Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2007 - Madrid


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 795
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Και οι αποψεις 2 ισπανων για τον ημιτελικο Ελλαδα-ισπανια :

http://www.sport24.gr/html/ent/713/ent.196713.asp

http://loloeurobasket.yooblog.gr/

δειτε τι λενε για τις εφημεριδες τους.

Οι υπερβολές του Τύπου

Γυρνώντας από το γήπεδο στο σπίτι μου, σερφάρισα στο ίντερνετ για να δω τις αναλύσεις των ισπανικών εφημερίδων μέσα από τις ηλεκτρονικές τους σελίδες. Ομολογώ πως στεναχωρήθηκα και απογοητεύτηκα από τις φανατικές – εκτός τόπου και χρόνου – υπερβολές που διάβασα. Παντού ανεξαιρέτως γίνονταν αναφορές στη δήθεν «σφαγή» που υπέστη η Ισπανική ομάδα από τη διαιτησία, καθώς και στο – αλήθεια, που το είδαν; – «βρώμικο» παιχνίδι της Ελληνικής Εθνικής ομάδας. Αχαρακτήριστες ανοησίες.

 

Δεν ξέρω αν και στην Ελλάδα γράφονται αντίστοιχα πράγματα – από την ανάποδη βέβαια – πιστεύω όμως πως βρίσκονται τελείως εκτός πραγματικότητας. Αυτοί που τα γράφουν, εκτός από το να εκθέτουν τους εαυτούς τους, αδικούν και τις δυο καλύτερες ομάδες του κόσμου. Τις δυο ομάδες που χθες στο γήπεδο έκαναν κατάθεση ψυχής και ικανοτήτων και έφυγαν από αυτό με την περηφάνια και τη σιγουριά πως τα έδωσαν όλα για να φτάσουν στη νίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολόκληρη η πρότασή σου. για να μην παρεξηγούμαστε κιόλας.

ισχύει το προηγούμενο που είπα.

 

Ok, δεχομαι λοιπον το δευτερο σκελος οποτε σε ενα ποστ 10 σειρων ειπα ενα "ΑΝ"

 

Ωραια. Με επεισες. Μιλαω υποθετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οι τυποι εχουν 2-3 πολυ δυνατα σημεια, τα εκμεταλλευονται στο επακρο και μαγκια τους αλλα παιζω στοιχημα οτι σε 4-5 χρονια που καποια αλλη ομαδα θα παρει τα σκηπτρα, θα θυμομαστε "Θυμασαι ρε την Ισπανια τοτε το 2006 με 2008 πουχε παρει τα παντα-Ναι ρε την θυμαμαι, θυμασαι το μπασκετ που παιζανε-Εχμ...οχι"

 

 

δέν νόμιζα ότι θα γινόταν τόσο σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.καλα να παθουν οι παλιοαδερφες οι ισπανοι.χθες,λιγο τους ακουμπουσαμε και επεφταν κατω.

2.σωστος ο πτερος13.πολυ ωραιες παρουσιες

3.σωστος και ο morgoth_gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι με σκυμμένα τα κεφάλια σπανιόλες έτσι. Τραβάτε στα αποδυτήρια με το αργυρό να δείτε τι έχει να σας πει ο προπονητής σας ο Penguin από το Batman....τι έφταιξε σήμερα και το αριστουργηματικά παιγμένο θέατρο σας δεν έτυχε διαιτητικής εύνοιας. Μα ούτε ένα αντιαθλητικό, ενώ πέσατε τόσες φορές κάτω :(!!!!

 

L00sers 6 τελικοί 6 αργυρά....

 

Ντροπή και αίσχος για τα πρόσωπα που έκαναν την απονομή....Πρίγκιπες και πριγκιπισούλες εν έτη 2007 έλεος απλά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση, το συνεχίζεις αφότου είπα ότι σταματάω εδώ.

 

Να χαρώ υψηλό επίπεδο. Ότι και να απαντήσεις λοιπόν, δε θα απαντήσω.

 

 

Όοοοοοοοοοοοοχχχχχχχχχχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

 

Μην το πεις αυτό, θα στεναχωρηθούν εδώ μέσα μερικοί.

 

Κοίταξε, μια και δεν έχω όρεξη να σου ρίξω τα καντίλια που ζητάει ο οργανισμός σου, θα έλεγα να το σταματήσεις, μια και δεν αναφέρθηκα σε εσένα (μόνο).

 

 

αναρωτιέμαι γιατί έβαλες αυτό το "μόνο" στην παρένθεση. απ'τη μια πας να κρυφτείς πίσω απ'το δάχτυλό σου. κι απ'την άλλη ξαναπετάγεσαι για να ομολογήσεις μόνος σου το προφανές.

πάντως, σοβαρά τώρα, γιατί έχεις στραβώσει έτσι? ωραία διαφωνούμε. ε και? ξέφυγε λίγο το πράγμα πριν και το ξαναγαμάς τώρα.για ποιο λόγο?

δε μου απαντάς σε όσα μπασκετικά σε ρώτησα αλλά βρίσκεις χρόνο για να πεις πόσα καντίλια θέλει ο οργανισμός μου.

 

punky thanx για το πυροσβεστικό σου ποστ αλλά μάλλον χαμένο πήγε.

και τώρα ομολογώ ότι συμπονώ λίγο το lucifer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

60 ποντοι(δλδ και οι Ρωσσοι δεν τσακισαν την υπερομαδα οπως μας την παρουσιαζαν ορισμενοι) και παρτους κατω

Και αποτι μαθαινω κατι πηγε να κανει η διαιτησια αλλα 2η σφαγη σε 2ο ματς και μαλιστα τελικο και μαλιστα κοντρα στην Ρωσσια απλα δεν γινοταν

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κατερρευσε ο μυθος της Ισπανιας, αυτη που τοσα ποστ ρωταω και ακομα απαντηση δεν εχω παρει ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΖΕΙ και τι καλο προσφερει στο αθλημα. Αμυντικη ομαδα δεν ηταν (τουλαχιστον σοβαρη αμυντικη ομαδα του στυλ παιρνω-το-ματς-με-την-αμυνα), inside game δεν ειχαν εκτος αν ετσι λεγεται στα Ισπανικα το πεταω-ψηλα-την-μπαλα-και-κανει-alley-hoop-ο-Γκασολ-επειδη-ειναι-2,17, πικ-εν ρολς εγω απο αυτη την ομαδα δεν ειδα ποτε, και μονο ενα rotation ειχαν καλο(ΟΧΙ εξαιρετικο) και φοβερο βρωμοχερο(πολλα ομως ηταν απαραδεκτες επιλογες, και την μια θα σου βγουν, ε, σημερα πηραν τον πουλο)

 

ΑΠΛΑ παιζαν αυτο που παιζαν επι 40 λεπτα. Τελος. Αν αυτο φτανει για να φτιαξουν "σχολη" και "μυθικη ομαδα" τι να πω

 

Αντε μου στο διαολο κωλοψωνια με τα καραγκιοζιλικια σας. Και πουστε, σας πηδηξε ο Κιριλενκο σπιτι σας, ετοιμαστειτε γιατι τον Απριλη δεν θα παιζει ο Μητσος με τον Κακιουζη και τον Πελεκανο, αλλα ερχομαστε να σας κανουμε την κηδεια με Σαρας, Μαικ, Ντεγιαν και Βουγιανιτς. Πλυθειτε καλα γιατι ο Ζοτς θα σας περασει ενα υγειονομικο ελεγχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμω τις κρεπαλες μου με πηρε ο υπνος. χασανε οι αδερφαρες? χαχαχαχααχχαχα. ετσι βεντουζα . νεμεσις , καραγκιοζηδες πικρα μεσα στο σπιτακι σας. Αντε γεια και τα λεμε του χρονου στο πεκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεγα να βάλω τα γνωστά μεσσιανικά αλλά

 

πλάκα θα 'χει να τους χτυπήσουνε οι Σουχονι

 

Τι είναι το Σουχόνι;

 

τι ειναι αυτο παλι? καποιος που σου χωνει κατι? ρε θα τρελαθουμε εδω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the_end τι σε κάνει να πιστεύεις ότι έχεις αποκλειστικότητα; Νιώθεις ξεχωριστός; Να σε πληροφορίσω ότι στον κόσμο που ζούμε είστε πλειοψηφία.

 

Τις ίδιες εξυπνάδες τις έλεγαν και 2-3 ακόμα.

 

Το ζητάει ο οργανισμός σου όμως. Το έχεις ψάξει;

 

ΥΓ: Ξεφορτώσου με αγόρι μου, άιντε στην επαγγελματική σου προπόνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμω τις κρεπαλες μου με πηρε ο υπνος. χασανε οι αδερφαρες? χαχαχαχααχχαχα. ετσι βεντουζα . νεμεσις , καραγκιοζηδες πικρα μεσα στο σπιτακι σας. Αντε γεια και τα λεμε του χρονου στο πεκινο.

 

τί είσαι εσύ ρε; σε όλα τα καλά κοιμάσαι;

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...