Προς το περιεχόμενο

το χειροτερο μεθυσι σας


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά δεν πίνω πολύ γιατί είμαι - ως ένα βαθμό τουλάχιστον - υπέρ της straight edge φιλοσοφίας (αν δηλαδή ξέρει κανείς εδώ τι είναι αυτό)

 

Ναι. Ξέρουμε τι είναι η straight edge φιλοσοφία/τρόπος ζωής. Επίσης, ξέρουμε ότι σύμφωνα με αυτή, μεταξύ άλλων, δεν πίνεις αλκοόλ. Καθόλου. Άρα; ;)

 

...

 

Ναι, αλλά δεν μας είπες εμπειρία από μεθύσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ναι, αλλά δεν μας είπες εμπειρία από μεθύσι!

 

εεεεμ, ναι, έχεις δίκιο. Παράληψις. Από μεθύσια άλλο τίποτα, δόξα τω θεώ πίνουμε αρκετά. Συχνά πυκνά το χάνουμε κιόλας, και παρεκτρεπόμαστε... Μια φάση που θυμάμαι τώρα, ήμουν κάπου 15 - 16, και τότε πήγαινα κάθε καλοκαίρι και άραζα κανα δυό μήνες στο εξοχικό στην χαλκιδική. Συνήθως τα βράδια αράζαμε σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί μερικές ώρες, εγώ τότε έπινα βότκα, και μετά παραλία με μπύρες κλπ κλπ. Ήταν και καλά τελευταίο βράδυ διακοπών, μετά σκορπίζαμε όλοι στις πόλεις μας (Θεσ/νικη, αθήνα, και από γερμανία και ιταλία είχαμε στην παρέα), οπότε λέγαμε να το γλεντίσουμε. Μαζευόμαστε στο κλασσικό μπαρ λοιπόν, και μετά δεν θυμάμαι τίποτα. Μέσα σε 1-2 ώρες που κάτσαμε, είχα πιει δεν ξέρω πόσα, δεν θυμάμαι πώς φύγαμε από το μπαρ, δεν ξέρω πότε πήγαμε στην παραλία, μόνο ότι συνήλθα σε κάποια φάση που κόντευε να ξημερώσει, και είχα ξεπαγιάσει και τους μπινελίκωνα γιατί είχε σβήσει η φωτιά. Δεν είμαι σίγουρος αν τελικά έχασα το γλέντι, ή αν αυτό ήταν όσο καλύτερα μπορούσα να περάσω...

θυμάμαι κι άλλα. Ας μην πω όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αρκετα μικρος πιστευω για να πινω!!!τελος παντων εδω και 2 χρονια δοκιμαζω αρκετα ποτα αλλα ποτε μα ποτε δεν ειχα μεθησει παντα επινα πολυ αλλα οταν επρεπε να σταματισω σταματαγα!!Πιστευω πως αντεχω το ποτο σε σχεση με αλλους γιατι στην 4ημερη επινα επινα και δεν μεθησα ενω ολοι οι φιλοι μου που ειχαν πιει τη ιδια ποσοτητα ηταν τυφλα!!!πριν 3 βδομαδες λοιπον αναθεμα την ωρα και την στιγμη ειχαμε βγει εξω με την παρεα μου και αποφασισαμε να παμε σε μια καβα να παρουμε κανα μπουκαλι να το πιουμε ολοι μαζι και να παρουμε και κανενα σουβλακι!!!τελιξα εγω πηρα 3 stela artois και τις ηπια μεσα σε 15 λεπτα χωρις να εχω φαει τιποτα απο το μεσημερι!!!μετα σκεφτηκα δεν μαμας το σουβλακι ας παρουμε μαζι ενα jack daniels(και ξαναλεω δεν ειχα φαει τιποτα απο το μεσημερι)!!!πηραμε το μπουκαλι το οποιο δεν ηταν και κρυο αλλα ζεστο και πηραμε και πλαστικα ποτηρακια!!!εβαζα μεγαλη ποσοτητα μεσα στο ποτηρια σαν 2-3 σφηνακια περιπου!!!μετα αρχιζα να πινω απο το μπουκαλι πρεπει να ηπια εγω το μισο μπουκαλι μονος μεσα σε 5 λεπτα!!!!μετα ηρθε η αστυνομια γιατi καναμε φασαρια εγω ετρεξα να φυγω μην μου πουν τιποτα μαζι με ενα παιδι που ηταν καλα!!ενω ετρεχα αρχισε να βαρενει το κεφαλι μου να ζαλιζομαι να μην μπορω να κρατιθω ορθιος και επεσα κατω!!!μετα που συναντηθηκαμε παλι ολοι πηγαμε στο σπιτι ενος παιδιου και κατσαμε για λιγο εφαγα πολλες τουμπες ειχα αιματα παντου το παντελονι μου ειχε σκιστει ολο ειχα μεχρι και πληγες στην μουρη!!!τα παιδια με αφησαν σπιτι και εφυγαν εκει δεν θυμαμαι και πολλα πραγματα μονο οτι εκανα εμετο και η μανα μου μετα ηρθε και με βρηκε στο χολ κατω ξαπλωμενο!!!με πηγε στο κρεβατι μου εκανε καφε εγω μιλαγα ασταματητα ενιωθα χαλια!!!την επομενη μερα που ξυπνησα πονουσε η κοιλια μου και μονο στην σκεψη του jack που ηταν και ζεστο μου ερχονταν εμετος!!!το χειροτερο ομως ειναι οτι μετα οι γονεις μου φωναξαν εγινε χαμος δεν με εμπιστευονται πια με περνουν απο πισω οταν βγαινω δεν με αφηνουν να φερνω φιλους σπιτι και τετια!!!πραγματικα μετανιωνω την στιγμη και το εκανα μονο και μονο γιατι ηθελα να δω πως ειναι οταν μεθας δηλαδη ελεος!!!!

 

υγ1 επεισης τους φιλαγα ολους και τους ελεγα οτι τους αγαπω

υγ2 το περισσοτερο που εχω αντεξει ειναι 5 ποτηρια ursus 2 μπαιιλις 1 μπυρα 2 τεκιλες και οτι δοκιμαζα απο το ποτα των αλλων και το μεσημερι ειχε προιγηθει κρασακι και 2 μπυρες ολα αυτα μεσα σε μια μερα στην φετινη τετραημερι!!!

υγ3 εχει πει κανεις σας ενα ποτο που λεγεται hot shot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Ξέρουμε τι είναι η straight edge φιλοσοφία/τρόπος ζωής. Επίσης, ξέρουμε ότι σύμφωνα με αυτή, μεταξύ άλλων, δεν πίνεις αλκοόλ. Καθόλου. Άρα; ;)

 

Γενικά δεν πίνω πολύ γιατί είμαι - ως ένα βαθμό τουλάχιστον - υπέρ της straight edge φιλοσοφίας

 

 

;)

 

μερικες φορες αναρωτιεμαι αν διαβαζεις σωστα :P (εκτος αν θεωρεις οτι δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δν έχεις παίξει μπουνιές μεθυσμένος, δν έχεις παίξει μπουνιές.

 

Χειρότερο μεθύσι της ζωής μου(καλά 23 είμαι έχω ακόμα :P)

Μετά από 3 μπουκάλια,πολλά σφηνάκια,1 κανάτα με ούτε εγώ ξέρω τι και όλα αυτά με άδειο στομάχι ήταν ώρα να φύγουμε από το club.

Στο δρόμο με το αμάξι(δεν οδηγούσα εγώ)άρχισε ο οδηγός να κάνει κόντρες και όπως περνάμε ένα αμάξι του έκανα κωλοδάχτυλο εγώ από το παράθυρο .

Μετά από αρκετά μέτρα κ βρίσκοντας ένα φαγάδικο 24/7 σταματάμε να φάμε κ από το πλάι του αμαξιού έρχονται αυτοί που είχαν φάει το κωλοδάχτυλο πριν.

οπότε έτσι όπως άρχισαν να λένε ιστορίες με τον οδηγό βγαίνω εγώ έξω από το αμάξι και τραβάω τον συνοδηγό τους έξω και τον αρχίζω...

Κάπου από εκεί άρχισα να μην θυμάμαι και πολλά αλλά από μαρτυρίες άλλων βρέθηκα να πλακώνομαι με την παρέα μου με άλλα 5 άτομα.

 

Μετά από δεν ξέρω πόση ώρα σκάνε και οι μπάτσοι για να μας χωρίσουν....όμως εγώ ήμουν τόσο τύφλα που όταν ήρθε ο μπάτσος για να με χωρίσει του τραβάω και αυτουνού μια μπουνιά. :devil:

Χωρίς πολλά πολλά βρίσκομαι στα καπάκια με χειροπέδες στο καπό του μπατσικού και λίγα λεπτά μετά σε ένα κρατητήριο να μου ρίχνει μπουνιές ο μπάτσος ( 2 μου έριξε ok) και να με ρωτάει αν τώρα είμαι μάγκας :shock:

 

Τελικά τον μπάτσο που βάρεσα τον ήξερε ένας φίλος μου και μετά πολλά τον έπεισε να με αφήσει να φύγω...

 

Δεν λέω ότι δεν θα ξανά μεθύσω αλλά κατάλαβα τι πάει να πει δεν ξέρω τι κάνω λόγο μέθης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμήθηκα άλλη μια φάση, με κατάληξη παύλα ηθικό δίδαγα ανάλογο της προηγούμενης:

ήμουν κάπου 18 - 19, μπορεί 20. Πρώτες ώρες της πρωτοχρονιάς, είχαμε αλλάξει τον χρόνο σπίτι και κατά τις 1 μαζευόμαστε με 2 ακόμα, έναν φίλο και μια φίλη. Τότε έπαιζε ακόμα το στέκι ΦΛΣ για όσους ξέρουν, στην φιλοσοφική του ΑΠΘ, και οι πάνκηδες είχαν πάρτυ, οπότε πάμε εκεί. Πολύ ποτό και ανακατεμένο, πίναμε ότι βρίσκαμε, περάσαμε γαμώ χορεύοντας με τα φρικιά από σκα και ρέγκε μέχρι ντίσκο και μποσανόβες ξερωγώ. Οπότε κατά τις 4 που η φάση πέφτει, λέμε να πάμε σε μια φίλη στην Μπότσαρη (Σαλονίκη) που είχε πάρτυ και μας είχε καλέσει. Εγώ δεν έβλεπα την μύτη μου, αλλά στα @@ τότε, οδηγούσαμε τύφλα χωρίς φόβο, δεν είχε αλκοτεστ και τέτοια. Θυμάμαι που πήραμε την νέα παραλία, και φτάνοντας στο σημείο που αριστερά αρχίζει η ανθέων, και δεξιά πάει σαλαμίνα, προσπαθούσαμε να βρούμε από πού πρέπει να πάμε, και στο παρα τρίχα δεν πέσαμε τελικά πάνω στο κράσπεδο. Επίσης θυμάμαι που φτάνουμε και δεν βρίσκω να παρκάρω, και προσπαθώ να το ανεβάσω σε ένα πεζοδρόμιο πολύ ψηλό, το αμάξι να μουγκρίζει (ένα ηρωικό φίατ 127 900αράκι, που τράβηξε τα πάνδεινα στα χέρια μου), εγώ δώστου να το μαρσάρω, και οι άλλοι να μου λένε "πάμε αλλού ρε μαλάκα, δεν ανεβαίνει εδώ". Μετά δεν θυμάμαι τίποτα. Μόνο ότι συνέρχομαι το ξημέρωμα και με έχει αγκαλιά ένα πολύ σούπερ γκομενάκι σε έναν καναπέ, και μου χαϊδεύει το κεφάλι! Ακόμα θυμάμαι την φάτσα της...

Οπότε και πάλι μου προκύπτει το δίλημμα: μήπως πάλι έχασα το γλέντι; Ή πέρασα όσο καλύτερα μπορούσα να περάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάτσος είναι καλά του κανες μωρέ!

Το χειρότερο μεθύσι το έκανα πριν 2χρονια και 2 βδομαδες ακριβως(ήταν πάρτυ για το τέλος της χρονιάς γι αυτό το θυμάμαι)

Άρχισα με 2 macfarland,συνέχισα με 5-6 san frangisco,2 lemon tequila's,2 whiskies on the rock(ούτε με κοκα κόλα δεν πίνω,αλλά εκείνη τη μέρα...),3 dissarono's,2 smirnoff και 330ml sabuca μαύρη...καλά ηπια μερικα σφηνακια(3-4),αλλά ήταν Kamikazee...Δεν ήταν ότι ηπια πιο πολυ απο καθε άλλη φορά,αλλα είχα να φαω απο το προηγουμενο μεσημερι(αν και προσπαθησα να φαω πιτσα κατα την διάρκεια,ενα κομματι με το ζόρι),και οτι έκανα συνδιασμό

Νταξει,το κακο είναι πως την άλλην μερά θυμομουν ΑΚΡΙΒΩΣ τι έκανα...

Φυσικά οταν εφυγα απο το παρτυ,ήμουν αρκετά νυφάλιος ωστε να φτάσω σπιτι μου χωρις παρατράγουδα,αλλά έκανα κατι βάρβαρο για να μν πάθω αναρόφηση και νταξει με χάλασε...

Καλα την άλλη μερα,είχα hang-over ολκής,αλλα αφου δεν καταλάβαν τιποτα οι δικοί μου δεν με πείραξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειρότερο μεθύσι μου ήταν πριν 2 βδομάδες περίπου σε ένα μεταλλάδικο λίγο πιο έξω απ τη Σαλονίκη. Είχα πιει περίπου 15 σφηνάκια τεκίλα, 3 ποτήρια ρετσίνα στο σπίτι πριν και 3 μπύρες. άδειο στομάχι και μυαλά σκατά απ την εξεταστική. με είπαν ότι ανέβηκα πάνω στο μπαρ και καθόμουν και κοιτούσα για κανένα τέταρτο με τα χέρια σταυρωμένα. πάλι καλά που δεν έπεσα να σκάσω με το κεφάλι. από τις στιγμές που θυμάμαι, γυρνούσε συνέχεια στο μυαλό μου η σκέψη : "αχ και να ληταν απέναντι το σπίτι μου, αν δεν πάω σπιτι ΤΩΡΑ θα σκάσω κάτω με το κεφάλι και αφού ξεράσω θα κοιμηθ΄ψ πάνω στα ξερατά".αντ'αυτού το συνέχισα. και το ξημέρωμα με βρήκε για μοσχαροκεφαλές με την παρέα. καλά έληξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;)

 

μερικες φορες αναρωτιεμαι αν διαβαζεις σωστα :P (εκτος αν θεωρεις οτι δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση)

 

Μωρέ, εγώ μια χαρά διαβάζω. Απλά, να, είναι σαν να με ρωτάς τι ομάδα είμαι και να σου απαντάω: "Είμαι Παναθηναϊκός αλλά υπστηρίζω και τον Ολυμπιακό, ως ένα βαθμό". :lol::lol::lol: Ε, υπολογίζω ότι στην περίπτωση αυτή, το πιο ευγενικό που θα μου έλεγες, θα ήταν: "Μεγάλε, αποφάσισε". Btw, εννοείται ότι δεν υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση. Ή ακολουθείς έναν τρόπο/μία φιλοσοφία ζωής ή όχι. Δεν είναι ό,τι μας βολεύει, σωστά; ;)

 

Λοιπόν, οι sXe φιλοσοφία είναι έγκλημα κατά της φύσης ε.

Μια μέρα θα σας ταΐσουμε στους vegans.

 

Συμφωνώ!:-)

 

/offtopic τέλος/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι τους φιλους μου απο την Σχολή στο Πήλιο όταν πη΄γαμε για 5ήμερη εκδρομή, τους κουβάλησα στο δωμάτιο μαζί με έναν άλλον και τρομάξαμε να τους συνεφέρουμε. Τώρα ειναι οκ και ολιγον τι διάσημοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν μεθάω αγαπάω όλο τον κόσμο. Γίνομαι χίπης.

Δεν ξεχνάμε τον χρυσό κανόνα:

 

"Drink till she's cute".

 

γιατί χρυσός κανόνας ρε συ; φαντάζεσαι να κάνεις κανα ρεζιλίκι και να πάθεις όπως σε εκείνη τη διαφήμιση καρτοκινητής, που ο τύπος ξυπνάει δίπλα στο γκούλανγκ (αίσχος) και μετά του στέλνουν και βίντεο με τα έκτροπά του αγκαλιά με το γκούλανγκ; :shock:

ε όχι, ποτό ποτό, αλλά πόσο να πιείς για να δεις ένα γκούλανγκ έστω και ως μέτρια γκόμενα. (και λέει μεθαύριο ξυπνάω με έναν μουστακαλή τραβελο-κατάδικο και παραμεθαύριο είμαι για ράμματα στο ΚΑΤ . μαααλιστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...