώρα στο μπροστά τις μέρος έιχε πεζοδρόμιο και χώρο πλακωστρωμένο και γύρω με κάγκελο γιατί στο κάτω μέρος υπάρχουνε καταστήματα κ αποθήκες.Πήγανε λοιπόν 2 ένοικοι απο την εν λόγω πολυκατοικία και χωρίς άδεια απο τροχαία η πολεοδομία κόψανε το κάγκελο,το κάνανε πόρτα και βάζουνε μέσα τα αμάξια τους με αποτέλεσμα να χάνονται σχεδόν όλες οι θέσεις πάρκινγκ απέναντι απο την πολυκατοικία μου με το έτσι θέλω.Οι ένοικοι της πολυκατοικίας τους είναι κ αυτοί αγανακτισμένοι καθώς η απόφαση τους ήτανε χωρίς τη συγκαταθεση των υπολοίπων ενοίκων.Πάραυτα κανείς απο ότι λένε δε μπορεί να κανει τίποτα,έχουμε καλέσει την τροχαία η οποία λέει πως δεν είναι αρμόδια,που πρέπει να απευθυνθούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τετοιους αστυνομους ακομα και της δημοτικης αστυν. ειναι οτι ξερουν ολους τους νομους που χρειαζονται για να στραφουν εναντιον σου και να βγουν απο πανω... αλλα δε ξερουν κανενα νομο που σε δικαιωνει στην εκαστοτε περιπτωση. Αυτο που ειπε ο αλλος ο αστυνομος οτι δεν παει εξαρχια λεει επειδη εχει ναρκομανεις κλπ κλπ ειναι ατακα του μηνα! Δηλαδη αν δε πανε οι αστυνομοι, οι καημενοι οι κατοικοι και οι περαστικοι τι να πουν? Παντως οσο αφορα το θεμα του ανθρωπου στο 1ο post απο τη στιγμη που δικαιουσαι να παρκαρεις το κανεις χωρις 2η σκεψη. Κ ασε τους αλλους να λενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...