Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2007 - Madrid


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 795
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Είπε κανεί τίποτα για σνομπισμό και κομπασμό των Ισπανών;

 

spagnahahahahayi9.jpg

 

http://www.eurobasket2007.org/en/cid_BqypGFJPHy-Nw4lwIAq,v3.pageID_uCij6YKfIn2jknGoLG0Kr2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2007.roundID_5169.teamID_362.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τώρα έσβησαν το place 1st και είναι κενό. :P

edit: Κάπου μπερδεύτηκαν στην βιασύνη και αντί να βάλουν 2nd place 2007 ε;

Ή τους έκατσε κάπως.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα 1st δείχνει. Τι φερστ ρε αγόρια, 0/6 έχετε σε τελικούς! Πάλι καλά που κοιμηθήκαμε εμείς πέρσι και ξεχάσαμε να κατεβούμε στο γήπεδο και πήρατε ένα χρυσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ το ευχαριστηθηκα με τους καραγκιοζηδες τους Ισπανους...μακαρι να μην ξανακερδισουν οτιδηποτε απο εδω και περα.

 

Στον Αθλητισμο περα απο το ταλεντο πρεπει να υπαρχει και ηθος και αντρισμος τουλαχιστον μεταξυ των αθλητων!

 

Οσο για τη δικια μας ομαδα...αποτυχημενο τουρνουα οχι τοσο για τη τελικη θεση οσο για το αθλιο θεαμα που προσφεραμε,με εξαιρεση το παιχνιδι με την Ισπανια.

 

Σημερα εκανε την αρχη ο Χατζηβρετας...μπραβο του και τον ευχαριστουμε για οσα εδωσε ολα αυτα τα χρονια!

 

Μακαρι να τον ακολουθησουν και αλλοι με 1ο τον Κακιουζη!

 

Η Εθνικη χρειαζεται οπωσδηποτε νεο αιμα κυριως στους ψηλους εκει που αποδειχτηκε οτι περαν του Φωτση και του ελπιδοφορου αλλα απειρου ακομα Μπουρουση δεν εχουμε ΣΟΒΑΡΕΣ εναλλακτικες λυσεις!

 

Ας εμπιστευτουμε τα νεα παιδια σαν τον Κουφο που ερχονται απο πισω και αφηνουν πολλες υποσχεσεις.

 

Υ.Γ

Μακαρι να ξαναβρει τον καλο του εαυτο και ο Σοφοκλης...μας ειναι απαραιτητος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ξεκίνησα να δω ήρεμα τον τελικό και καθώς πέρναγε η ώρα , διαπίστωνα πως οι ισπανοί όντως είναι ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΔΕΛΦΕΣ ! ΤΕΛΟΣ !

 

Δεν έχω ξαναδει ποτέ σε μπάσκετ μετά απο φαουλ οι παίχτες να ...ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ! Λες ρε μαλακα και είναι ποδόσφαιρο ...

 

Δεν έχω νιώσει ποτέ τόσο εμπάθεια για μια ομάδα , και για ορισμένους παίχτες ΑΚΡΩΣ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΥΣ πάνω στο παιχνιδί.

 

ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ξεφτιλιστήκατε σε όλη την ευρώπη , με την παλιο αδελφή σας την προπονητρια που συνέχεια χτένιζε το μαλλί, ΟΥΣΤ ΝΟΥΜΕΡΑ , ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ < BYE BYE !!!! έτσι μέσα στην έδρα σας . ρε νουμερα του κερατα ....κλαψωμουνιδες !!!! ααααααααχ

 

Πω πω ρε παίδες , τι μαλάκες είναι αυτοί ρε !!!! Και μην ξανακουσω για νικές , το παν είναι η πρωτιά και δήθεν επαγγελματισμό , γιατί τότε θα ρίξω τις κανονικές πανα... σσσστ ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τυχόν και δεν προκριθούμε Πεκίνο, να στείλουμε τον Τσαρτσαρή στο Τζούντο πάντως. Με ένα άγγιγμα τους ρίχνει όλους νοκ-άουτ. Πρέπει να έχει φοβερή δύναμη ο άνθρωπος τελικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,και επειδη οπως μας λεγανε χτες "Καλα κανανε στον ημιτελικο, σημασια εχει νικη" και "Ο 1ος ειναι 1ος, ο 2ος τιποτα", οι αγαπητοι Ισπανοι ΚΑΙ τον πουλο πηραν σημερα ΚΑΙ πεσαν στα σκατα με τους τιποταδες, σωστα?

 

Οταν εισαι τοσο καραγκιοζης φροντισε να εισαι τοσο καλος ωστε να μην δωσεις την χαρα στον υπολοιπο κοσμο να σε χλευασει. Οταν το εκαναν οι Γιουγκοσλαβοι ή οι Αμερικανοι τουλαχιστον ειχαν τετοιες ομαδαρες που πηγαιναν αχαστοι οποτε ολοι το βουλωναμε. Τουτοι δω γινανε γελοιοι χωρις να εχουν τοση ανωτεροτητα. Πολλοι απο δαυτους ειναι καλοι παικτες, ορισμενοι μαλιστα ειναι εξαιρετικοι. Ομως το μπασκετ τους αλλα και το ταλεντο τους δεν ειναι τετοιο που επιτρεπει τετοια αλαζονεια, αυτη που χωρις να δικαιολογειται τουλαχιστον κατανοειται στους πραγματικα ανωτερους

 

 

Και ξαφνικα οι αδελφες με τα μουσια (καλα, πολυ γελοιο να βλεπεις ενα μαντραχαλο 27χρονο 2,17 υψος με μουσια και μαλλια να σφαδαζει κατω σαν ντιντης) βρεθηκαν ΚΑΙ 2οι ΚΑΙ χωρις συμπαθειες. Περαστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, ξαναδα στο βιντεακι του Μενελαου το "φαουλ" του Μπιλυ στον Ρουντυ στον αιφνιδιασμο. Νομιζω πρεπει να ηταν καλοκαιρι του '93 2ας προς 3η Γυμνασιου που εκανα εδω στο ανοιχτο τελευταια φορα το γνωστο κολπο "κανω-μαλακια-στον-αιφνιδιασμο-και-κανω-πως-ποναω-αχ-βαχ-μανα-μου-και-πως-μου-καναν-φαουλ-για-να-μην-με-πουνε-μαλακα-οι-συμπαικτες-μου"

 

Τοτε, στα 14-15 μου ήταν που ειχα παρει αποφαση πως καλυτερα να με λενε μαλακα παρα καραγκιοζη. Προφανως ο κυριος "Θελω 5εκ για ενα χρονο αλλα σε 3 νοκ αουτ ματς εβαλα δεν εβαλα 20 ποντους συνολο" του περνει λιγο περισσοτερο για να το καταλαβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ξεχνιόμαστε, Χατζηβρέτας= Το χταπόδι της Εθνικής :D. Μου έχει μείνει αυτό από το eurobasket της Σουηδίας. Α ρε Έλληνες speakers με τα επίθετα που κολλάτε στους παίχτες :D.

 

Τώρα στην εκπομπή της ΕΡΤ είδα πιο ήρεμα τα τελευταία δεύτερα του τελικού. Απίστευτο το καλάθι του Holden έτσι όπως μπαίνει όπως απίστευτο και της αδερφής Gasol όπως βγαίνει....Το χέρι του Θεού άρχισε να ασχολείται και με το μπάσκετ?

 

Επίσης έριξα πολύ γέλιο με την μικρή Gasolινα όταν σκόραρε ο Holden έτοιμος να κλάψει ήταν, δεν το πίστευε!!!! Τα δάκρυα σου πιτσιρίκο, η χαρά μας από δω και στο εξής έτσι όπως τα κάνατε....

 

Οι Ισπανοί παίχτες - όχι όλοι αλλά αρκετοί - δεν είχαν λίγο retarded βλέμμα? Π.χ. οι αφές Gasol, Γκαρμαχόσα, Μουμρου....

 

Επίσης δεν θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι αθίγγανοι και να πουλάνε πατάτες σε κάποιο datsun? Γιατί το l00k τους είναι πλησίον του Ταμτάκος look....xD

 

Προχτές ήταν στις κερκίδες και ένας τενίστας τους ο Ναδάλ, φώναζε έκανε έρανε....Ε λοιπόν ο Φέντερερ εξαιτίας του απέκτησε και άλλον οπαδό :P!!!!

 

Και τέλος το first is first second is nothing στο eurobasket λέγεται αλλιώς

 

FIRST IS FIRST SECOND IS SPAIN!!!!

 

Άντε γεια αιώνιοι l00sers του κερατά!!!!

 

EDIT: Σχετικά με τις βολές.... ρε παιδιά δεν είναι πιο εύκολο αν δεν το έχεις το σουτ αντί με καμπύλη να το ρίξεις με ταμπλό? Ποτέ δεν ήμουν κανένας εξαιρετικός σουτέρ ούτε και έχω παίξει ποτέ σοβαρά μπάσκετ αλλά από τις βολές με ταμπλό αμφιβάλλω αν έχω χάσει ποτέ μια....Ο Γκασόλ επειδή τον κόβω και για ευνούχο και μιας και τα σκάτωσε σήμερα στις βολές πρέπει να ακολουθήσει την τακτική "χύνω τα νερά", ξέρετε ανοίγουμε τα πόδια, σκύβουμε την πλατούλα, κατεβάζουμε την μπάλα ανάμεσα στα πόδια και με ένα πέταγμα σαν να πετάγαμε τα νερά από μια λεκάνη δίνουμε καμπύλη και scorαρουμεεεε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...