Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απορεία.Έχω το Waitec X5 εδώ και 2 χρόνια με αναβαθμισμένο firmware για να παίζει ελληνικούς υπότιτλους από εξωτερικό αρχείο.Το πήρα τότε και γιατί ήταν από τα λίγα που υποστήριζαν divx με εξωτερικούς υπότιτλους,αλλά και για το λόγο οτι από πίσω είχε έξοδο comonent.Με δεδομένο οτι το συγκεκριμένο DVD δεν κάνει upscaling (έχει επιλογή porgresive scan όμως - δεν ξέρω όμως αν είναι ταυτόσημες έννοιες),και με δεδομένο οτι το έχω συνδέσει με μια Philips 32'' 1360X768 με καλώδιο component σε DVI,και με δεδομένο οτι όλα τα divx δεν παίζουν αρχεία σε 720p ή 1080 αλλά αν έχουν κύκλωμα upscaling το δείχνουν σε οθόνη που υποστηρίζει τέτοια ανάλυση,εμένα το δικό μου Waitec ποιος ο λόγος να έχει έξοδο component αφού δεν θα δώ ποτέ 720p στην οθόνη μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους και ευχαριστώ για τα πολύ χρήσιμα που γράφετε. Εγώ αγόρασα το Thomson DTH 252 μετά από ψάξιμο και εφόσον ο Zavlakas έφτιαξε το firmware για να παίζει Ελληνικούς υπότιτλους, γιατί τότε ήταν η πιο φτηνή λύση για player με HDMI έξοδο που με ενδιέφερε. Εδώ και μια εβδομάδα όμως η ΗDMI τα έχει παίξει και έχω μόνο εικόνα και όχι ήχο!!! Μήπως είχε και άλλος αυτό το πρόβλημα? Μήπως είναι firmware? Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To link δεν μου λέει κάτι.Ξέρω τι είναι το component και τι αναλύσεις υποστηρίζει.Το ερώτημα είναι,αφου δέν παίζει το dvix αρχεία avi σε 720 ή παραπάνω , ποιός ο λόγος ύπαρξης της εξόδου component τη στιγμή που δεν υπάρχει κύκλωμα upscaling για να πάρει ένα απλό πχ DVD των 576 γραμμών και να το κάνει 720 ή και 1080?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To component ειναι η καλυτερη αναλογικη συνδεση απο αποψης ποιοτητας απεικονισης και μειωμενων απωλειων στο σημα κατα την μεταφορα...

Δεν σου αρκει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προηγούμενο LG 190 και το σημερινό 298 έχουν USB.

 

-------------------------------------------------------------------------

 

"Σκοτεινές δυνάμεις" ανακάτεψαν τα περιεχόμενα του αρχείου της λίστας μας.

Οποιος το "κατέβασε" τις τελευταίες 9 μέρες (απο 3 Αυγούστου και μετά)

παρακαλείται να το "ξανακατεβάσει" για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις κ.τ.λ.

 

Αυτα βλεπουν χωρις αναβαθμησεις ελληνους υποτιτλους ???? Που μπορω να τα βρω ???? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου LG 298 καθώς και το 296 βλέπουν κανονικά ελληνικούς υπότιτλους χωρίς αναβάθμιση firmware.

 

Καλές τιμές εδώ: http://www.skroutz.gr . Τα έχει και ο Κωτσόβολος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου LG 298 καθώς και το 296 βλέπουν κανονικά ελληνικούς υπότιτλους χωρίς αναβάθμιση firmware.

 

Καλές τιμές εδώ: http://www.skroutz.gr . Τα έχει και ο Κωτσόβολος.

 

 

Ευχαριστω φιλε μου.Εχει καποιο απο αυτα και usb θυρα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to lg 298 divx6 diabazei?? giati exo ena h&b 3255 kai palia pou den yphrxe firmware update ekana polles tainies/seires se divx6 arxeio me to avisub. Skeftomai na doso to h&b kai na paro to lg, alla prepei na ksero an tha mporo na blepo ta avisub arxeia pou exo ftiaksei.

 

BTW prin rotise enas gia to kainourio h&b 3365, kseroume tipota gi auto, to blepo se pixmania kai shopcenter edo kai kairo?? pezei ellhnika, yparxei firmware update?? Asxetius sthn lista yparxei mono to palio 3255, to opoio gia ta lefta tou kanei papades, alla to mono enoxlhtiko einai oti pezei ta divx ena klik pio arga apo oti prepei, san na pezei me ligotera frames per second.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to lg 298 divx6 diabazei?? giati exo ena h&b 3255 kai palia pou den yphrxe firmware update ekana polles tainies/seires se divx6 arxeio me to avisub. Skeftomai na doso to h&b kai na paro to lg, alla prepei na ksero an tha mporo na blepo ta avisub arxeia pou exo ftiaksei.

 

BTW prin rotise enas gia to kainourio h&b 3365, kseroume tipota gi auto, to blepo se pixmania kai shopcenter edo kai kairo?? pezei ellhnika, yparxei firmware update?? Asxetius sthn lista yparxei mono to palio 3255, to opoio gia ta lefta tou kanei papades, alla to mono enoxlhtiko einai oti pezei ta divx ena klik pio arga apo oti prepei, san na pezei me ligotera frames per second.

 

Με ποιο πρόγραμμα βλέπω την έκδοση του divx; Ανέβασε ένα sample αν θέλεις να το τεστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...