Προς το περιεχόμενο

Το ψυγειο μου εχει προβλημα


Fotis_Greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, pavloa είπε

Επαναφέρω το θέμα.

Πριν 2 μήνες αγοράσαμε ψυγειοκαταψύκτη morris  T71326CAP.

Απο χθες δεν έχει σταματήσει να δουλεύει. Η θερμοκρασία είναι στο 4 και η κατάψυξη στο cold έτσι όπως το είχαμε απο την πρώτη μέρα, η κατάψυξη έχει γεμίσει πάγο.

Το έχω βγάλει απο την πρίζα το άφησα 30 λεπτά, το ξανα έβαλα δούλεψε για λίγο, σταμάτησε και όταν ξανα άρχισε να δουλεύει δεν σταμάτησε απο εκείνη την ώρα..

Τι μπορεί να φταίει?

Αν διαβάσεις σχόλια στο σκρουτζ κάποιοι αναφέρουν οτι το ψυγείο βγάζει προβλήματα και συγκεκριμένα κάποιος αναφέρει οτι πιάνει πάγο η κατάψυξη. 

Χρησιμοποίησε την εγγύηση.

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, thant είπε

Αν διαβάσεις σχόλια στο σκρουτζ κάποιοι αναφέρουν οτι το ψυγείο βγάζει προβλήματα και συγκεκριμένα κάποιος αναφέρει οτι πιάνει πάγο η κατάψυξη. 

Χρησιμοποίησε την εγγύηση.

Τελικά πήρα τηλ. και θα έρθει τεχνικός σε 2 εργάσιμες μέρες. Τα διάβασα και εγω σήμερα τα σχόλια.  Ελπίζω να γίνει και να μην έχω άλλο πρόβλημα. 

Αλλιώς με βλέπω να κλαίω τα λεφτά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλημέρα, έχω ένα καινούργιο ψυγείο LG full no frost (GTB574PZHZD) αγορασμενο πριν 2 μέρες, στο οποίο φαίνεται να δουλεύει κανονικά αλλά το πρόβλημα είναι, η κατάψυξη βγάζει κάποιο πάγο. Έχω ελέγξει το λάστιχο της πόρτας και είναι είναι μια χαρά οπότε δεν ξέρω που οφείλετε το πρόβλημα... Αυτό είναι δεύτερο ψυγείο που παρέλαβα, που και το πρώτο ψυγείο έβγαλε το ίδιο πρόβλημα! Μήπως είναι κανονικό στην αρχή και να στρώσει σιγά σιγά? Είχε κάνεις παρόμοιο ψυγείο LG που είχε τέτοιο στην αρχή και μετά στρώνει? Τώρα τι να κάνω πριν καλέσω τεχνικό? Εδώ είναι φωτο.

Υ.Γ. Η κατάψυξη είναι άδεια έχω βγάλει πράγματα εδώ και 1 μέρα και φαίνεται το ίδιο πρόβλημα.

IMG_20190722_000512-3000x2250.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει κανείς εδώ κάποιο ψυγείο LG, Samsung και όποιο ψυγείο με inverter compressor και full no frost? Δεν έχω ξανά πάρει ψυγείο full no frost γι'αυτό δεν ξέρω αν είναι κανονικό στην αρχή να βγάζει κάποιο πάγο μήπως θα στρώσει σιγά σιγά (αυτόματη απόψυξη?) ή είναι ελαττωματικό? Έχω ελέγξει manual και δεν αναφέρει κάτι σχετικό.

Αυτό είναι δεύτερο ψυγείο και να είναι ελαττωματικό πάλι? Παράξενα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχω ένα aeg γύρω στα 10 χρόνια και το καλοκαίρι πέφτει η θερμοκρασία της κατάψυξης και χτυπάει ο ήχος ειδοποίησης και ακόμα και το χειμώνα νομίζω ότι λειτουργεί πάρα πολύ και σταματάει ελάχιστα. 

Λογικά θα θέλει αλλαγή στα λάστιχα ή υγρού? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...