Προς το περιεχόμενο

c2d q6600 + gigabyte p35 + ati x_____ ?


Gaou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Παίδες ξαναγειά σας .

 

Λοιπόν ο q6600 επιλεχτηκέ ( το καλό το stepping ) . Μένει Mobo οπου κατευθυνομαι κατα gigabyte ( crossfire )_________ ???? και τέλος η κάρτα.

 

1950xt ή x1800gto ?

 

αυτό το gto κάτι κάνει στα σχεδιαστικά προγράμματα όπότε αυτό + ότι είναι και 70? φθηνότερο την κάνουν πιο αγαπητική .

 

το hec 500 θα τα αντέξει όλα αυτά ?

 

Ελπίζουμε .... σε απαντήσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι το HEC το 500ρι θα τα αντεξει.

Η Χ1950ΧΤ ειναι σαφως ανωτερη της Χ1800GTO στα παιχνιδια.

Εαν δε σε ενδιαφερουν, παρε την πιο φτηνη Χ1800GTO.

Αληθεια τι κανει στα σχεδιαστικά προγραμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια τι κανει στα σχεδιαστικά προγραμματα?

 

Εξαρτάται τί εννοείς «σχεδιαστικά προγράμματα». Αν εννοείς CAD/CAM και όχι απλά σχεδίασης διανυσματικών γραφικών όπως της Corel, εκεί μία dedicated OpenGL κάρτα όπως οι Quadro της nVidia ή οι FireGL της ATI θα τα βγάλει τα λεφτά της. Όχι όμως και οι γενικής χρήσεως κάρτες για τους παιχνιδάδες, μην τρελαθούμε! Έχω δει και σε άλλα θέματα να προτείνονται 8800GTX σε επαγγελματίες ανθρώπους. Ε, η ασχετοσύνη έχει και ένα όριο ρε γμτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό.... ουσιαστικα δεν ξέρω τι κάνει στα σχεδιαστικα .

 

μου φαίνεται ότι οι gto δουλευουν λίγο πιο ομαλά στα σχεδιαστικά ( δεν βγάζουν τόσα bugs ) , και τα πάνε πιο καλά με τα opengl ( όχι ότι η 1950xt δεν υποστηρίζει op2 ) αλλά λέω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται φίλε μου. Από το budget καταρχήν. Δεν είναι φτηνές κάρτες. Και επειδή δεν απαντήθηκε ακόμη, ποια είναι αυτά τα προγράμματα που σε ενδιαφέρουν; Τα χρησιμοποιείς για να βγάζεις το ψωμάκι σου ή όχι; Εγώ θα πρότεινα, αν είσαι μηχανικός σε γραφείο μελετών π.χ., να ρωτήσεις συναδέλφους σου που χρησιμοποιούν παρόμοια προγράμματα και έχουν κάρτες OpenGL στα workstations τους για τις εντυπώσεις τους σχετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρησιμοποιείς για να βγάζεις το ψωμάκι σου ή όχι;

 

Μπάτσος είσαι ....

 

Εγώ θα πρότεινα, αν είσαι μηχανικός σε γραφείο μελετών π.χ., να ρωτήσεις συναδέλφους σου που χρησιμοποιούν παρόμοια προγράμματα και έχουν κάρτες OpenGL στα workstations τους για τις εντυπώσεις τους σχετικά...

 

Ξανα - μπάτσος είσαι ....

 

Δεν ξέρω κανέναν ελληνα με firegl ή quadro .

 

Αυτή η ιστορία με της firegl φίλε χωράει πολύ συζήτηση .

 

Για να κλείνει γρήγορα όμως, δεν έχω το budget για firegl ....

 

Οπότε απο αυτά που ξέρεις ανάμεσα σε αυτές τις δύο κάρτες ποια θα αγόραζες ....

 

Μπάτσος είμαι ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό το "μπάτσος" γιατί το λες και το ξαναλές ? Ο parsifal έχοντας αρκετές γνώσεις πάνω στα σχεδιαστικά προγράμματα προσπαθεί να σε βοηθήσει ... Αντί να το εκτιμήσεις, τον ειρωνεύεσαι και από πάνω ?

 

Μπάτσος είσαι ....

 

Ναι ! :twisted: Μόλις ειδοποίησα, ΤΑΕ και ΜΑΤ για ενισχύσεις ! Ερχόμαστε ! ... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλά . έτσι καταστρέφονται τα threads και έτσι πέφτει η ποιότητα ενός forum και όχι με τα "μπάτσος" κτλ.

 

δεν ξέρω τι με δέρνει . Αλλά βασικά στην συνήθεια του Έλληνα να μιλάει χωρίς ουσία μάλλον οφείλονται διάφορα πράγματα. @ george

 

Όταν μπαίνει ρε παιδιά ένας και ρωτάει κάτι του στύλ να πίω καφέ ή γάλα μήν του λέτε ότι δώσε μας δεδομένα για να σου πούμε άν είναι να πιείς μπύρα ή κρασί . Είναι εντελώς άτοπο αυτό και μάλλον ευθυνεται για το πέσιμο της ποιότητας μίας συζήτησης.

 

Όλοι λοιπόν έχουν σε αυτόν τον κόσμο την διάθεση να βοηθούσουν ( και οι Αμερικάνοι βοηθάνε δεξια αριστερά ) το θέμα είναι όμως να δίνουμε την βοήθεια που μας ζητείται και όχι αυτήν που θέλουμε όμως .

 

Και επίσης ένας νοήμων άνθρωπος κοιτάει τους γύρω του σαν ίσους . Λοιπόν όταν ένας άνθρωπος δίνει συγκεκριμένες πληροφορίες δεν σκεφτόμαστε ότι γαμώτο ο αφηρημένος ή ο αρπακόλας ή εν τέλει ο ηλίθιος μας έδωσε λίγες πληροφορίες οπότε ας ζητήσουμε μερικές ακόμα .

 

Αλλά σκεφτόμαστε ότι αυτος πιστευε ότι αυτές οι πληροφορίες ήταν αρκετές για να πάρει την βοήθεια που ήθελε ....

 

Αυτά . Θα ήταν καλο μετά απο το ευχάριστο αυτό διαφημιστικό να επανερχόμασταν στις απορίες μου .

 

Mobo Gigabyte P35 με crossfire , ποιο μοντέλο ????

 

Απο τις 1800gto και 1950xt ποιά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τι λέω, να τι λέω για την ποιότητα.

 

 

ρε φίλε το έχεις διαβάσει απο την αρχή το thread. μου προτείνεις agp ????

 

έχω agp μονταρισμένη με drivers των firegl . και μόλις την πούλησα....

 

φτου ρε που προκοπή.

 

εν πάσι περιπτώση μάλλον χ1800gto πάμε .

 

έμεινε το mobo ???? για να δούμε τι θα δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Gaou λιγη ηρεμια δε βλαπτει...

Κι εγω εφαγα Infraction ενας θεος ξερει γιατι οταν προσπαθουσα να βοηθησω τον Pusher αλλα εβγαλα το σκασμο...

 

Αυτο με τις GTO οτι τρεχουν πιο ομαλα δε νομιζω να ισχυει γιατι

1)Η X1800GTO δεν εχει σχεδιαστική διαφορα απο την Χ1800GTO2 ή την Χ1800ΧΤ που εχω εγω (rv520 δεν ειναι ολες?) παρα μονο σε κοψιματα Mhz στις μνημες και στον πυρηνα.

2)Δεν το εχω διαβασει πουθενα ποτε στο ιντερνετ...

 

Βεβαια μια χαρα καρτες ειναι και οι 2... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όρίστε μπήκαμε σε τροχιά .

 

γιατί είναι τόσο πιο φθηνή απο την xt ?

 

edit : ρε παιδιά είμαι πολύ ήρεμος . αλλά αυτό το πράγμα έχει γίνει πολλές φορές με την πάρτυ μου . μπαίνω ρωτάω κάτι και τέλος ενώ απαντήσεις άπειρες εγώ συμπέρασμα δεν βγάζω.

 

εν πάσι περιπτώση .... τι είναι Infraction ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...