Προς το περιεχόμενο

Kατεπείγον: Άμεση ανάγκη για αίμα!


OnAr22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε έναν που έχει Α+ θα του δώσουν Α+ στην μετάγγιση...αυτό που αναφέρθηκε πως δίνεις για οποιωνδήποτε οποιαδήποτε ομάδα αίματος και να έχει σκέψου το σαν ανταλλαγή αίματος..δίνεις μια φιάλη Α+ και το ανταλλάσσουν με μια Β-..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά μην μπερδεύεστε. Αφήστε ποιές ομάδες πάνε που. Μας ενδιαφέρει η αριθμητική ποσότητα των φιαλών. Αφήστε που έχουν σταματήσει πια να χορηγούν σκέτο αίμα. Συνήθως υφίστανται επεξεργασία και φτιάχνουν φιάλες με συμπυκνωμένα ερυθρά αιμοσφαίρια, με πλάσμα και με αιμοπετάλια.

Μια ωραία σελίδα έχει φτιάξει το αιμοπετάλιο.

 

http://www.aimopetalio.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα.Εκ μέρους της οικογένειας μου,θέλω να ευχαριστήσω πραγματικά όλους όσους έδωσαν αίμα για την αδερφή μου.Δυστυχώς δεν τα κατάφερε,αν και το πάλεψε πολύ μέχρι τελευταία στιγμή.Η αιτία για το τέλος ήταν ιατρικό λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Εκ μέρους της οικογένειας μου,θέλω να ευχαριστήσω πραγματικά όλους όσους έδωσαν αίμα για την αδερφή μου.Δυστυχώς δεν τα κατάφερε,αν και το πάλεψε πολύ μέχρι τελευταία στιγμή.Η αιτία για το τέλος ήταν ιατρικό λάθος...

 

Έτσι απλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Εκ μέρους της οικογένειας μου,θέλω να ευχαριστήσω πραγματικά όλους όσους έδωσαν αίμα για την αδερφή μου.Δυστυχώς δεν τα κατάφερε,αν και το πάλεψε πολύ μέχρι τελευταία στιγμή.Η αιτία για το τέλος ήταν ιατρικό λάθος...

 

Έμεινα!Είχα πάει για αίμα αλλά δεν μου πήραν γιατί λόγω εξεταστικής και άγχους ήμουν χλωμός και είχχε πέσει η πίεσή μου...Έμεινα!Ιατρικό λάθος?Η κοπέλα ξεπέρασε τόσα και τελείωσε από ιατρικό λάθος!Απίστευτο...:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμεινα!Είχα πάει για αίμα αλλά δεν μου πήραν γιατί λόγω εξεταστικής και άγχους ήμουν χλωμός και είχχε πέσει η πίεσή μου...Έμεινα!Ιατρικό λάθος?Η κοπέλα ξεπέρασε τόσα και τελείωσε από ιατρικό λάθος!Απίστευτο...:shock:

 

Έτσι ακριβώς είναι...Πέρασε απίστευτη ταλαιπωρία εκεί μέσα κ τελικά κατέληξε απο λάθος γιατρού...Το χειρουργείο λέγεται Γαστρική Παράκαμψη,κ γίνεται για την παχυσαρκία.Εκ των υστέρων μαθαίνουμε οτι αυτή η εγχείρηση είναι απαγορευμένη στην Αμερική κ στην Ευρώπη,ενω στην Ελλάδα,κλασικά,γίνεται...Κάθε μέρα πεθαίνουν όλο και περισσότεροι απο αυτήν την εγχείρηση.Γνωρίσαμε ανθρώπους που έχουν κάνει το χειρουργείο κ οι περισσότεροι φυτοζωούν,γιατί απλώς κάποιοι θέλουν να τα πέρνουν χοντρά κ να κάνουν τα πειράματα τους μέχρι να πετύχουν την εγχείρηση.Μέχρι τότε απλώς θα φεύγουν νέοι άνθρωποι.Δεν ξέρω ειλικρινά πως σκέφτονται αυτοί οι άνθρωποι...Απ'οτι μας έδειξαν, απλά έναν ασθενή έχασαν.Εμάς όμως έκλεισε το σπίτι μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουράγιο φίλη μου

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Η κοπέλα είναι η αδερφή μου,είναι σε αρκετά κρίσιμη κατάσταση.Δεν θα αντέξω να μείνω μόνη μου...

 

ξέρω είναι δύσκολες οι ώρες....είσαι καλά όμως?

γονείς έχεις, δεν έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω είναι δύσκολες οι ώρες....είσαι καλά όμως?

γονείς έχεις, δεν έχεις?

 

Έχω κ τους δύο γονείς μου αλλά η αδερφή μου ήταν τα πάντα! Κ ειδικά μετά απο τόσα που την είδα να περνάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεσμό όχι...Έχω τους γονείς μου,τους συγγενείς,τους φίλους μου..Την αδερφή μου δεν έχω όμως κ αυτοί που κάνουν τέτοια πράγματα,σίγουρα πρέπει να πληρώσουν κάποια στιγμή...Τα λέω αν κάποιος πρόκειται να κάνει ένα τέτοιο χειρουργείο,ας έρθει σε μας πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...