Προς το περιεχόμενο

Σπουδαζεις ισπανικα??


zaleia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Es no problema...ειναι σαν την δυσκολια που έχουμε οι Έλληνες με το Θ.

Mαδρίτη έχεις πάει καθόλου? Εκεί μένουν 2 Ισπανίδες που έμαθαν Ελληνικά, ενώ υπάρχει και σχολείο της εκκλησίας που διδάσκει Ελληνικά σε Ισπανούς πολύ φθηνα.

Πάντος τα Ελληνικά σου είναι παρα πολύ καλά, αλλα ισως αφου σε αρέσουν τόσο πρέπει να μείνεις κάποια στιγμή στην Ελλάδα για να γίνουν τέλεια.

Πάντος το βρίσκο περίεργο που υπάρχει κόσμος που μαθαίνει Ελληνικά ,ουσιαστικά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο σε 2 χώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Es no problema...ειναι σαν την δυσκολια που έχουμε οι Έλληνες με το Θ.

Mαδρίτη έχεις πάει καθόλου? Εκεί μένουν 2 Ισπανίδες που έμαθαν Ελληνικά, ενώ υπάρχει και σχολείο της εκκλησίας που διδάσκει Ελληνικά σε Ισπανούς πολύ φθηνα.

Πάντος τα Ελληνικά σου είναι παρα πολύ καλά, αλλα ισως αφου σε αρέσουν τόσο πρέπει να μείνεις κάποια στιγμή στην Ελλάδα για να γίνουν τέλεια.

Πάντος το βρίσκο περίεργο που υπάρχει κόσμος που μαθαίνει Ελληνικά ,ουσιαστικά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο σε 2 χώρες...

 

 

Ναι στη Μαδριτη εχω παει, μερικες φορες, αλλα μονο για ενα σαββατοκυριακο και αυτα...

Ειναι αληθεια, πιο Χρησιμο ειναι τα αγγλικα, γαλλικα η γερμανικα... αλλα αγγλικα μιλαω, λιγα γαλλικα επισης, και τελειωσα ιαπονεζικα, τωρα μελεταω αραβικα, εχω διαβασει για ενα χρονο.

Αλλα εμενα μου αρεσουν πολυ οι γλωσσες, για αυτο στο πανεπιστημιο σπουδασα τη δικη μου γλωσσα... και τωρα κανω διατριβή σε γλωσσολογια.

Και ο κοσμος κανει ετσι οταν ξερει οτι μιλαω ελληνικα --->:shock::-o

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στη Μαδριτη εχω παει, μερικες φορες, αλλα μονο για ενα σαββατοκυριακο και αυτα...

Ειναι αληθεια, πιο Χρησιμο ειναι τα αγγλικα, γαλλικα η γερμανικα... αλλα αγγλικα μιλαω, λιγα γαλλικα επισης, και τελειωσα ιαπονεζικα, τωρα μελεταω αραβικα, εχω διαβασει για ενα χρονο.

Αλλα εμενα μου αρεσουν πολυ οι γλωσσες, για αυτο στο πανεπιστημιο σπουδασα τη δικη μου γλωσσα... και τωρα κανω διατριβή σε γλωσσολογια.

Και ο κοσμος κανει ετσι οταν ξερει οτι μιλαω ελληνικα --->:shock::-o

 

:mrgreen:

Κι εγω ετσι :shock:εκανα για τα αρχαια....:oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο κοσμος κανει ετσι οταν ξερει οτι μιλαω ελληνικα --->:shock::-o

 

:mrgreen:

 

Το έχω δεί απο κοντά πιστεψε με. Αμα έρθεις Ελλάδα θα σε κοιτάνε σαν εξωγήινη.Πάντος και Ισπανία θα βρείς αρκετούς Ελληνες, έχω πάει Ισπανία 3 φορές, πάντα εβρισκα πατριώτες απο εδώ και απο εκεί.

 

@Lucifer

Υπερβάλεις λίγο, είχες ποτέ πρόβλημα να καταλάβεις κυπριακα??:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δεί απο κοντά πιστεψε με. Αμα έρθεις Ελλάδα θα σε κοιτάνε σαν εξωγήινη.Πάντος και Ισπανία θα βρείς αρκετούς Ελληνες, έχω πάει Ισπανία 3 φορές, πάντα εβρισκα πατριώτες απο εδώ και απο εκεί.

 

Αυτη τη λεξη δεν εναι στο λεξικο μου.. :confused:εξωγήινη

 

 

Ναι, εδω οπου μενω μονο δυο ελληνιδες εχω γνωρισει... ισως γιατι εδω γενικα παω με ισπανους... παντα με τη παρεα μου.. δεν ξερω.. και οταν πηγα στο εξοτερικο δεν συναντησα κανενα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, μάλλον έκανα εγώ λάθος. πως λέτε κάποιον από άλλον πλανήτη;

 

extraterrestre!

 

ενταξει :-D

αλλα γιατι θα μου εβλεπαν ετσι??? γιατι οι ξενοι δεν μιλαμε πολυ ελληνικα? :confused:

θα ηταν πολυ ωρεα για μενα να μπορω να χρισημοποιο τη γλωσσα που διαβασα τοσο καιρο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...