Προς το περιεχόμενο

One Piece


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ξεκινήσει η συζήτηση για αυτό το καταπληκτικό ΑΝΙΜΕ.

Στην Ελλάδα έχει προβληθεί με όνομα Καπετάν Ντρέικ από το Alter.

Πόσοι από εσάς το έχουν παρακολουθήσει και τι τους άρεσε σε αυτό το ΑΝΙΜΕ?

Προσωπικά βλέπω από 5-20 επεισόδια την ημέρα,έχω φτάσει στο επεισόδιο 262 κι έχω τρελαθεί.

-Λατρεύω τον Luffy και τις χαζομάρες του(Μου θυμίζει έντονα τον Kabamaru).

-Tη Nami για την πανούργα εξυπνάδα της.

-Tον Sanji και τον Roronoa Zoro για τη σχέση τους(συνέχεια μαλλώνουν αυτοί οι δύο).

-Tον Usopp για τα καταπληκτικά του ψέματα και για το φόβο που τον διαπερνάει για το παραμικρό.

-Tον Tony Tony Chopper γιατί είναι απλά το πιο γλυκό ζωάκι και μ αρέσει η σχέση που έχει δημιουργήσει με τον Usopp(ότι και να του λέει τα πιστεύει LOL),να μην παραλείψουμε όμως και τη μυστήρια:

-Nico Robin η οποία έχει κάπως σκοτεινό χαρακτήρα αλλά την πάω με χίλια.

Στο επεισόδιο που είμαι ίσως πάρουν στο πλήρωμα τους κι άλλο ένα μέλος αλλά δεν θέλω ακόμη να μου το επαληθεύσει κανείς γιατί ετοιμάζομαι να δώ άλλα 10 επεισόδια.

Υπάρχει και ταινία One Piece????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 759
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ooooooo Mugiwara Kaizoku ftw :D

 

to anime kai idiaitera to manga einai apisteuto!

to vlepw edw kai sxedon 2 xronia kai asfalws den xanw new manga chapter ka8e vdomada. To anime exei ftasei ta 313 episodia kai to manga ta 460 chapters (symfwna me ton mangaka to story einai panw katw sto 50% ZOMG!), epishs yparxoun arketa specials kai 8 tainies :)

asfalws ena apo ta megalytera se "diarkeia" anime/manga pou exoun vgei mexri twra an oxi to megalytero!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ταινίες????

Σε παρακαλώ ανέφερέ μου τα ονόματα των ταινιών και ποιές πρέπει να δώ μέχρι το επεισόδιο 270 που είμαι.Πιστεύεις ότι θα πιάσει τα 500 επεισόδια?Δεν θέλω να τελειώσει ακόμα...Θέλω να δώ πολλά ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μπερδεύτηκα συνολικά πόσες ταινίες υπάρχουν και ποια είναι η τελευταία;

βρήκα μέχρι το karakuri Castle's.Φυσικά στην μεταγλώτιση χάνονται πολλά και αυτό με αηδιάζει,αν πάρουμε από το ελληνικό Κατετάν Ντρέηκ(One Piece) και τους μεταγλωτισμένους χαρακτήρες του:

Μπλάκ Τζάκ->Roronoa Zoro

Ντρέηκ->Monkey D. Luffy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο επεισόδιο που

αρχίζει η μάχη όλων των cp9 εναντίων όλων των straw hat pirates.Άντε να δούμε τι θα γίνει!!!Θα τον πάρουν τον Franky ως nakama???Μη μου πείς!!!Δεν πιστεύω ότι θα πετάξουν την Going Merry,ελπίζω σε θαύμα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά ξενέρωσα,τι είναι αυτά τα επαναληπτικά επεισόδια από το 271-280 αν θυμάμαι καλά,δείχνει και στα 7 επεισόδια το παρελθόν του κάθε ήρωα ενώ τα έχει ξαναδείξει στα πρώτα saga,απλά έλεος και ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...