Προς το περιεχόμενο

το χειροτερο μεθυσι σας


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δικό μου χειρότερο πιοτί είναι 6-7 ουίσκι-κοκα κόλα. Ξέρω ο χειρότερος συνδιασμός για το στομάχι αλλά αυτό είχαμε πρόχειρο. Και τα συμπτώματα ήταν μια ευχάριστη ζαλούρα.

Γενικά όμως είμαι ο τυχερός (ή άτυχος) που μαζεύει όλους τους υπόλοιπους.

Από ότι έχω παρατηρήσει όμως, το άσχημο μεθύσι χωρίζει τους μεθυσμένους σε 3 κατηγορίες :

α) Το πτώμα : μονίμως ξαπλωμένος και βγάζει τα μέσα - έξω

β) Ο αγαπούλης : αγκαλιάζει και φιλά όλον τον κόσμο

γ) Ο εκδικητής : πλακώνεται και βρίζει όλον τον κόσμο

Συμφωνείται ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τότε (προ αμνημονέυτων) που ήμουν νιά κι εγώ, κοπέλα 16 χρονών, θυμάμαι κάτι απόκριες, είχαμε πάει παρέα σε μια ταβέρνα με ξύλινο πάτωμα (έχει σημασία για το παρακάτω της ιστορίας) και πίναμε το κρασί σε νεροπότηρα. Κάποια στιγμή θυμήθηκα να πάω τουαλέτα κι όπως σηκώθηκα είχα την αίσθηση ότι ήμουν σε καταστρωμα μαούνας... Τόσο πολύ κουνιότανε το πάτωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι παρουσιάζω αλλεργική αντίδραση στο αλκοόλ, οποιασδήποτε μορφής σε οποιοδήποτε ποτό. Να φανταστείτε, όταν ήμουν πιτσιρίκι και με έπαιρνε η μάνα μου εκκλησία για να κοινωνήσω, την Θεία Κοινωνία την έκανα εμετό! Σε κάποια φάση, επιχείρησα να δοκιμάσω και αλκοόλ, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δεν μπορώ να καταπιώ αλκοόλ με τίποτα. Με το που το νιώσει ο λάρυγγας μου, το αποβάλει πάραυτα, ούτε στο στομάχι μου δεν προλαβαίνει να πάει.

 

Οπότε, δεν έχω να σας διηγηθώ δικές μου ιστορίες, αλλά μπορώ να σας διηγηθώ άπειρες ιστορίες φίλων που γίνονται κουρούμπελα από καιρό εις καιρώ κι εγώ σαν καλός φίλος, τους παίρνω σπίτι - καθότι είμαι συνήθως ο οδηγός και ο μόνος στεγνός στην παρέα - και την επόμενη μέρα αναλαμβάνω να τους κάνω update τη μνήμη τους με τα γεγονότα της προηγούμενης νύχτας τα οποία δεν θυμούνται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, δεν έχω να σας διηγηθώ δικές μου ιστορίες, αλλά μπορώ να σας διηγηθώ άπειρες ιστορίες φίλων που γίνονται κουρούμπελα από καιρό εις καιρούν κι εγώ σαν καλός φίλος, τους παίρνω σπίτι - καθότι είμαι συνήθως ο οδηγός και ο μόνος στεγνός στην παρέα - και την επόμενη μέρα αναλαμβάνω να τους κάνω update τη μνήμη τους με τα γεγονότα της προηγούμενης νύχτας τα οποία δεν θυμούνται!

 

ΟΦ ΤΟΠΙΚ (αλλά δεν άντεξα ! Μου βγήκε το μάτι...)/

 

ΑΜΑΝ !

ή θα πεις "από καιρό εις καιρώ"(με υπογεγραμμένη στο "καιρώ") ή θα πεις "από καιρό σε καιρό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΦ ΤΟΠΙΚ (αλλά δεν άντεξα ! Μου βγήκε το μάτι...)/

 

ΑΜΑΝ !

ή θα πεις "από καιρό εις καιρώ"(με υπογεγραμμένη στο "καιρώ") ή θα πεις "από καιρό σε καιρό"

 

1000 συγγνώμη για το 2ο ΟΦ ΤΟΠΙΚ, αλλά αν είσαι φιλόλογος σε σιχαίνομαι... Πες μου οτι δεν είσαι φιλόλογος, αυτό μόνο τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι παρουσιάζω αλλεργική αντίδραση στο αλκοόλ, οποιασδήποτε μορφής σε οποιοδήποτε ποτό. Να φανταστείτε, όταν ήμουν πιτσιρίκι και με έπαιρνε η μάνα μου εκκλησία για να κοινωνήσω, την Θεία Κοινωνία την έκανα εμετό! Σε κάποια φάση, επιχείρησα να δοκιμάσω και αλκοόλ, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δεν μπορώ να καταπιώ αλκοόλ με τίποτα. Με το που το νιώσει ο λάρυγγας μου, το αποβάλει πάραυτα, ούτε στο στομάχι μου δεν προλαβαίνει να πάει.

 

Οπότε, δεν έχω να σας διηγηθώ δικές μου ιστορίες, αλλά μπορώ να σας διηγηθώ άπειρες ιστορίες φίλων που γίνονται κουρούμπελα από καιρό εις καιρούν κι εγώ σαν καλός φίλος, τους παίρνω σπίτι - καθότι είμαι συνήθως ο οδηγός και ο μόνος στεγνός στην παρέα - και την επόμενη μέρα αναλαμβάνω να τους κάνω update τη μνήμη τους με τα γεγονότα της προηγούμενης νύχτας τα οποία δεν θυμούνται!

 

Και με κάποια φαγητά που βάζουνε μέσα μπύρα (βάζει η γιαγιά μου στο κοτόπουλο) ή στις σάλτσες που ρίχνουμε κρασί για να τις "σβήσουμε" ας πούμε, κι εκεί έχεις πρόβλημα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 συγγνώμη για το 2ο ΟΦ ΤΟΠΙΚ, αλλά αν είσαι φιλόλογος σε σιχαίνομαι... Πες μου οτι δεν είσαι φιλόλογος, αυτό μόνο τέλος...

 

ΑΧΑΧΧΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 συγγνώμη για το 2ο ΟΦ ΤΟΠΙΚ, αλλά αν είσαι φιλόλογος σε σιχαίνομαι... Πες μου οτι δεν είσαι φιλόλογος, αυτό μόνο τέλος...

 

Δεν είμαι φιλόλογος αλλά, γουστάρω πολύ την ελληνική γλώσσα και δεν αντέχω να την "σκιζουνε"...

 

Χαρκονότατε γιατί γελάς πάλι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστείτε, όταν ήμουν πιτσιρίκι και με έπαιρνε η μάνα μου εκκλησία για να κοινωνήσω, την Θεία Κοινωνία την έκανα εμετό!

 

Μήπως το πραγματικό σου όνομα είναι Damien?:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστείτε, όταν ήμουν πιτσιρίκι και με έπαιρνε η μάνα μου εκκλησία για να κοινωνήσω, την Θεία Κοινωνία την έκανα εμετό!

 

αχχαχαχαχαχαχα δεν μπορω αλλο χαχαχαχα δε φανταζομαι να σε ξορκισαν και μετα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...