Προς το περιεχόμενο

Ποιο antispyware προτιμάτε;


dimitris2006

Ποιο antispyware προτιμάτε;  

8 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antispyware προτιμάτε;

    • a-squared (δωρεάν)
    • Arovax AntiSpyware (δωρεάν)
    • Ashampoo AntiSpyware (επι πληρωμή)
    • AVG Antispyware (επι πληρωμή)
    • CounterSpy (επι πληρωμή)
    • GIANT AntiSpyware (επι πληρωμή)
    • Lavasoft Ad-Aware (επι πληρωμή)
    • Microsoft Windows Defender (δωρεάν)
    • Spy Sweeper (επι πληρωμή)
    • Spybot Search & Destroy (δωρεάν)
    • Spyware Doctor (επι πληρωμή)
    • Spyware Terminator (δωρεάν)
    • SpywareBlaster (δωρεάν)
    • STOPzilla Anti-Spyware (επι πληρωμή)
    • SUPERAntiSpyware (επι πληρωμή)
    • Trend Micro Anti-Spyware (επι πληρωμή)
    • WinPatrol (επι πληρωμή)
    • XoftSpy (επι πληρωμή)
    • Άλλο (πείτε ποιο)
    • Κανένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως έγραψα και στο topic για το spybot, έτσι έχουν τα πράγματα. Όσα βγαίνουν τώρα είναι all around λύσεις και όχι μόνο antispyware. Προσανατολίζονται σε rogue και σε trojans που ξεφεύγουν απο τα antivirus. Και το asquared είναι έτσι, και το malwarebytes, και το spywaredoctor, αλλά ακόμα και το superantispyware πιάνει πολλά trojans. Η ψηφοφορία μάλλον δεν θα έπρεπε να ονομαστεί "Ποιο antispyware προτιμάτε". Αλλά δεν ξέρω και πως να ονομαστεί.....:)

Ίσως ποια επιπρόσθετη προστασία χρησιμοποιείτε; Ή "τι antimalware χρησιμοποιείτε παράλληλα με το antivirus σας". Κάτι τέτοιο. Και να υπάρχει επιλογή "Καμία-κανένα, με καλύπτει το antivirus μου".

 

To mse δεν θα έπρεπε να διαγωνιστεί νομίζω, γιατί προορίζεται καθαρά για "standalone προστασία". Θα έπρεπε να λάβουν μέρος όσα είναι complementary-συμπληρωματικά προγράμματα προστασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ποιο antispyware εχει τη δυνατότητα να δουλεύει σε ζωντανό χρονο αυτόματα και να κανει εξέταση στο παρασκήνιο ?

 

Real-time protection εχουν τα Spyware Terminator (το οποιο ειναι και δωρεαν για προσωπικη χρηση) και Μalwarebytes' Antimalware (μονο η εμπορικη εκδοση του προγραμματος οχι η δωρεαν)...Ισως βεβαια να υπαρχουν και προγραμματα που προσφερουν προστασια σε πραγματικο χρονο και εγω να μην τα γνωριζω...Ψαξε και στο google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...