Προς το περιεχόμενο

Poio wireless router na agorasw?


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
kati sxetika me tin idia anoixti port se 2 diaforetikes IP...

 

peite p.x. pos thelo na paixo sto Battle.Net diplo me to filo mou sto dipla PC kai na eimaste kai online enantia se allous.

pos tha to kanoume?

den prepei na anoixo ports kai sto ena PC kai sto allo?

 

ti kanoume se autin tin periptosi?

 

 

den xero ti ginetai se autin ti nperiptosi.isos rithmizeis to programma na pezei se ali thira?isos na pexei kai xoris na anixeis thira?opoios exei internet kafe tha xerei alla isos na min anigoun ports ipoxreotika.xero oti se merika apo auta anigeis otan thes o enas na kanei ton server kai o allos ton clietn.alla exo dei polous na pezoun xoris na anigoun ports.tora an sta internet kafe iparxei server gia to paixnidi kai oloi peutoun se auton kai bgenoun diameso autou den xero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα... ή μάλλον καλημέρα! Αποφάσισα πως λόγω ύπαρξης laptop και ppc ήρθε ο καιρός να ξεφορτωθώ το Sagem που δίνει ο ΟΤΕ και να πάρω κανένα router της προκοπής. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

Είμαι ανάμεσα στα εξής (όλα over ISDN):

 

1. Linksys WAG200

2. Linksys WAG54GS

3. US Robotics 9108

4. Zyxel RH660HW

 

Για το (1) διάβασα εδώ αρκετά καλά αλλά και διάφορα Thread me προβλήματάκια. Το (4) το είδα επειδή το ανέφερε ένας συμφορουμίτης εδώ.

 

α) Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε (1) και (2)??

β) Ποιό προτείνετε?? Αξίζει η χρηματική διαφορά για το US Robotics ή το Zyxel??

 

Και κάτι ακόμα: Αφού έχω ήδη το splitter και τα καλώδια συνδεδεμένα, είναι σωστή η υπόθεση ότι απλώς βγάζω το "LINE" από το Sagem και το συνδέω στο router και το router στο pc (μάλλον με Ethernet και όχι με usb από ότι διαβάζω) χωρίς κάποια άλλη καλωδικής φύσεως αλλαγή?? Πρέπει να απεγκαταστήσω πρώτα το Sagem ή με την εγκατάσταση του νέου θα το ορίσει ως default και θα το αναγνωρίσει χωρίς να έχω conflict??

 

Ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια και συγγνώμη για τις... πολλές ερωτήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω σκεφτομαι αυτο:

 

D-LINK ΑΣΥΡΜATO ROUTER GATEWAY DI-634M

 

τι λετε, αξιζει? ειναι και λιγα τα λεφτα του. 2 pc θελω να ενωσω + ps3 (ασυρματο).

το ενα να βλεπει το αλλο για μεταφορα αρχειων και να μπορουν να μπαινουν ολα ταυτοχρονα στο internet (+ps3)...

τηρει τις προδιαγραφες (που θετω) το συγκεκριμενο?

 

α)εχει μεγαλη διαφορα απο το LINKSYS WAG54GS?

β)εχω το speedtouch 530 απο ΟΤΕ. θα μπορω να το αντικαταστησω μπαμ μπαμ ή χρειαζεται και τιποτα αλλο σε software και hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα... ή μάλλον καλημέρα! Αποφάσισα πως λόγω ύπαρξης laptop και ppc ήρθε ο καιρός να ξεφορτωθώ το Sagem που δίνει ο ΟΤΕ και να πάρω κανένα router της προκοπής. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

Είμαι ανάμεσα στα εξής (όλα over ISDN):

 

1. Linksys WAG200

2. Linksys WAG54GS

3. US Robotics 9108

4. Zyxel RH660HW

 

Για το (1) διάβασα εδώ αρκετά καλά αλλά και διάφορα Thread me προβλήματάκια. Το (4) το είδα επειδή το ανέφερε ένας συμφορουμίτης εδώ.

 

α) Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε (1) και (2)??

β) Ποιό προτείνετε?? Αξίζει η χρηματική διαφορά για το US Robotics ή το Zyxel??

 

Και κάτι ακόμα: Αφού έχω ήδη το splitter και τα καλώδια συνδεδεμένα, είναι σωστή η υπόθεση ότι απλώς βγάζω το "LINE" από το Sagem και το συνδέω στο router και το router στο pc (μάλλον με Ethernet και όχι με usb από ότι διαβάζω) χωρίς κάποια άλλη καλωδικής φύσεως αλλαγή?? Πρέπει να απεγκαταστήσω πρώτα το Sagem ή με την εγκατάσταση του νέου θα το ορίσει ως default και θα το αναγνωρίσει χωρίς να έχω conflict??

 

Ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια και συγγνώμη για τις... πολλές ερωτήσεις!

 

den bgazeis to line bgazeis to modem apo to splitter.ego tha perna i wag 200 i zyxel 660hw.prota zyxel meta linksys an den se pirazei i diafora timis.to sagem ama thes to sbineis den einai ipoxreotiko alla sbisto.to linksys kai zyxel mono ethernet .no usb.axizei i diafora dioti tha pareis ena router adsl2+ pou tha ton kratiseis gia pola xronia pou tha pezei to adsl stin ellada/

 

usr9108 exo paraponakia gia auto.to gs den brisko logo na to pareis.apla exei boost sto wireless.no meaning gia mena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω σκεφτομαι αυτο:

 

D-LINK ΑΣΥΡΜATO ROUTER GATEWAY DI-634M

 

τι λετε, αξιζει? ειναι και λιγα τα λεφτα του. 2 pc θελω να ενωσω + ps3 (ασυρματο).

το ενα να βλεπει το αλλο για μεταφορα αρχειων και να μπορουν να μπαινουν ολα ταυτοχρονα στο internet (+ps3)...

τηρει τις προδιαγραφες (που θετω) το συγκεκριμενο?

 

α)εχει μεγαλη διαφορα απο το LINKSYS WAG54GS?

β)εχω το speedtouch 530 απο ΟΤΕ. θα μπορω να το αντικαταστησω μπαμ μπαμ ή χρειαζεται και τιποτα αλλο σε software και hardware?

 

a.ego den tha eperna d-link alla linksys.b.nai ola tha blepoun to ena to allo kai tha kaneis auta pou thes(oi prodiagrafes sou den theloun kati paraxeno)

 

b.no reason na pareis to gs .apla exei to boostr.

mpam mpam ginetai den thelei kati se software i hardware ektos an den exeis karta diktiou.rithmiseis kaneis tis sozeis kai ok.kantou kai firmware update proliptika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Περίμενα πως και πως καμιά γνώμη γιατί λέω να το παραγγείλω! Ποιά η διαφορά ανάμεσα στο Linksys και το Zyxel που έχουν 25? διαφορά στην τιμή??

Αν λες ότι αξίζει να τα δώσω τα 25 παραπάνω! Δεν αλλάζεις και κάθε μέρα router!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kathe eteria exei tis dikes tis times.apla i zyxel itan mia zoi statheri stis axies tis eno i linksys ta eixe kanei ligo mpaxalo stin arxi alla eutixos to wag200 ine poli kalitero.kata ta alla ta idia pragmata tha breis pano isos ligo pio advance to zyxel alla oxi gia emas tous aplous xristes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Περίμενα πως και πως καμιά γνώμη γιατί λέω να το παραγγείλω! Ποιά η διαφορά ανάμεσα στο Linksys και το Zyxel που έχουν 25? διαφορά στην τιμή??

Αν λες ότι αξίζει να τα δώσω τα 25 παραπάνω! Δεν αλλάζεις και κάθε μέρα router!

 

Έχω το zyxel το wireless τρεις μήνες και πάει μια χαρά.Απόλυτα ευχαριστημένος!Είχα πριν το crypto F360 που έδινε η 4net. Τώρα τα disconnect εξαφανίστηκαν. Ποιοτικό και σταθερό. 100 ευρώ που πιάσαν τόπο.Δεν του έχω κάνει ακόμα firmware update. Αφου δουλεύει δεν το πειράζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.ego den tha eperna d-link alla linksys.b.nai ola tha blepoun to ena to allo kai tha kaneis auta pou thes(oi prodiagrafes sou den theloun kati paraxeno)

 

b.no reason na pareis to gs .apla exei to boostr.

mpam mpam ginetai den thelei kati se software i hardware ektos an den exeis karta diktiou.rithmiseis kaneis tis sozeis kai ok.kantou kai firmware update proliptika.

 

σε ευχαριστω πολυ! θα το παρω αν ειναι εκτος και αν περιμενω κανα μηνα ακομα να μαζεψω τα λεφτα και παω για το linksys καθως ολοι λετε πως ειναι πολυ καλο... βεβαια θα κοιταξω και για την pstn adsl 1mb συνδεση μου ποιο ειναι το καλυτερο... ;)

 

Γνωμη μου οπιος αντεχει οικονομικα αυτο ειναι η λυση για ολα.http://www.avm.de/de/Produkte/FRITZFon/FRITZFon/index.html

 

τι ειναι τωρα τουτο? :whistle:

 

 

επισης ποια η διαφορα μεταξυ:

1. Linksys WAG200

2. Linksys WAG54GS

και

1. WAG200-EU

2. WAG200G-EU

 

γιατι στα λεφτα τους ειναι πανω κατω τα ιδια... ==>> 70 και 80 ευρω :-D (για pstn παντα).

 

α, αυτο λεει τιποτα σε σχεση με τα 4 τα παραπανω? -->ΑΣΥΡΜ.ROUTER LINKSYS WRT54GS

 

και τελος

 

γιι αυτα που ζηταω ειναι υπερβολικο το wag300 ~140euro απο την αποψη αν με καλυπτει πληρως καποιο απο τα προηγουμενα αξιζει να δωσω τα διπλασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...