Προς το περιεχόμενο

Kodak EasyShare Z712 IS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά τα έπαιξε η κάρτα. Όσο για το ότι δεν τη δεχεται η μηχανή και θέλει μόνο SDHC δεν ισχύει γιατί υπάρχει προς τα πίσω συμβατότητα. Εγώ θα έλεγα να τη βάλεις σε κάνα card reader και να τη φορμάρεις. Αν δε τη βλέπει ούτε ο card reader πίσω στο πλαίσιο για άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λογικά τα έπαιξε η κάρτα. Όσο για το ότι δεν τη δεχεται η μηχανή και θέλει μόνο SDHC δεν ισχύει γιατί υπάρχει προς τα πίσω συμβατότητα. Εγώ θα έλεγα να τη βάλεις σε κάνα card reader και να τη φορμάρεις. Αν δε τη βλέπει ούτε ο card reader πίσω στο πλαίσιο για άλλη.

 

Μου την άλλαξαν με μια SDHC ήδη. Πλήρωσα βέβαια τη διαφορά. Ίσως να μην υποστήριζε High Speed η μηχανή... Πάντως την SDHC δεν την αναγνωρίζει ο card reader του εκτυπωτή! Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό ή πάω για αγορά νέου card reader;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αυθεντική επαναφορτιζόμενη μπαταρία για το μοντέλο αυτό της KODAK είναι η KLIC-8000 και οι προδιαγραφές της αναφέρονται εδώ. Έχετε να προτείνετε κάποιες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες Li-Ion μεγέθους ΑΑ (με αντίστοιχο ή μεγαλύτερο κύκλο μεταξύ των φορτίσεων) που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν αντί της αυθεντικής που προτείνει η KODAK;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια δεν καταλαβα κατι με τις μπαταριες.Μπορω να δουλεψω ni-mh δικες μου μπαταριες?Το πακετο καπου διαβασα οτι δεν προσφερει επαναφοριζομενη μπαταρια ή μου φανηκε?Ποσο κανει δηλ μια επανφορτ και τι τυπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν καταλαβα κατι με τις μπαταριες.Μπορω να δουλεψω ni-mh δικες μου μπαταριες?Το πακετο καπου διαβασα οτι δεν προσφερει επαναφοριζομενη μπαταρια ή μου φανηκε?Ποσο κανει δηλ μια επανφορτ και τι τυπου?

 

Το πακέτο έρχεται με μπαταρία Li-Ion μη επαναφορτιζόμενη. Για τα υπόλοιπα που ρωτάς κοίτα εδώ. Αν πάρεις την αυθεντική μπαταρία που θα δεις στο link πάρε και το φορτιστή της που δεν είναι άλλος από αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...