Προς το περιεχόμενο

Gaming & wifi ?


jimaros69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον τωρα κατεβασα καμποσα με το rapget και πλησιασε τα 400κ συνολικα ομως

πιανει περιπου 170κ x2 αρχεια μαζι = 340κ συνολικα

(κατεβαζα 2 αρχεια μαζι με 170κ το ενα)

Αλλα ενα -ενα με 400κ δεν τα πιανει!

Παω στην nvidia και δοκιμαζω να κατεβασω driver

Με το wifi επιανε μετα βιας 200κ .Αμεσως το κανω απενεργοποιηση και ενεργοποιηση το lan και επιανε ανετα τα 425κ !

 

Δεν αμφιβάλω σε αυτά που λές αλλά βλέπω μιά πολύ μεγάλη διαφορά που κατά την γνώμη μου δεν δικαιολογείται.... Εκτός και αν υπάρχουν τεχνικά προβλήματα όπως ρυθμίσεων, ασυμβατότητας (π.χ κάρτας και ρούτερ) ή εξωτερικών παρεμβολών (π.χ έχεις στη γειτονιά σου και άλλα δίκτυα με δυνατό σήμα)...

Η δικιά μου εμπειρία με το wifi είναι απολύτως θετική. Υπάρχει μία απειροελάχιστη διαφορά σε σχέση με το καλώδιο στην απόκριση, αλλά με σερφάρισμα και downloading ούτε που την προσέχω... Μόνο στα παιχνίδια on line γίνεται λίγο εκνευριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασυμβατοτητα δεν νομιζω γιατι και με το φορητο (ACER)που εχει ασυρματη καρτα on board (αλλη μαρκα) κατεβαζει κ αυτο το πολυ με 200κ

Πιανω αλλο ενα wifi με μετριο σημα (με τις μπαρες μεχρι την μεση)... τωρα να το μπερδευει αυτο? δεν ξερω.

το δικο μου σημα ειναι συνεχεια και στο pc και στο φορητο εξαιρετικο στα 54 mbps , το router ειναι το sagem f@st 1500wg (της οτενετ) με το τελευταιο firmware

επισης εχω διπλο λειτουργικο xp και vista και στα 2 λειτουργικα συμβαινει το ιδιο ακριβως πραγμα

Αν ειχα παρεμβολες δεν θα επρεπε να επεφτε το σημα λιγο? ελεγξα και με το utility της level 1 την ωρα που κατεβαζα κατι στο pc ,και στα στατιστικα ελεγε πχ packets transmited 6000 , re-transmited 6 ,lost 0 .Εκανα και ping στο router με το wifi , time< 1ms .Τα βρισκω πολυ καλα τα στατιστικα.Τελος παντων αβυσος ο κοσμος των υπολογιστων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...