Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με άνοιγμα αρχείων pdf στον firefox


curious boy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συχνά όταν προσπαθεί ο firefox να ανοίξει αρχείο pdf ανοίγει ένα παράθυρο του acrobat 5 το οποίο μένει κενό και σταματάει εκεί. Έχω στο pc acrobat reader 8 και τον acrobat 5. Νομίζω ότι to πρόβλημα βρίσκεται στον acrobat 5 και έκανα μια αλλαγή στον τρόπο που χειρίζεται ο firefox διαφορετικά file types (για να τα ανοίγει με τον acrobat reader 8) αλλά το πρόβλημα παραμένει. :confused:

 

Α, μήπως μπορείτε να μου προτείνεται ένα free πρόγραμμα που να δημιουργεί εύκολα αρχεία pdf;:???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθετω οτι το προβλημα ειναι στο οτι εχεις και τα 2 εγκατεστημενα, ισως αν εβγαζες το ενα να λυθει το προβλημα.

 

κ οταν λες οτι ψαχνεις προγραμα να δημιουργει pdf τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανό να οφείλεται σε αυτό που λες Δημήτρη. Για αυτό θέλω να αντικαταστήσω τον Acrobat 5 με κάποιον άλλο pdf-maker (που δημιουργεί αρχεία pdf από word κλπ.), εννοείται freeware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανό να οφείλεται σε αυτό που λες Δημήτρη. Για αυτό θέλω να αντικαταστήσω τον Acrobat 5 με κάποιον άλλο pdf-maker (που δημιουργεί αρχεία pdf από word κλπ.), εννοείται freeware.

 

ξηλωσε τα και τα 2 και βαλε foxitreader. ειναι το καλυτερο και το πιο απλο για μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι αν το Acrobat όταν εγκαθίσταται έχει κάποιο checkbox που μπορείς να απενεργοποιήσεις σχετικά με browsers και για ποιους να παρέχει plugin (ActiveX control, στην περίπτωση του IE). Εγώ από εκεί θα ξεκινούσα. Ίσως και χωρίς να το απεγκαταστήσεις, από τα μενού επιλογών που έχει ήδη.

 

Για εναλλακτικό πρόγραμμα δημιουργίας/edit pdf, δύσκολα θα βρεις καλύτερο από τον Acrobat. Πέραν του ότι είναι ο ηγέτης στο χώρο, είναι και το «ό,τι πληρώσεις, παίρνεις»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις διάβαζα για το PDFCreator 0.9.3, το οποίο είναι και εντελώς δωρεάν... http://www.filehippo.com/software/office/

Ενδιαφέρον ακούγεται, αν και για την ποιότητα μετατροπής δεν μπορώ να πω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το Adobe Reader και άλλο το Acrobat. Το acrobat είναι για να δημιουργείς και το Reader για να διαβάζεις. Το ένα είναι shareware & το άλλο Freeware. Δοκίμαζε να κατευάζεις πρώτα τα pdf και μετα να τα ανοίγεις, θα ανοίξουν σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μήπως μπορείτε να μου προτείνεται ένα free πρόγραμμα που να δημιουργεί εύκολα αρχεία pdf;:???:

 

Με ποιο πρόγραμμα;

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=192016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...