Προς το περιεχόμενο

Η τηλεοραση ...γερνει !!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα το πιστευα αν μου το ελεγαν αλλα μου ετυχε !!!!

 

 

c10039-1m.jpg

 

Πηρα πριν 20 μερες περιπου μια τηλεοραση Sony 32'' KDL32U2000'' απο Κωτσοβολο . Την ειχε προσφορα μαλιστα 589 περιπου ευρω αν θυμαμια καλα για δυο μερες...

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10039

 

Λοιπον !!!! Η τηλεοραση γερνει προς τα δεξια !!!! Η αποσταση της κατω αριστερης γωνιας απο το επιπλο που την εβαλα ειναι 5 εκ και της αντιστοιχης δεξιας γωνιας ειναι 4 εκ. !!!!

 

Οσο και να φαινεται απιστευτο ετσι ειναι !!!!Φαινεται και με το ματι με λιγη προσοχη !!!!

 

Και τωρα το ερωτημα...Που παω στον Κωτσοβολο ή στην Sony ???

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βρεις άκρη με τον Κοτσόβολο.. Θα πας εκεί και θα σου πούνε να πας στον αντιπρόσωπο service της sony... Έτσι είχανε κάνει σε μένα σε μια οθόνη για pc που είχα πάρει από εκεί. Το service της sony είναι λίγο τα ζώα μου αργά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βρεις άκρη με τον Κοτσόβολο.. Θα πας εκεί και θα σου πούνε να πας στον αντιπρόσωπο service της sony... Έτσι είχανε κάνει σε μένα σε μια οθόνη για pc που είχα πάρει από εκεί. Το service της sony είναι λίγο τα ζώα μου αργά…

 

 

Ευχαριστω...Φαντασου Αυγουστιατικα τι θα γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι δα.. στον Κωτσόβολο θα την επιστρέψεις και αν σου πουν να την πας μόνος σου στη Sony να μην το δεχτείς. Είναι υποχρεωμένοι να στην φτιάξουν ή να την αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι δα.. στον Κωτσόβολο θα την επιστρέψεις και αν σου πουν να την πας μόνος σου στη Sony να μην το δεχτείς. Είναι υποχρεωμένοι να στην φτιάξουν ή να την αλλάξουν.

 

Δεν ξέρω… Η Sony το ξαναλέω είναι περίεργη… Θέλει η επιστροφή να γίνει από τον ιδιώτη και όχι από το μαγαζί. Και από το e-shop τώρα που το θυμήθηκα είχα στείλει την sony ψηφιακή φωτογραφική (από Λαμία), την παρέλαβαν στο μαγαζί, την στείλανε Αθήνα και από Αθήνα ήρθε πίσω πακέτο γιατί η Sony δεν την δεχόταν από αυτούς, αλλά θέλανε από τον ιδιώτη…

 

Αλλά πήγαινε και στον Κωτσόβολο… Ίσως καταφέρεις κάτι. Εγώ προσωπικά από 2 διαφορετικά καταστήματα με την Sony έχω φάει ήττα. Στον Κωστόβολο όσο και αν είχα επιμείνει δεν την δέχτηκαν...

 

ΥΓ. με την φωτογραφική με είχε εκνευρίσει η όλη φάση και δεν την έστειλα καν (ο αντιπρόσωπος Sony στην Λαμία είναι απαράδεκτος. Είχα μαλώσει ήδη μαζί του για την Sony οθόνη που προσπαθούσε να μην την δεχτεί)… Έκατσα και έφτιαξα το πρόβλημα μόνη μου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, δεν πειράζει... Βάζεις στην μία πάνω γωνία πολλές κορνίζες μπιμπελό κ.τ.λ. και έρχεται στα ίσα της :D :D :D... Φαντάσου να την πας και να σου πούνε έτσι είναι το σχέδιο της; Μοντέρνα αισθητική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, δεν πειράζει... Βάζεις στην μία πάνω γωνία πολλές κορνίζες μπιμπελό κ.τ.λ. και έρχεται στα ίσα της :D :D :D... Φαντάσου να την πας και να σου πούνε έτσι είναι το σχέδιο της; Μοντέρνα αισθητική...

 

Ειναι κι αυτο μια σκεψη !!!! Οσο για το μοντενο σχεδιο τοσα εχουν δει τα ματακια μας...

 

Πάντως κύριε Γιάννη κρίμα διότι αν την είχατε πάει στις πρώτες 10 μέρες, ήταν υποχρεωμένοι απο τον Κωτσόβολο να σας δώσουν ΑΜΕΣΑ άλλη.

 

 

Ναι κριμα αλλα με τοσα τρεξιματα που εχω τελευταια σημερα το προσεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καμιά 10ετια είχα πάρει την πρώτη αληθινά επίπεδη 32" wide της SONY.

Σε δραχμές 1.350.000(3961,84 euro) και δεν είχε σωστή γεωμετρία. Ψάχνωντας βρήκα το service menu της. Είχε άπειρες ρυθμίσεις, σε κάποιο υπομενού βρήκα τις ρυθμίσεις γεωμετρίας(οπως στα monitor). Με την βοήθεια ενός DVD-test και 3.5 ωρών την ρύθμισα.

Το ίδιο έκανα και στις επόμενες 2 που πήρα.

Το έπιασες το υπονοούμενο? :)

 

P.s. Οσες SONY τηλεοράσεις έχω πάρει, στις ρυθμίσεις εικόνας είχαν μια ρύθμιση "περιστροφή εικόνας".

Το έψαξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καμιά 10ετια είχα πάρει την πρώτη αληθινά επίπεδη 32" wide της SONY.

Σε δραχμές 1.350.000(3961,84 euro) και δεν είχε σωστή γεωμετρία. Ψάχνωντας βρήκα το service menu της. Είχε άπειρες ρυθμίσεις, σε κάποιο υπομενού βρήκα τις ρυθμίσεις γεωμετρίας(οπως στα monitor). Με την βοήθεια ενός DVD-test και 3.5 ωρών την ρύθμισα.

Το ίδιο έκανα και στις επόμενες 2 που πήρα.

Το έπιασες το υπονοούμενο? :)

 

P.s. Οσες SONY τηλεοράσεις έχω πάρει, στις ρυθμίσεις εικόνας είχαν μια ρύθμιση "περιστροφή εικόνας".

Το έψαξες?

 

Φιλε μου δεν γερνει η οθονη αλλα ολοκληρη η τηλεοραση σαν συσκευη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Sony πρεπει να τη πας. Ειχα ενα "παρομοιο" προβλημα με Phlips ,ηρθε σπιτι μου τεχνικος της και ξαναβιδωσε καλλιτερα πανω στο σασι την οθονη που εγερνε!!! Βρες το επισημο service , μην μπλεξεις με λεωφορο Ηρακλειου εξουσιοδοτημενα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλεπω καλα στην φωτο,δεν παταει ολοκληρη η τηλεοραση στο επιπλο αλλα εχει δικη της ξεχωριστη βαση.Σωστα?

Για δοκιμασε μηπως "στριβει" η βαση και ερθει στα ισα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Sony πρεπει να τη πας. Ειχα ενα "παρομοιο" προβλημα με Phlips ,ηρθε σπιτι μου τεχνικος της και ξαναβιδωσε καλλιτερα πανω στο σασι την οθονη που εγερνε!!! Βρες το επισημο service , μην μπλεξεις με λεωφορο Ηρακλειου εξουσιοδοτημενα κλπ.

 

Πηρα τηλ σε εξουσιοδοτημενο στο Μαρουσι και μου ειπαν απο Δευτερα να την παω εκει ή να ερθουν να την παρουν για ελεγχο.Επισημο sevice δεν ειδα να υπαρχει καπου.Πρωτη φορα ακουγαν για τετοιο προβλημα...Παντως το οτι ειναι αγορασμενη απο Κωτσοβολο δεν ειναι προβλημα μου ειπαν...Ειχα φοβηθει καμμια παραλληλη εισαγωγη...

 

Αν βλεπω καλα στην φωτο,δεν παταει ολοκληρη η τηλεοραση στο επιπλο αλλα εχει δικη της ξεχωριστη βαση.Σωστα?

Για δοκιμασε μηπως "στριβει" η βαση και ερθει στα ισα της

 

Ετσι ειναι αλλα ειναι ακουνητη πανω στη βαση της η tv.

 

801 11 92000 και θα εχεις την σωστή απάντηση :)

Η γραμμη εξυπηρετισης της Sony...

 

 

Το μονο που κανει αυτο το τηλ ειναι να δινει τηλεφωνα service αναλογα τι συσκευη sony εχουμε.

 

 

Σας ευχαριστω ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eixa k egw provlima me ena dvd player. eixan perasei 15 meres k den to epairnan pisw na mou dosoun amesws neo. k anagkastika eprepe na to paw egw se eksousiodotimeno service asxeta posous kabgades ekana k ston ipeuthino pou milisa, o kotsovolos den sou prosferei egguisi kotsovolos. sou dinei egguisi antiprosopias... :( k etsi akoma den to exw paei mias k tha ekleine o eksousiodotimenos texnikos tis perioxis mou gia augousto... efiga k egw gia diakopes... opote...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...