Προς το περιεχόμενο

Apple Special Event: 5 Σεπτεμβρίου 2007


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανον λεω..Μια εικασια ειναι.

 

 

Εννοειται οτι δεν κανεις αγορα με το ραδιοφωνο.

Ομως σου εξασφαλιζει απειρες ωρες μουσικης.

Οπως και το itunes(αν αγοραζεις τραγουδια)

 

 

 

Γιατι μην ξεχναμε στην Αμερικη,πολλοι αγοραζουν τραγουδια,δεν τα εχουν σε mp3.

Και για πολλους στην Αμερικη ο πιο ευκολος τροπος για να ακουν τραγουδια απο το ipod που αγορασαν ειναι να τα αγοραζουν απο το itunes.Δεν ξερουν (ή και δε θελουν) να ψαχνουν σε p2p για mp3..

Μεγαλο κομματι της επιτυχιας του ipod ,οφειλεται στο itunes και στην πανευκολη προσβαση στην αγορα τραγουδιων.

Ισως το ραδιοφωνο να επληττε λοιπον (εστω και ελαχιστα) τις πωλησεις του itunes που σε αυτο η apple στηριζει πολλα και αποτελει μεγαλο κομματι των εσοδων της.

 

 

Σαν εξτρα πραγματι το δινει,αλλα ποσοι το αγοραζουν και ποσοι εχουν ορεξη να κουβαλανε κατι εξτρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

kai emena pantos to parapono mou pantote sta iPod itan to oti den eixan radiofono.

ena prama san to oti en eth 2007 akoma bgainoun mac me combo drive!

 

kai stin teliki ti to exoun to Radio tab sto iTunes sta mac/pc? e? giati den to bazoun kai sto k@l@iPod?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρε παιδιά έχω μία απορία. Τα ipod τα ψιλοσυμπαθώ αλλά αναρωτιέμαι τώρα. Έχω ένα Nokia N95 που από multimedia κάνει τα πάντα αλλά και οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ένα τέτοιο κινητό.

 

Γιατί να πάρω ένα Ipod? Τι περισσότερο έχει να μου προσφέρει?

 

Απλό ερώτημα πιστεύω για έναν απλό καθημερινό χρήστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πως πολλοί θα βρουν το ipod που τους ταιριάζει, τώρα με όλες αυτές τις επιλογές. Αλλά εγώ δεν ενθουσιάστηκα.

 

Το νέο Nano, αν και έχει καλύτερη οθόνη, για να το πετύχει αυτό αναγκάστηκε να αλλάξει σχήμα. Που δε μου αρέσει στις φωτό.

Και γενικά, ωραία όλα αυτά τα φαντεζί cover flow κλπ αλλά για τη χρήση που κάνω εγώ, αχρείαστα είναι.

Μπορεί η τεχνολογία να μην το επιτρέπει ακόμη, αλλά το μόνο που ήθελα ήταν ένα 2nd Gen Nano με 32GB μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρε παιδιά έχω μία απορία. Τα ipod τα ψιλοσυμπαθώ αλλά αναρωτιέμαι τώρα. Έχω ένα Nokia N95 που από multimedia κάνει τα πάντα αλλά και οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ένα τέτοιο κινητό.

 

Γιατί να πάρω ένα Ipod? Τι περισσότερο έχει να μου προσφέρει?

 

Απλό ερώτημα πιστεύω για έναν απλό καθημερινό χρήστη

 

Λογω αυτονομιας μπαταριας!!!!Προσφατα αγορασα νεο κινητο το οποιο οπως ολα τα τελευταια μοντελα παιζει mp3...Βεβαια εχω ηδη i-pod nano εδω κι ενα χρονο αλλα και να μην ειχα δεν θα χρησιμοποιουσα το κινητο σαν mp3 player!!Θα'θελε καθε 2 μερες φορτιση..

Παντως κι εμενα με δυσαρεσετι το γεγονος οτι η apple δεν βαζει ραδιοφωνο ενω αλλα mp3s σε χαμηλοτερη τιμη εχουν και ραδιοφωνο!!(Creative,Sony..).Αλλα,that's Apple!!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω, αλλα τα τραγουδια απο αυτο δεν ειναι protected aac? Τα οποια υποστηριζει μονο το ipod? Κανω λαθος;

 

Oxi, mporeis na ta paizeis kai ston ypologisti sou ... Apla nomizo mporoun na paiksoun mono se iPods kai se kanena allo mp3 player ( edo, den ksero an eimai sostos giati den exo iPod, alla etsi exo akousei ) ... Yparxei kai iTunes Store Greece btw an endiaferese na kaneis agores ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai posoi theloun na akoune radiofono;Ase pou to radiofono den sou prosferei mono mousiki alla kai alla...Apopsi sou bebea kai apolita dekti.Apla gia emena kanoun lathos i Aplle.

 

Μα και εγω θα ηθελα ραδιοφωνο.

 

Απλα σου επισημαινω τους λογους που ισως η apple δεν το βαζει..

 

Και δυστυχως το εξτρα εξαρτημα που δινει ,δεν τον παιρνουν και πολλοι(ακομα και αυτοι που θα ηθελαν ραδιοφωνο),

γιατι και ακριβουτσικο ειναι και δε θελεις να κουβαλας κατι εξτρα(εστω και μικρο).

 

 

 

Oxi, mporeis na ta paizeis kai ston ypologisti sou ... Apla nomizo mporoun na paiksoun mono se iPods kai se kanena allo mp3 player ( edo, den ksero an eimai sostos giati den exo iPod, alla etsi exo akousei ) ... Yparxei kai iTunes Store Greece btw an endiaferese na kaneis agores ...

Παιζουν μονο σε ipod-iphone (και σε μια εκδοση του motorola razr) και στον υπολογιστη παιζουν μονο αν εχεις quicktime/itunes.

 

 

Βεβαια νομιζω βεβαια πως εχει βρεθει software που βγαζει την προστασια απο τα κομματια που αγορασες απο το itunes,ετσι ωστε να μπορεις να τα ακους οπουδηποτε.

 

 

 

 

 

Φυσικα απλα mp3 παιζουν τοσο το iphone οσο και το ipod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω ότι το ραδιόφωνο μόνο καλό θα έκανε στα ipod.Yπάρχουν κάτι ακουστικά για ιποδ που έχουν αυτά ενσωματομένο ραδιόφωνο.

 

Έχω από πριν το πάσχα που θέλω να αλλάξω κινητό και κρατιέμαι τόσο καιρό για να φτάσω χριστούγεννα που μάλλον θα βγει το ένα και μοναδικό,ο power ranger των κινητών, το iphone.Τώρα που έπεσε και η τιμή....

 

ΘΕΛΩ IPHONE ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
diladi ta pm3 pou exw apo p2p den ta paizei ti ipod?

 

Φυσικά τα παίζει ανετότατα το iPod και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το iPod μου είναι γεμάτο με mp3 που δεν έχω αγοράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω από πριν το πάσχα που θέλω να αλλάξω κινητό και κρατιέμαι τόσο καιρό για να φτάσω χριστούγεννα που μάλλον θα βγει το ένα και μοναδικό,ο power ranger των κινητών, το iphone.Τώρα που έπεσε και η τιμή....

 

Eisai sigouros oti tha vgei ta xristougenna ??? Exei akoustei tpt gia ton provider ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...