Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, χάλι μαύρο. Η χειρότερη weiss που έχω πιει μακράν.

 

Η φιξ είναι αρκετά καλή αλλά ακριβή. Έχει βγάλει και η Βεργίνα weiss εδώ και καιρό. Τίμια για τα ευρώ της. Γενικά φαίνεται ότι πληρώνεις παίρνεις στην εγχώρια αγορά weiss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η σάμικλαους είναι φοβερά υπερεκτιμημένη, αλλά είναι φάση Σαντορίνη, μία φορά στη ζωή σου πρέπει να πας.

Υπερβολικά γλυκιά για τα γούστα μου, αλλά σε καμία περίπτωση ακόμα_μία_σαν_trappist_της_σειράς.

 

Εγω θα ελεγα οτι εκει ειναι η μαγκια της , οτι παρολο που ειναι τουμπανο αλκοολικα η ισορροπια ειναι εξαιρετικη.Βεβαια δεν εχω αποφασισει ακομα αν ειναι και το αδυνατο σημειο της (για τα γουστα μου).Βεβαια εχει μπει χαλαρα στο τοπ 10

 

Εντω μεταξυ τσιμπησα και μια τετραδα sapporo σε εξαιρετικη τιμη.Τοσο δηλαδη που πηρα κουτακια (των 500 ).Πριν την ανοιξω,εντυπωσεις ? Γουσταρω να παω προδιαθετειμενος στο ψυγειο.

 

Α πηρα και μια chang  :-)

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πλεον το ψυγειο μου ανα εβδομαδα γεμιζει με τρια μπουκαλια μπυρες (τοσες πινω ανα εβδομαδα). Franziskaner, Chimay blue, Paulaner hefe. Αν θελησω και τεταρτη τοτε θα βαλω την Duvel σαν επιλογη. Η Chimay ειναι ιδανικη για μετα τη δουλεια που σκιστηκα και θελω να ηρεμησω, η Franziskaner ειναι ιδανικη για να την ευχαριστηθω καπως νωρις μονη της και η Paulaner ειναι εξαιρετικη για ταινιες/μουσικη και χαλαρωση μαζι με snacks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...