Προς το περιεχόμενο

Ποιο antispyware προτιμάτε;


dimitris2006

Ποιο antispyware προτιμάτε;  

8 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antispyware προτιμάτε;

    • a-squared (δωρεάν)
    • Arovax AntiSpyware (δωρεάν)
    • Ashampoo AntiSpyware (επι πληρωμή)
    • AVG Antispyware (επι πληρωμή)
    • CounterSpy (επι πληρωμή)
    • GIANT AntiSpyware (επι πληρωμή)
    • Lavasoft Ad-Aware (επι πληρωμή)
    • Microsoft Windows Defender (δωρεάν)
    • Spy Sweeper (επι πληρωμή)
    • Spybot Search & Destroy (δωρεάν)
    • Spyware Doctor (επι πληρωμή)
    • Spyware Terminator (δωρεάν)
    • SpywareBlaster (δωρεάν)
    • STOPzilla Anti-Spyware (επι πληρωμή)
    • SUPERAntiSpyware (επι πληρωμή)
    • Trend Micro Anti-Spyware (επι πληρωμή)
    • WinPatrol (επι πληρωμή)
    • XoftSpy (επι πληρωμή)
    • Άλλο (πείτε ποιο)
    • Κανένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει πάντως επιλογή στις ρυθμίσεις για να μην ξεκινάει μαζύ με τα windows..!!!!

Μου άρεσε η παλιά κλασσική μέθοδος του να κλικάρεις και να ξεκινάει όποτε το θες εσύ.

 

Για ποιο μιλάς;Για το Ad-Aware ή για το Comodo Internet Security;

Το Ad-Aware δεν υπάρχει στο startup(μόνο ένα service του προγράμματος υπάρχει,αλλά κι αυτό το αλλάζεις σε manual απ'το Control Panel των Windows).

 

Εγώ που έχω το Comodo(μόνο το firewall εγκατεστημένο,όχι όλη τη σουίτα)έχει τη σχετική επιλογή για το startup μέσα απ'το πρόγραμμα.Βέβαια πάλι υπάρχει ένα service του προγράμματος,το cmdagent.exe που ξεκινάει στο startup,οπότε το έχω βάλει κι αυτό στο manual και πριν ανοίξω το Comodo κάθε φορά,πάω πρώτα και ξεκινάω και το service αυτό απ'το Control Panel.

Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται με το Comodo Internet Security.Εκεί αν δεν κάνω λάθος έχει και antivirus η σουίτα με τα αντίστοιχα services,τα οποία λογικά θα υπάρχουν στο startup(όπως και σε όλα τα προγράμματα antivirus άλλωστε).Αυτά δεν ξέρω αν γίνεται να σταματήσουν να τρέχουν στο startup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 2 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Αγαπητοί Insomniacs, θα ήθελα να κάνουμε μία νέα δημοσκόπηση για τα antispyware προγράμματα που χρησιμοποιείτε(-ούμε), καθώς η παρούσα έχει «σιτέψει» εδώ και πολύ καιρό.

 

Από τη μεριά μου, νομίζω πως θα πρέπει να εφαρμοστεί η παραδοσιακή τακτική να «κόβονται» τα προϊόντα που έρχονται τελευταία, για να ανοίξει χώρος για νεοεμφανιζόμενα (μην ξεχνάμε ότι υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των δυνατών επιλογών και η παρούσα δημοσκόπηση ξεκίνησε πριν 2+ χρόνια). Έτσι λοιπόν, κόβονται όσα προϊόντα έχουν ποσοστό από 0.75% και κάτω. Επίσης, μάλλον θα πρέπει να προστεθεί το Malwarebytes Anti-Malware που δεν υπήρχε καν, αν δεν κάνω λάθος, όταν είχε δημιουργηθεί αυτή η δημοσκόπηση. Έχουμε λοιπόν:

 

>[b]-[/b] Ashampoo AntiSpyware
[b]-[/b] GIANT AntiSpyware
[b]-[/b] STOPzilla Anti-Spyware
[b]-[/b] Trend Micro Anti-Spyware
[b]-[/b] WinPatrol
[b]+[/b] Malwarebytes Anti-Malware

 

 

Επειδή δεν παρακολουθώ επισταμένως τα τεκταινόμενα στα antispyware, θα παρακαλούσα να βοηθήσετε με σχόλια και προτάσεις σχετικά με το ποια κατά τη γνώμη σας, πέραν των παραπάνω, θα πρέπει [να βγουν από τη] και [να προστεθουν στη] λίστα επιλογών για τη νέα δημοσκόπηση.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους συμμετάσχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω το Trojan Remover;

Δεν το χω χρησιμοποιήσει αλλά απ ό,τι βλέπω στο forum, έφερε αποτελέσματα σε περιπτώσεις που κάποια αντίστοιχα προγράμματα δε μπορούσαν να βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ψηφίζεις ακόμη ή το προτείνεις να μπει στη λίστα της νέας ψηφοφορίας; Γιατί υπάρχει ήδη, πρώτο-πρώτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο σχετικό, νομίζω πως η διαχωριστική γραμμή μεταξύ antivirus και antispyware δεν είναι τόσο απόλυτη τελευταία. Πχ το Microsoft Security Essentials μπορεί να «διαγωνιστεί»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό point, αλλά καλύτερα θα ήταν να διαχωρίσουμε όσα προϊόντα έχουν και σημαντικό antivirus ρόλο, αλλιώς μπλέκουμε και στα χωράφια του antivirus poll. Σκεφτόμουν να μπει μία επιλογή στο τέλος, κάτω από την «Κανένα», με τίτλο «Κανένα, με καλύπτει το antivirus μου (διευκρινίστε ποιο)», δεν ξέρω αν είναι σωστή η λογική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...