Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οντως απλα το philips υπερεχει λογω της usb 2 και ειδα σε αναλογω για το σχετικο οτι μπορεις να το συνδεσεις κ με εξωτερικο σκληρο απλα θελει να κανεις εγκατασταση του firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον, αλλαξα καποιες ρυθμισεις στο Advent 3326EU (τα εβαλα ολα στα Ελληνικα) και δειχνει κανονικα υποτιτλους!

Συγκεκριμενα, δοκιμασα avi αρχεια σε divx 5/6 & xvid, τα οποια ηταν με srt υποτιτλους σε ansi κωδικοποιηση.

Ολα ομορφα, οι υποτιτλοι 100% συνχρονισμενοι οπως στο pc, χωρις να εχουν καποιο προβλημα οπτικα, πλυν του οτι ειναι λιιιιιιιιιιιιιγο μικροτεροι απο οτι θα επρεπε.

για τα 50? του, ειμαι 100% ικανοποιημενος.

Θα κανω μερικα ακομα πειραματα (πχ αν υποστηριζει Ελληνικα σε utf-8, η ssa / sub αρχεια) και θα ποσταρω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη το jvg του carrefour το ειχα παρει και εγω εβαλε firmware και δουλευει αψογα εχουν περάσει 2 χρόνια νομιζω και ζει ακομα αυτό πουθελω να μαθω εγω ειναι αν υπάρχει καποιος που εχει βαλει δισκο πανω απο 250 giga και εχει δει ταινια με εξωτεριους ελληνικους υποτιτλους. εγω εχω δοκιμασει σε silvercrest αλλα βλεπει μεχρι 250αριδες δισκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη το jvg του carrefour το ειχα παρει και εγω εβαλε firmware και δουλευει αψογα εχουν περάσει 2 χρόνια νομιζω και ζει ακομα

 

Κυκλοφορουσαν τοτε δυο firmware αναλογα το τσιπακι που φοραγε και επρπε να το ανοιξω για να δω.Κατι που δεν εκανα και εβαλα ενα απο τα δυο στην τυχη με το γνωστο αποτελεσμα.Μετα την αντικατασταση εβαλα το αλλο και δουλεψε αλλα καποιο προβλημα εχει το συρταρακι (θελει σφαλιαρα για να ανοιξει) και το εχω παροπλησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Αυτό που αναφέρθηκε για το firmware update, είναι αλήθεια ότι το ψιλοφοβάμαι κι εγώ λίγο, ειδικά αν μετά από αυτό χάνεται η εγγύηση...

 

Γιάννη, με το usb 1.1 του LG παρατηρείς καθόλου κολλήματα κλπ στην αναπαραγωγή, έστω και σπάνια, ή είναι σαν να τα παίζεις από δισκάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, με το usb 1.1 του LG παρατηρείς καθόλου κολλήματα κλπ στην αναπαραγωγή, έστω και σπάνια, ή είναι σαν να τα παίζεις από δισκάκι;

 

Σε 3-4 ταινιες που ειδα κολληματα δεν ειχαν αλλα στο FF πηγαινε την ταινια μπροστα χωρις προεπισκοπηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Σε 3-4 ταινιες που ειδα κολληματα δεν ειχαν αλλα στο FF πηγαινε την ταινια μπροστα χωρις προεπισκοπηση.

 

Εντάξει, μπορώ να το ανεχτώ αυτό - δεν με πολυνοιάζει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, αλλαξα καποιες ρυθμισεις στο Advent 3326EU (τα εβαλα ολα στα Ελληνικα) και δειχνει κανονικα υποτιτλους!

Συγκεκριμενα, δοκιμασα avi αρχεια σε divx 5/6 & xvid, τα οποια ηταν με srt υποτιτλους σε ansi κωδικοποιηση.

Ολα ομορφα, οι υποτιτλοι 100% συνχρονισμενοι οπως στο pc, χωρις να εχουν καποιο προβλημα οπτικα, πλυν του οτι ειναι λιιιιιιιιιιιιιγο μικροτεροι απο οτι θα επρεπε.

για τα 50? του, ειμαι 100% ικανοποιημενος.

Θα κανω μερικα ακομα πειραματα (πχ αν υποστηριζει Ελληνικα σε utf-8, η ssa / sub αρχεια) και θα ποσταρω εδω.

 

Μερικές πληροφορίες για να το βάλω στην λίστα μας.

 

Αν έχει USB, HDMI, κατάστημα αγοράς, ημερομηνία αγοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές πληροφορίες για να το βάλω στην λίστα μας.

 

Αν έχει USB, HDMI, κατάστημα αγοράς, ημερομηνία αγοράς

 

Εχει usb, hdmi,scart, composite, svideo, usb, το πηρα στις 17/6 για 50? απο τον Κωτσοβολο (συγκεκριμενα Καλλιθεας, αλλα υπαρχει κανονικα σε ολα τα καταστηματα).

Λειτουργουν οι υποτιτλοι στα Ελληνικα οταν ενεργοποιηθουν ολες οι επιλογες, απο αγγλικα στα Ελληνικα.

Προσωπικα το βρηκα τοτε λιγο καλυτερης ποιοτητας απο το united και το προτειμησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γνωριζει κανεις αν το dvd player που εχει στο media markt με 59 ευρω με την υποδοχη usb αναγνωριζει 500γβ δισκο και εξωτερικους υποτιτλους<- δε θυμαμαι μαρκα...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, είναι το πρώτο post που κάνω. Διάβασα προσεκτικά όλο το thread και κατέληξα ότι θα αγοράσω το PHILIPS DVP5980. Μία μάλλον χαζή ερώτηση : αναφέρει ότι παίζει DivX αρχεία. Με τα Xvid τί γίνεται, παίζουν κανονικά? Επίσης, υποστηρίζονται τα *.mkv αρχεία?

 

Ευχαριστώ και συνεχίστε την καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Λοιπον, αλλαξα καποιες ρυθμισεις στο Advent 3326EU (τα εβαλα ολα στα Ελληνικα) και δειχνει κανονικα υποτιτλους!

Συγκεκριμενα, δοκιμασα avi αρχεια σε divx 5/6 & xvid, τα οποια ηταν με srt υποτιτλους σε ansi κωδικοποιηση.

Ολα ομορφα, οι υποτιτλοι 100% συνχρονισμενοι οπως στο pc, χωρις να εχουν καποιο προβλημα οπτικα, πλυν του οτι ειναι λιιιιιιιιιιιιιγο μικροτεροι απο οτι θα επρεπε.

για τα 50? του, ειμαι 100% ικανοποιημενος.

Θα κανω μερικα ακομα πειραματα (πχ αν υποστηριζει Ελληνικα σε utf-8, η ssa / sub αρχεια) και θα ποσταρω εδω.

 

Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό... μερικές ερωτήσεις:

 

1. Τους υπότιτλους τους είδες χωρίς firmware update, μόνο με την αλλαγή των ρυθμίσεων;

2. Με usb stick και εξωτερικό σκληρό το έχεις δοκιμάσει;

3. Ο Κωτσόβολος της Καλλιθέας που είναι; Κάπου Θησέως και Δάβακη κοντά ή το μπερδεύω με άλλο κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό... μερικές ερωτήσεις:

 

1. Τους υπότιτλους τους είδες χωρίς firmware update, μόνο με την αλλαγή των ρυθμίσεων;

2. Με usb stick και εξωτερικό σκληρό το έχεις δοκιμάσει;

3. Ο Κωτσόβολος της Καλλιθέας που είναι; Κάπου Θησέως και Δάβακη κοντά ή το μπερδεύω με άλλο κατάστημα;

 

Οχι, απλα αλλαξα οτι επιλογη ηταν διαθεσημη, στα Ελληνικα και επαιξε.

Για firmware update δεν πειραξα το παραμικρο, μιας και δεν μπορω να βρω αν υπαρχει καποιο website :S

Το δικο μου usb stick εχει πεθανει, θα δοκιμασω με ενα αλλο αυτες τις μερες.

Για το καταστημα δες εδω: http://www.kotsovolos.gr/site/store.jsp?storeid=178

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...