Προς το περιεχόμενο

Asus Blitz Formula


nioGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φτου!Τώρα μου είπαν τα ζώα απο εκεί που παράγειλα το pc ότι δεν είναι διαθέσιμη ακόμα η Formula,και αναγκαστικά συμβιβάστικα για μια P5K.Ξέρει κανείς πότε θα την φέρει το πλαίσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σημερα μιλησα με πλαισιο και μου ειπε οτι ερχεται 4 με 5 Σεπτεμβρη.

 

Εγω αποφασισα να περιμενω μιας και ειναι 4-5 μερες μονο.Αν δεν ερθει και τοτε δε ξερω τι θα κανω...Η DFI 680i ειναι πανακριβη ρε γμτ και ειδη τα λεφτα για τη blitz ειναι πολλα...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάσου εγώ που την περίμενα από τότε που την μοστράρανε στο site και μου λεγανε από αύριο περιμένουμε 5 κομμάτια τελικά δεν ήρθαν αύριο θα έρθουν σίγουρα 20 και πήγαινε λέγοντας και εγώ την ήθελα αλλα έπρεπε να έχω pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά αν βάλω μνήμες 800 αρες 2Χ1Gb και τον CPU Core 2 duo E6750 (2,66Mhz - FSB 1333) δεν θα έχω πτώση FSB?

 

Ρωτάω γιατί μου είπαν ότι θα πέσει το FSB αλλά είδα μια σύνθεση στην Αlienware τιμής 5000 αγγλικών λιρών και είχε CPU 1333 και μνήμες 800αρες.

--> http://www.alienware.com/product_detail_pages/Area-51_ALX/area-51_specs.aspx?SysCode=PC-AREA51-ALX-R6&SubCode=SKU-DEFAULT#pdp-nav

 

Είναι δυνατόν η Alienware να κάνει τέτοιο λάθος? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανο με αγχωνεις μ'αυτα που λες για τη blitz...

εκτος απο το πλαισιο ρωτησα κι ενα Local καταστημα και μου ειπε κι αυτος 4-5 μερες παραλαβη(Ιδιες ημερομηνίες) οποτε ισως τελικα να μη λενε μπαρουφες αυτη τη φορα(Ελπίζω...)

 

Τωρα κοιτουσα και την eVGA 680i στα 229 ευρω. ΘΑ ψαξω να δω τι παιζει και μ'αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις γνώμες σας. Τελικά έκανα κράτηση στο Πλαίσιο και σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι την περιμένουν 4-5 Σεπτεβρίου. Τρέξτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες πιο πάνω τι λέω εγώ είχα καταντήσει να την ζητάω ένα μηνα και να μου λένε από αύριο η όπως εσύ στις τόσο του μηνός θα έρθουν τόσα κομμάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αποφάσισα και θα πάρω την:

Gigabyte

GA-N680SLI-DQ6 (s775, nF680i)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1033&product=957259

 

overpriced...Η μαλλον θα το θεσω διαφορετικά.Υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιήσεις ολα αυτα που προσφερει η μητρική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αποφάσισα και θα πάρω την:

Gigabyte

GA-N680SLI-DQ6 (s775, nF680i)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1033&product=957259

 

 

Όχι, όχι τη DQ6 ... Μπορεί να πιάνει λίγο μεγαλύτερο FSB από την P5K Deluxe, αλλά εκτός του ότι υπολείπεται σε επιδόσεις από την τελευταία, έχει τρομερά εκνευριστικό bios, και γενικά είναι "buggy" ... Καλύτερα Blitz Formula, P5K Deluxe, MSI P35 Platinum (αν και αυτή είναι λίγο περίεργη, πάντως πιο σταθερή από τη σπαστική DQ6 :mrgreen:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...