Προς το περιεχόμενο

Slk 200 Komp 02', Honda S2000 03' ή κανά Wrangler-άκι 2.4 04';


dinosg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τον κινητηρα εχω καλα λογια γενικα τα ιαπωνεζικα βγαζουν καλους κινητηρες,οσο αφορα το εσωτερικο ειναι ψευτικο πλαστικουρα,καθολου καλες σχεσεις ταχυτητων,ειναι πολυ ελαφρυ με 0 κρατημα και το ποιο βασικο δν σταματαει με τπτ οσο και να πατας το φρενο ασε που παει περα δωθε στο αποτομο φρεναρισμα.Αυτα δν εχω να πω τπτ αλλο πιστευω να σε καλυψα!

 

Ειλικρινά πρώτη φορά ακούω για ''0 κράτημα'' κ αστάθεια κατα το φρενάρισμα στο mx5!Αυτό με τις σχέσεις δεν κατάλαβα αν εννοείς την αίσθηση στο κούμπωμα ή την κλιμάκωση τους.Αντικειμενικά πάντως το κιβώτιο είναι άψογο,σαν γνήσιο ιαπωνικό άλλωστε!

 

Λύσε μου και μια άλλη απορία σε παρακαλώ,αν δεν κάνω λάθος σε κάποιο άλλο τόπικ ανέφερες ότι είσαι 16χρονών.Πώς λοιπόν έχεις τόσο λεπτομερή άποψη για κάτι τέτοιο,τη στιγμή που δεν έχεις δίπλωμα?Και δεν λέω,μπορεί να ξέρεις να ''οδηγήσεις'' ένα αυτοκίνητο,όπως πολλοί πριν τα 18 τους,όμως τα ''0 κράτημα'' και τα ''δν σταματαει με τπτ οσο και να πατας το φρενο ασε που παει περα δωθε στο αποτομο φρεναρισμα'' φανερώνουν την αλήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ειλικρινά πρώτη φορά ακούω για ''0 κράτημα'' κ αστάθεια κατα το φρενάρισμα στο mx5!Αυτό με τις σχέσεις δεν κατάλαβα αν εννοείς την αίσθηση στο κούμπωμα ή την κλιμάκωση τους.Αντικειμενικά πάντως το κιβώτιο είναι άψογο,σαν γνήσιο ιαπωνικό άλλωστε!

 

Λύσε μου και μια άλλη απορία σε παρακαλώ,αν δεν κάνω λάθος σε κάποιο άλλο τόπικ ανέφερες ότι είσαι 16χρονών.Πώς λοιπόν έχεις τόσο λεπτομερή άποψη για κάτι τέτοιο,τη στιγμή που δεν έχεις δίπλωμα?Και δεν λέω,μπορεί να ξέρεις να ''οδηγήσεις'' ένα αυτοκίνητο,όπως πολλοί πριν τα 18 τους,όμως τα ''0 κράτημα'' και τα ''δν σταματαει με τπτ οσο και να πατας το φρενο ασε που παει περα δωθε στο αποτομο φρεναρισμα'' φανερώνουν την αλήθεια...

ακριβως ειμαι 16 και σχεδον καθε μερα οδηγαω αυτοκινητο ενα πεζο 307 καμπριο της μανας μου (θα σου φανει περιεργο που οδηγαω αυτοκινητο στην ηλικια αυτη)και το mx5 το εχει ενα φιλαρακι και το εχω οδηγησει πολλες φορες και με απογοητευσε.επειδη δν καταλαβα ακριβως τι εννοεις "φανερωνουν την αληθεια".πιθανον να εννοεις οτι το τρακαρα η εκανα μαλακιες και μου εφυγε απλα εκανα δοκιμες για να καταλαβω την συμπεριφορα του και στα φρενα! (σκεφτεσε εσυ 16 χρονων σιγουρα σαλακιες θα κανει.Λαθος!)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ότι στα 16 σου εκτός ότι δε θα χεις πιάσει αρκετά αυτοκίνητα για να ξέρεις δε θα έχεις έτσι κι αλλιώς ούτε στο ελάχιστο την εμπειρία που θα χει ένας μεγαλύτερος. Κι εγώ οδηγούσα από τα 12 (και μάλιστα σε επαρχιακό δίκτυο με πάρα πολλές στροφές), ασχολιόμουν και είχα πάθος από μικρός με το αυτοκίνητο. Ο τρόπος που οδηγούσα στα 16 μου με τον τρόπο και την ταχύτητα που μπορώ να οδηγήσω τώρα απλά δε συγκρίνεται και πάλι δε λέγομαι έμπειρος. Και προσοχή λίγο με το αμάξι γιατί τα μυαλά σου φαίνεται να έχουν πάρει αέρα και το αυτοκίνητο είναι παιχνίδι που σκοτώνει σε λάθος χέρια

 

Στο θέμα μας: S2K χωρίς δεύτερη σκέψη. Και πιο μουράτο κατά τη γνώμη μου. Εκτός αν θες να πηγαίνεις χωματόδρομο που και πάλι δε θα πήγαινα σε Wrangler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβαδάκι το mx5?!Θα έπρεπε να ξέρεις ότι το...''κουβαδάκι'' είναι καθαρά σπόρ αυτοκίνητο ενώ η slk δεν...

 

Φίλε turbisios πες μας τι ακριβώς δεν σου άρεσε στο mazda?Τι ήταν αυτό που σε απογοήτευσε?

 

οχι φιλε στην κατηγορια τον μικρον raodster ειναι μονο το speedster k to elise .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσοχή λίγο με το αμάξι γιατί τα μυαλά σου φαίνεται να έχουν πάρει αέρα και το αυτοκίνητο είναι παιχνίδι που σκοτώνει σε λάθος χέρια

απο που εκρινες οτι τα μυαλα μου εχουν παρει αερα?αντε γιατι αρχιζει να μου την δεινει ολοι ειστε φιλοσοφοι εδω και σιγουρα επειδη ειμαι 16 θα κανω και μαλακιες με το αμαξι η γνωστη κουβεντα που λετε ολοι,δν προκειτε να συνεχισω να απαντω στο συγκεκριμενο τοπικ και στο κατω κατω ρε φιλε δν με ξερεις αρα σκεψου λιγο πριν μιλισεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που εκρινες οτι τα μυαλα μου εχουν παρει αερα?αντε γιατι αρχιζει να μου την δεινει ολοι ειστε φιλοσοφοι εδω και σιγουρα επειδη ειμαι 16 θα κανω και μαλακιες με το αμαξι η γνωστη κουβεντα που λετε ολοι,δν προκειτε να συνεχισω να απαντω στο συγκεκριμενο τοπικ και στο κατω κατω ρε φιλε δν με ξερεις αρα σκεψου λιγο πριν μιλισεις!

 

ακριβως ειμαι 16 και σχεδον καθε μερα οδηγαω αυτοκινητο ενα πεζο 307 καμπριο της μανας μου (θα σου φανει περιεργο που οδηγαω αυτοκινητο στην ηλικια αυτη)και το mx5 το εχει ενα φιλαρακι και το εχω οδηγησει πολλες φορες και με απογοητευσε.επειδη δν καταλαβα ακριβως τι εννοεις "φανερωνουν την αληθεια".πιθανον να εννοεις οτι το τρακαρα η εκανα μαλακιες και μου εφυγε απλα εκανα δοκιμες για να καταλαβω την συμπεριφορα του και στα φρενα! (σκεφτεσε εσυ 16 χρονων σιγουρα σαλακιες θα κανει.Λαθος!)

 

για τον κινητηρα εχω καλα λογια γενικα τα ιαπωνεζικα βγαζουν καλους κινητηρες,οσο αφορα το εσωτερικο ειναι ψευτικο πλαστικουρα,καθολου καλες σχεσεις ταχυτητων,ειναι πολυ ελαφρυ με 0 κρατημα και το ποιο βασικο δν σταματαει με τπτ οσο και να πατας το φρενο ασε που παει περα δωθε στο αποτομο φρεναρισμα.Αυτα δν εχω να πω τπτ αλλο πιστευω να σε καλυψα!

 

η προσωπικη μου αποψη για το MX5 οτι ειναι παπαρια αυτοκινητο,το εχω οδηγησει και απογοητευτηκα κυριολεκτικα!

 

κοίτα, είσαι 16 και λες οτι το "mx5 είναι παπαριά αυτοκίνητο", "με 0 κράτημα" και διάφορα άλλα πικάντικα. γνώμη μου αρχικά είναι ότι ένας 16χρονος πολύ απλά δε μπορεί να τεστάρει αν ένα αμάξι έχει (έστω και 0) κράτημα.

οπότε α) όντως κάνεις μαλακίες (και παρανομείς;)) και (νομίζεις ότι) τεστάρεις το κράτημα ή β) λες μούφες.

διάλεξε :D

 

ps: δε με νοιάζει αν κάνεις "μαλακίες", έχω κάνει κι εγώ πολλές και δε σκοπεύω να σε κατακρίνω. το θέμα όμως είναι ότι κομπάζεις γι'αυτό και προσπαθείς να βγεις κι από πάνω. και φυσικά συνεπάγεται ότι όσοι σε διαβάζουν είναι λογικό να μη σε πάρουν στα σοβαρά.

 

 

ps: on-topic: s2k εύκολα ανάμεσα στα 3:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε στην κατηγορια τον μικρον raodster ειναι μονο το speedster k to elise .....

 

1oν)To elise είναι μόνο για πίστα και κοστίζει γύρω στις 60.000?.Το speedster μια απ'τα ίδια,συν ότι η παραγωγή του έχει σταματήσει.Άρα δεν υπάρχει σύγκριση με το mx5.

 

2oν)Από πού προκύπτει ότι το mx5 είναι...''κουβαδάκι''?

 

@Turbisios:Ελπίζω να κατάλαβες απ'τις απαντήσεις των the_end και chiderboy τι ήθελα να πω.Κάποια στιγμή θα μεγαλώσεις και θα δεις ότι στα 16 σου ήσουν ανώριμος(όπως όλοι ήμασταν τότε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vw eos μχ 5?... αμακσι οχι κυβαδακι...

 

Κάποια άτομα σου πρότειναν το mx5 και η απάντηση σου ήταν το παραπάνω πόστ.Και εγώ σου είπα ότι δεν στέκει.Μετά είπες για elise και speedster.Δηλαδή για σένα οτιδήποτε άλλο από slk και s2000 είναι κουβάς?Εντάξει τότε,πάω πάσο...

 

p.s.:Μην γράφεις με greeklish γιατί τα πόστ σου θα σβηστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@turbisios: κοιτα λιγο τη λιστα με τα All Time Top Sports Cars κ αν θες ψαξε λιγο ποσα βραβεια εχει παρει το μχ5 και μετα ελα να μου πεις αν εσυ μπορεις να κρινεις καλυτερα;-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_Car_International_Top_Sports_Cars

 

παντως μεταχειρισμενο σ2κ σε αυτα τα λεφτα κ χωρις να εχει δωρο μαζι κ κολωνα ειναι δυσκολο να βρεθει κ θελει παααρα πολυ ψαξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το s2000 είναι σκοτώστρα. Έχω χάσει έναν φίλο μου απο δαύτο και κολώνα. Παρόλο που είμαι χοντάκιας πρέπει να το παραδεχτώ...

 

Το Wrangler επίσης το έχει ένας φίλος μου και είναι πάρα πολύ άβολο.. Ούτε ηλεκτρικά παράθυρα, ούτε κλιματισμός, ούτε πίσω κάθισμα (σχεδόν). Γενικώς δεν είναι και πολύ αυτοκίνητο...

 

Η ψήφος μου πάει στην SLK. Τρελή μούρη στο 90% του κόσμου (και 100% στις κοπέλες) και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Αρκεί να την παλεύεις με την τιμή στα σέρβις. Α, και νομίζω πως πρέπει να είναι και το πιο οικονομικό απο τα 3 σε κατανάλωση...

 

ΥΓ. αν παρεις το χόντα θα μπλέξεις με καμία που θα σου το λέει χουντάι απο μπέρδεμα, μου έχει τύχει! Ενώ την μερσεντες την ξέρουν καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S2000 είναι απόλυτο αυτοκίνητο. Αν σκεφτείς ότι είναι πισοκίνητο και έχει μόνο ABS και τίποτα άλλο, καταλαβαίνεις ότι το αυτοκίνητο δεν είναι σκοτώστρα, απλά θέλει γνώση και σεβασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο!ετσι και αλλιως για τα ατυχηματα σπανια φταιει το αυτοκινητο(πχ καποιο αναπαντεχο μηχανικο προβλημα..που κ αυτο συζητησιμο ειναι)!ο οδηγος φταιει που ειτε δν εχει τις ικανοτητες η πολυ χειροτερα..νομιζει οτι τις εχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S2000 ποτε δεν πουληθηκε ως αυτοκινητο μοστρας.Δεν ειναι καμπριο, ειναι ροουντστερ, δλδ απολυτο αυτοκινητο, προσανατολισμενο στην οδηγικη απολαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...