Προς το περιεχόμενο

Απίστευτο και όμως Ελληνικό…


sculper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

Είμαι μόνιμος κάτοικος κέντρου και για αυτό έχω και κάρτα για ελεγχόμενη στάθμευση. Πριν λίγες ημέρες πήγα να παρκάρω σε μια θέση που ήταν μαρκαρισμένη μπλε. Την ώρα που έκανα πίσω για να μπω, βγαίνουν 3 άτομα από ένα μαγαζί και μου λένε μην παρκάρεις η θέση είναι δικιά μας. Μετά βάζουν και 2 μηχανάκια. Περιττό να σας πω ότι ήταν στο τσακ για τραμπουκισμό. Προσπάθησα να μιλήσω μαζί τους, λέγοντας τους ότι είναι θέση για μόνιμους κατοίκους κτλ. Καταλαβαίνω ότι έχουν επιχείρηση (βιβλιοπωλείο), αλλά και εγώ πρέπει κάπου να παρκάρω. Όταν είδα και αποείδα κάλεσα την αστυνομία. Η οποία μου είπε ότι δεν είναι αρμόδια για τις θέσεις ελεγχόμενης στάθμευσης, αλλά είναι η δημοτική αστυνομία. Μου πρότειναν να κάνω μήνυση, αλλά δεν είμαι ούτε δικομανής ούτε πορωμένος. Μετά από αυτό καλώ την δημοτική αστυνομία. Τους είπα το περιστατικό και μου είπαν μάλιστα κύριε, πείτε μας την διεύθυνση να επιληφθούμε. Τους την λέω ……περιοχή Εξάρχεια.

Έκπληκτος ακούω να μου λέει: Δυστυχώς δεν μπορούμε να επέμβουμε, διότι αποφασίστηκε να μην πηγαίνουμε στα Εξάρχεια λόγω των ναρκομανών και των αναρχικών.

 

 

Όλα αυτά στην Ελλαδάρα μας.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Τα σχόλια δικά σας.

 

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

:o

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕεεεεεεεεεεεε??

Αυτο μου θυμιζει "ο μπαμπας μου μου ειπε να μην παρω καραμελα απο εσενα γιατι εισαι κακος"...

ΕΛΕΟΣ!

Εγω και πωρωμενος να μην ημουν, μετα απο τετοια απαντηση θα γινομουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε ρε η δημοτικη αστυν. δεν ειναι τπτ παραπανο απο δημοτικη υπαλληλοι που ψαχνουν να τα βγαλουν απο της κλησεις καθε χριστουγεννα και τις υπολοιπες διακοπες που γεμιζει η Αθηνα. Εχουν σταμπαρει μερικα σημεια και εκει πανε μονο. Τα υπολοιπα στα @#$% τους. Που να μπλεκουν τωρα οι κακομοιριδες με τραμπουκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια ειναι αυτο..εχω ενα γνωστο που δουλευει σε δημ.αστυν. και το μονο που κανει ειναι να κυνηγαει τους μαυρους που πουλανε μπανανες και να τους παιρνει τις ζγαριες για να περασει η ωρα του...τι λεμε τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Δυστυχώς δεν μπορούμε να επέμβουμε, διότι αποφασίστηκε να μην πηγαίνουμε στα Εξάρχεια λόγω των ναρκομανών και των αναρχικών.

 

Άρα στα εξάρχεια παρκάρεις οπου γουσταρεις, χωρις τον φόβο να σε γράψουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Είμαι μόνιμος κάτοικος κέντρου και για αυτό έχω και κάρτα για ελεγχόμενη στάθμευση

 

σώπα ρε μεγάλε που νομίζεις πως ο δρόμος σου ανήκει.Εκεί που δουλεύω συνέχεια φέρνουμε εμπορεύματα με φορτηγά.Που θα ξεφορτώσουν αυτοί;Η μπορούν να κλείσουν το δρόμο για κανά 20λεπτο.Ακου λέει μόνιμη κάρτα.Σορρυ ρε φίλε μη σου πατησω και το δρόμο.Να περπαταω επιτρέπεται;:evil:

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να επέμβουμε, διότι αποφασίστηκε να μην πηγαίνουμε στα Εξάρχεια λόγω των ναρκομανών και των αναρχικών.

 

Ναι μορέι Γι αυτό δεν έχουν καθόλου εμπορική κίνηση.Τους καημένους multirades και Πλαίσιους.σομπ τους λυπάμε.Εναν έςρανο να τους βοηθήσουμε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σώπα ρε μεγάλε που νομίζεις πως ο δρόμος σου ανήκει.Εκεί που δουλεύω συνέχεια φέρνουμε εμπορεύματα με φορτηγά.Που θα ξεφορτώσουν αυτοί;Η μπορούν να κλείσουν το δρόμο για κανά 20λεπτο.Ακου λέει μόνιμη κάρτα.Σορρυ ρε φίλε μη σου πατησω και το δρόμο.Να περπαταω επιτρέπεται;:evil:

 

 

Γιατί μήπως ανήκει σε σένα; Να ξεφορτώσουν βραδινές ώρες που δεν έχει κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μήπως ανήκει σε σένα; Να ξεφορτώσουν βραδινές ώρες που δεν έχει κίνηση.

 

Λοιπόν ακου να μαθαίνεις πως δουλεύει το σύστημα εδώ.Ο εργοδότης μου έχει θέση δική του που βάζει το αμάξι του.Οταν είναι λοιπόν να έρθει φορτηγό βγάζει το αμάξι του το βάζει στο πεζοδρόμιο πλατος γύρω στα 4μ και όλα καλά.

 

Τώρα για τα περί βράδυ.Καμιά μεταφορική εταιρεία με τις οποίες συνεργαζόμαστε δε δουλεύει το βράδυ. και δε νομίζω να βρω και πολλόυς νταλικέρηδες πρόθυμους.Επιπλέον με ωράριο 7-15 δε νομίζω να είναι κανείς πρόθυμος να δουλέψει και στις 1 το βράδυ για να μην ανησυχήσει τους μικροαστούς που πίνουν το καφέ τους.

 

 

Και στην τελική μάγκες προέχει να κάνει τη δουλειά του ο επαγγελματίας ο μικρομαγαζατορας.Αν πχ αντί για ένα απλό βιβλιοπωλείο στη θέση του ήταν ο Ιανός δε νομίζω ότι θα έκανε την κουβέντα ο sculper η θα τολμούσε να του αντιμιλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
σώπα ρε μεγάλε που νομίζεις πως ο δρόμος σου ανήκει.Εκεί που δουλεύω συνέχεια φέρνουμε εμπορεύματα με φορτηγά.Που θα ξεφορτώσουν αυτοί;Η μπορούν να κλείσουν το δρόμο για κανά 20λεπτο.Ακου λέει μόνιμη κάρτα.Σορρυ ρε φίλε μη σου πατησω και το δρόμο.Να περπαταω επιτρέπεται;:evil:

 

[...]

 

Λοιπόν μεγαλοαστέ που ζεις και στο μαντσεστερ (με τα δικά σου λεφτά φαντάζομαι :evil: ) [...]

Γιατί συνέχεια τέτοια επιθετικότητα απέναντι στους συνομιλητές σου; Γιατί;

 

Την νομοθεσία την ξέρεις; Τα δικαιώματα όποιων πρέπει (καλώς ή κακώς) να μένουν στο κέντρο, τα ξέρεις; Ή μόνο εσύ έχεις δικαιώματα; :evil:

 

Όσο για τις κρίσεις σου για το ποιόν ή την οικονομική κατάσταση των άλλων, κράτα τες για τον εαυτό σου. Κανείς εδώ δεν ενδιαφέρεται! :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί συνέχεια τέτοια επιθετικότητα απέναντι στους συνομιλητές σου; Γιατί;

 

επιθετικός ο τρόπος γραφής μου;Δε θα το λεγα αυτό.:evil: Οσο για το quote σου όπως βλέπεις το σβησα.Εντάξει ποιο σε πέιραξε το φίλε ή το μάγκες;

Τέσπα sorry από το φίλο αν τον ενόχλησε κάτι αλλά δε το πα για κακό σκοπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μήπως ανήκει σε σένα; Να ξεφορτώσουν βραδινές ώρες που δεν έχει κίνηση.

 

συν χιλια ποιντς εκτιμησης :shock: . To εχουν εφαρμοσει το μετρο αλλα μονο σε περιοχες με πολυ μεγαλη κινηση απο οτι ξερω.

 

Σκαλπερ τι να πω.. Αυτοι στο μαγαζι να εχουν καρτα σταθμευσης; Γιατι να κρατουν τη θεση και να μην εχουν και καρτα παει πολυ :-?

 

 

Οχι και πολλα μαζι τους μην ειναι τιποτα αναρχικοι :razz: και προφανως ουτε η αστυνομια δε θα σε γλυτωσει :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...