Προς το περιεχόμενο

Spoiler tag


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 7 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

Spoiler

ετσι για να μου φυγει ο καιμος μιας και πολυ καιρο αναρωτιωμουν πως γινετε χωρις να ειχα δωσει την πρεπουσα σημασια

 

πω πω πολυ μου αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμμ, μιας και ήρθε στην επιφάνεια πάλι το thread, ας κάνω ένα σχόλιο που αφορά το spoiler tag και τις φωτό που ενθέτουμε μέσα σε αυτό: όταν τις βάζουμε με IMG tag, φορτώνουν κανονικά μαζί με τα στοιχεία του υπόλοιπου thread. Πριν ακόμη να ανοίξουμε το spoiler. Το είδα πρόσφατα σε άλλο thread και αναγκάστηκα να κάνω edit, γιατί το thread είχε αρχίσει να αποκτά μέγεθος 3+ MB!

 

Γι' αυτό, αποφεύγετε να ποστάρετε μεγάλες εικόνες (εκατοντάδων KB), θεωρώντας ότι δε γίνεται βαριά η σελίδα επειδή «κρύψατε» την εικόνα μέσα σε spoiler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμμ, μιας και ήρθε στην επιφάνεια πάλι το thread, ας κάνω ένα σχόλιο που αφορά το spoiler tag και τις φωτό που ενθέτουμε μέσα σε αυτό: όταν τις βάζουμε με IMG tag, φορτώνουν κανονικά μαζί με τα στοιχεία του υπόλοιπου thread. Πριν ακόμη να ανοίξουμε το spoiler.

 

 

Σίγουρος? Αφού χρησιμοποιεί το property "display: none" λογικά δεν φορτώνονται μέχρι να γίνει "display: inline". Νομίζω έτσι είναι.(εκτός αν παίζει κάτι άλλο στον κώδικα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το τσέκαρα πριν το γράψω, ορίστε και για τους άπιστους. 1.48MB JPEG εντός spoiler (λίγο πιο κάτω από το όριο του ImageShack):

 

 

wildmeadowwithflowersau0.jpg

w2560.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...και γενικά έτσι δουλεύει το display property. Εγώ πάντα αυτή τη συμπεριφορά έβλεπα με το "display: none".

 

Στον υπολογιστή του parsifal συμβαίνουν τα περίεργα μάλλον, χα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...