Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

o Ισκο πρεπει να φύγει πριν μας κανει ανεπανορθωτη ζημια

Το παλικαρι ειναι επικινδυνο, χαριζει μπαλες, δε μαρκαρει σωστα και βαζει συνεχεια τη μπαγερν στη περιοχη μας με ακυρα φαουλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ίσκο έχει έλλειψη εμπειρίας και φαίνεται. Αλλά δεν είανι για διώξιμο. ¨Εχει τρομερή τεχνική, φανταστικό κοντρόλ και πάσα.

Είναι πολύ μικρός. Και τώρα που είπα μικρός, να ξεκινήσω απο τον Καρβαχάλ. Ρε παιδιά είναι εκπληκτικός για την ηλικία του.

 

Γενικά τώρα, η ομάδα μου φάνηκε άψογη. Άψηογη και απο θέμα τακτικής, και απο θέμα εκτέλεσης των οδηγιών απο τους παίχτες.

 

Αντιμετωπίζεις μια ομάδα που είναι η καλύτερη στην Ευρώπη στον έλεγχο της κυκλοφορίας της μπάλας. Και έχεις παίχτες που δεν είναι για να κυκλοφορησουν την μπάλα. Μόνο Modric, Isco και άντε και λίγο ο Benzema μπορούν να παίξουν με τη μια.

Ειδικά όταν παίζει ο Bale, η ομάδα είναι φτιαγμένη για αντεπιθέσεις. Είναι μακράν η καλύτερη να σου βγάλει επίθεση σε 2 δευτερόλεπτα και να σε διαλύσει. Το γκολ ήταν άψογο, πιο άψογο δεν γίνεται δηλαδή.

 

Αμυντικά τι να πούμε; Οτι χάρηκα να βλέπω τον Κοεντράο αρκεί.

 

Το ματς ήταν για 2-0 ή 3-1.

Ο Ronaldo δεν ήταν τελείως έτοιμος, ο Bale επίσης. Αλλά στο δεύτερο ματς που εκτός απροόπτου θα είναι, αν παίξουμε την ίδια άμυνα, τότε η τριάδα μπροστά, που είναι η πιο επικίνδυνη επιθετική τριάδα αυτή τη στιγμή, θα καταφέρει να βάλει ένα γκολ πιστεύω και να πάρουμε την πρόκριση.

 

Δεν περίμενα να παίξουμε τόσο καλό παιχνίδι και να κρατήσουμε το 0 στην άμυνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως πολυ καλη εμφανιση σημερα απο ολους και προφανως ηταν ο μονος τροπος να νικησεις μια ομαδα που βαζει 2.71 γκολ ανα παιχνιδι στην bundesliga.

 

Aν και δεν εχω αναφερθει καθολου σε αυτον φετος, νομιζω πως ο Καρλο εστησε την ομαδα τελεια. Πολυ καλη εμφανιση απο τα ακραια χαφ και μπακ, και μεγαλη εκπληξη οι εμφανισεις των Κοεντραο και Καρβαχαλ. Αμα ηταν και πιο προσεκτικοι οι Ροναλντο και Ντι Μαρια, η προκριση στον τελικο θα μπορουσε να ειχε καθαρισει. Πλεον ειναι 50-50.

 

Οπως και δηποτε πρεπει να αναφερθουμε στον Μοντριτς. Ο ανθρωπος με τετοιες εμφανισεις (και σε αυτο το επιπεδο) ανηκει σιγουρα στα 5 καλυτερα χαφ. Αμα γινει καμια στραβη και τον δωσουν, θα αλλαξω ομαδα και θα γινω Αλμερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μοντριτς ειναι πολυ ευκολα ο mvp της φετινης ρεαλ χωρις αμφιβολια και δε το λεω για να υποτιμισω τον κριστιανο

εκπληκτικος παιχτης κοβει και ραβει.ενα κεντρο μονος του

 

και ο αντσελοτι του βρηκε ακριβως τον ρολο που του ταιριαζει

 

πολυ μεγαλο προβαδισμα η ρεαλ εφου δεν εφαγε γκολ.και πολυ καλη εμφανιση

 

Υ.Γ. ε ρε και δουμε κανα τελικο ΡΕΑΛ vs Μουρινιο.θα γινει το σοου του αιωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Modric είναι ο MVP όντως. Όταν είχε έρθει περίμενα πάρα πολλά, αλλά την σταθερότητα αυτήν, την ωριμότητα δεν την περίμενα.

Χωρίς αυτόν δεν θα είχαμε φτάσει εδώ.

 

Επίσης μεταμορφωμένος ο Πεπε και ο Ράμος. Ο Πέπε όταν δεν νευριάζει είναι ο καλύτερος αμυντικός για μένα. Και έχουμε και Varane στον πάγκο, ο οποίος ενώ δεν έχει παιχνίδια στα πόδια του, μπήκε και ήταν και αυτός αλάνθαστος.

 

Δηλαδή απο όπου και να το πάρεις, όπως σωστά είπε ο Νιόπλιας, αυτό το παιχνίδι ήταν το τέλειο για την Ρεάλ. Μιλάμε για 1-0 απέναντι στην Μπάγερν, με Bale εκτός, και Ronaldo στο 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώριμη εμφάνιση από την ομάδα. Κι ενώ στο πρώτο ημίχρονο έχω ψιλοαπογοητευτεί με τον παθητικό μας ρόλο και λέω ευτυχώς που βάλαμε γκολ, στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε αισθητά και είχαμε καλύτερη απόδοση.

 

Μεγάλη εμφάνιση από την τετράδα της άμυνας, τον Modric, τον Alonso και τον Benzema.

 

Το σημαντικό είναι ότι δε φάγαμε γκολ. Πλέον είμαστε στο 50-50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβηθήκαμε λίγο στην αρχή, μπήκαμε μουδιασμένοι.

Είναι λογικό, ξέρουμε πόσο καλή είναι η Μπαγερν.

Τώρα είναι 50-50, και είμαστε καλά. Διότι εγώ ειδικά μόλις είδα την αρχή του ματς, λέω ισοπαλία και είμαστε καλά, μακάρι κανενα 2-1.

 

Πάγε για γκολ στην γερμανία, πρέπει να βάλουμε. Είναι κρίσιμο πώς θα ξεκινήσουμε, μιλάμε για καυτή έδρα, με δύσκολες αναμνήσεις εκεί. Απλά τώρα έχουμε το ψυχολογικό αβανταζ.

 

Edit: Μη ξεχνάμε να υπολογίσουμε και την εξής δυσκολία.

Ο Bale και ο Ronaldo θα είναι έτοιμοι να παίξουν στον επαναληπτικό. Αλλά τώρα είχαμε 4 στο κέντρο να κάνουν άμυνα, γιατί ο Di Maria μπορούσε να το κάνει αυτό. Τώρα πρέπει ο Bale να είναι και αυτός σε έναν τέτοιο ρόλο. Δηλαδή ασφυκτικό pressing στο κέντρο, και σε αντεπιθέσεις μόνο να βγαίνει πολύ μπροστά. Και ο Ronaldo δίπλα στον Benzema. Κερδίζουμε βέβαια οτι ο Di Maria θα αλλάξει τον Isco και είναι πολύ καλύτερος σε εκείνη τη θέση, αλλά πρέπει ο Bale να προσαρμοστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι θα ξεκινήσουν βασικοί ταυτόχρονα Ronaldo και Bale; Δεν νομίζω. Ακριβώς για αυτό που λες. Βλέπω πάλι Ronaldo βασικό - αν είναι καλά - και Bale πάγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω, αλλά είναι και θέμα marketing, και εικόνας.

Τόσα λεφτά, για πάγκο, επειδή φοβάσαι; Θα πέσει κράξιμο δηλαδή.

Κι εγώ νομίζω πως είναι πιο ασφαλές να ξεκινήσει πάγκο, και αν φάμε γκολ χωρίς να έχουμε βάλει να μπει ξεκούραστος και θα κάνει πολλά τότε.

 

Δε ξέρω. Θα δούμε. Είμαι όμως αισιόδοξος για την πρόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γερμανία θεωρώ κομβικό σημειο στα πρωτα λεπτά που λογικά θα μπουνε λυσσασμένοι να πιέσουν και θα ανεβαζουν μεχρι και τον Νοιερ στο κεντρο, να τους κάνουμε μια φάση στην αντεπίθεση να μαζευτούν. Δεν έχει σημασια αν βαλουμε ή οχι γκολ τη φάση, το θέμα είναι να φοβηθούν και να νοιωσουν οτι καθε στιγμή παίζουν με τη Ρεαλ. Και αν φάνε ενα γκολ μετα τρεχατε ποδαράκια μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας φοβήθηκαν, αυτό είναι το καλό.

Αλλά το κακό είναι οτι γενικά δεν έχουμε τον αέρα που έχουν αυτές οι ομάδες (bayern, barcelona). Είναι κρίσιμα τα πρώτα λετπά, σαφώς.

Και εχθές ευτυχήσαμε και βάλαμε γκολ νωρίς.

Μακάρι να καταφέρουμε να μπούμε με την ίδια αυτοπεποίθηση που είχαμε στο β ημίχρονο εχθές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση τον αγωνα της Τριτης θα τον δειξει μονο το Νοβα??? Η ΔΤ απο οτι ειδα δεν εχει τπτ για Τριτη...

 

Aκομα δεν τα εχετε μαθει???

 

Την Τριτη ολα τα ματς τα δειχνει η Νοβα. Την Τεταρτη διαλεγει ενα ματς η ΔΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...