Προς το περιεχόμενο

Σπουδαζεις ισπανικα??


zaleia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θελει κανεις να σας βοηθαω...

ειμα ισπανιδα, με το να διαβασω το ινσομνια βοηθαω τα ελληνικα μου, τοτε αν μπορω να κανω κατι για σας, θα ειμαι χαρουμενη να το κανω

 

:):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγώ δεν σπουδάζω ισπανικά αλλά αφού προσφέρεσαι δεν σε πειράζει ε?και πως ακριβώς θα μας βοηθήσεις?για πες πως λέμε θα πάω για ψάρεμα:mrgreen: στα ισπανικά?

 

στην Ελλάδα πως βρέθηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς Ισπανίδα?

Και τα ελληνικά πως προέκυψαν?

Η γυναίκα μου μαθαίνει ισπανικά και γενικά είναι παθιασμένη με τη γλώσσα, την Ιστορία και τους ανθρώπους. Σίγουρα θα σε χρειαστεί το χειμώνα. Σπουδάζει ισπανική γλώσσα και πολιτισμός και γενικά έχει πολλές απορίες.

Από πού είσαι? Μιλάς με το Θ ή το Σ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ισπανιδα και μενω στην Ισπανια.... σπουδαζω ελληνικα σε δημοσια σχολη ξενων γλωσσν εννεα χρονια τωρα... Υπαρχουν δυο που διδασκουν ελληνικα, δυο σε ολη τη Χωρα

ακομα δεν εχω παει στην Ελλαδα :oops::oops:

Ειμαι καθγητρια ισπανικη γλωσσα... ισως αν καποιος ηθελε να μιλησει η ειχε εξετασεις και απορειες... καπως ετσι.

βρηκα αυτο στο ιντερνετ, και αυτα εγινε να ειμαι εδω μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με πρόλαβες διάολε..κάτσε για να καταλάβω είσαι Ισπανίδα μένεις στην Ισπανία και από κει διαβάζεις στο insomnia για να βελτιώσεις τα ελληνικά σου?επίσης το zaleia τι είναι?αν είναι το όνομα σου πως προφέρεται?πρέπει να γνωρίζουμε τους δασκάλους μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πρεπει να βαζω τη φοτο μου?

χα χα, ενταξει... αυτο δεν το κανω στη Ισπανια αλλα εδω κανενασ Θα με γνωριζει :mrgreen:

 

Θα προσπαθω τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με πρόλαβες διάολε..κάτσε για να καταλάβω είσαι Ισπανίδα μένεις στην Ισπανία και από κει διαβάζεις στο insomnia για να βελτιώσεις τα ελληνικά σου?επίσης το zaleia τι είναι?αν είναι το όνομα σου πως προφέρεται?πρέπει να γνωρίζουμε τους δασκάλους μας..

 

ναι, ετσι ειναι.

Το Θαλεια ειναι (το ελληινκο ονομα μου( , να σου εξηγησω, οταν ξεκινισα τα ελληινικα, ο καθηγητης μασ εδωσε μια λιστα με ελληινικα ονοματα, για να διαλεξουμε ενα και να μιλαμε στο μαθημα με το ονομα αυτα, γιατι ετσι ειναι πιο πολυ πραγματικο... και εγω το χρεισημοπιο οταν μιλαω ελληινικα, αλλα δεν ειναι το ονομα μου. Εχω ισπανικο ονομα, βεβεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...