Προς το περιεχόμενο

Poio wireless router na agorasw?


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
-tha balw idioktito forthent 24 mbps. ta idia router proteinete???

 

Yeap....

 

-o router sindeete me tin karta diktiou kai me kalwdio kai asirmata h oxi????

 

Τα χεις ψιλομπερδέψει....άλλο ασύρματη κάρτα δικτύου, η οποία με τις σωστές ρυθμίσεις συνδέεται ασύρματα με 1 wireless router και άλλο μια απλή κάρτα δικτύου, η οποία συνδέεται με καλώδιο πάνω στο router.

 

-thelw na kanw diktio metaksi tou pc kai tou laptop. xreiazomai oposdipote asirmati karta diktiou kai gia to desktop pc h ginete mesw router tpt???

 

Ανάλογα με το τι κάρτα δικτύου έχεις σε κάθε Η/Υ, κάνεις και την ανάλογη σύνδεση. Αν θες ασύρματο το Desktop PC, βάζεις ασύρματη κάρτα δικτύου. Αν πάλι όχι, χρησιμοποιείς μια ενσύρματη κάρτα δικτύου και συνδέεται ο Η/Υ με καλώδιο πάνω στο router.

-------------------------

 

Epishs exw mia aporia. metaksi twn dio domation pou tha nai ta pc uparxoun dio toixoi(mporei k tpt ntoulapia :P)... tha pianei sima????

 

Σε μενα περνάει το σήμα σε ίδια ακριβώς κατάσταση (2 τοίχοι και ντουλάπα). Εγγυήσεις όμως δεν υπάρχουν, και μένα με παίδεψε λιγάκι να βρω μια θέση που να έχω σήμα σταθερά. Λογικά δεν θα χεις πρόβλημα πάντως.

 

 

Υ.Γ. Επειδή είμαι φρεσκοξυπνημένος, με λίγη ώρα ύπνου και απαντάω μηχανικά, αν κάτι από όλα δεν βγάζει νόημα, ζήτα διευκρινήσεις και θα σου πω στην πορεία της μέρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

De to mperdepsa apla ennousa an to asirmato router sindeetai sto pc kai me tous dio tropous(dld eite asirmata eite me kalwdio) epeidi den hmoun sigouros opote ok :D

 

Ena pragma de katalaba vasika. To laptopc exei wireless karta. to desktop kanonikh. Egw thelw na kanw diktio metaksi tous.(ektos tou oti to kathena tha pairnei ksexwrista internet ap to router) dld ap to ena pc na mpainw sto allo na pairnw arxeia ktl. Ginete auto mesw asirmatou router???

H thelei na exei kai to desktop pc asirmath karta diktiou???

 

Thanks :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και γίνεται! Το δίκτυο είναι ένα και το αυτό για το router. Απλά όπως σε κάθε δίκτυο μεταξύ Η/Υ, πρέπει να βάλεις τους Η/Υ στο ίδιο workgroup και φυσικά να κάνεις shared όποιους φακέλους θέλεις να φαίνονται στο δίκτυο.

 

Το οτι ο τρόπος σύνδεσης είναι διαφορετικός, δεν έχει καμμία σχέση. Το δίκτυο είναι ένα και οχι 2 ανεξάρτητα δίκτυα (ενσύρματο και ασύρματο) πάνω στο router.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wraia kati analogo ithela na rwtisw :P exw desktop pc kai laptop.

 

-tha balw idioktito forthent 24 mbps. ta idia router proteinete???

 

-o router sindeete me tin karta diktiou kai me kalwdio kai asirmata h oxi????

 

-thelw na kanw diktio metaksi tou pc kai tou laptop. xreiazomai oposdipote asirmati karta diktiou kai gia to desktop pc h ginete mesw router tpt???

-------------------------

 

Epishs exw mia aporia. metaksi twn dio domation pou tha nai ta pc uparxoun dio toixoi(mporei k tpt ntoulapia :P)... tha pianei sima????

a.mexri 24 mbps.b.linksys i zyxel

b.ola ta wireless router se afinoun kai me kalodio.

c.to router ine san switch.ola ekei sindeontai.tora an to ena ine wireless to allo me kalodio den iparxei provlima.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.θέλω να επεκτείνώ το ασύρματο δίκτυο μου βάζοντας ένα αξες πόιντ η ένα ασύρματο ρουτερ,αλλά δεν γνωρίζω αν το linksys για παράδειγμα η κάποιο us robotics μπορεί να λειτουργήσει μόνο σαν access point και όχι σαν ρουτερ. Ξέρει κάποιος να μου πει; ήδη πάντως χρησιμοποιώ ένα ασύρματο d link μόνο για αυτό το σκοπό. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prepei na pareis kati pou na pezei ite san wds ite san repeater ite san bridge.i linksys px exei expander me 88 euro.kai i belkin exei kai i level one exei pou ine akrivos gia autin ti ndouleia.ta apla modem/router wireless den kanoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως πολυ καλο! Και εγω το πηρα πριν λιγες ημερες.. Μονο μια ερωτηση. Στο laptop το mtorrent, αν και μου δειχνει το "Ok" οτι εχει γινει σωστα το port forward, δεν μου βγαζει το πρασινο σηματακι στο προγραμμα, αλλα εχει ενα θαυμαστικο. Γιατι; Επισης απο που βλεπω ποιοι υπολογιστες εχουν συνδεθει με το router μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...