Προς το περιεχόμενο

mytv


maxtor10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία sorry για την ενόχληση. ΑΝ μπορεί κάποιος από εσάς να βοηθήσει έχει καλός… ψάχνω πως μπορώ να κάνω να δουλέψει το mytv FREEEE:confused:. Το έκανα εγκατάσταση πριν 3 μήνες άλλαξα το ip και όλα μέλι γάλα:-D.. ξαφνικά τσουπ.. εμφανίζεται ένα μνμ να μου λέει ότι θέλω μονάδες :shock::shock::shock:.Ε! από τότε παιδεύομαι να το κάνω να δουλέψει το ρημάδι:twisted: του και τπτ….

Έβαλα το no limit έκανα αυτά που μου είπαν και …….πάλι ΤΙΠΟΤΑ…τι να κάνω ρε παιδία

………..HELP……………

αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει email me να του το δώσω γιατί εδώ θα τα κάνω θάλασσα:confused:….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έκανες τον κόπο πριν ποστάρεις να πατήσεις το κουμπάκι search, θα έβλεπες ότι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα υπάρχει ολόκληρο πολυσέλιδο thread εδώ και ένα χρόνο περίπου. Η μόνη λύση να το κάνεις να δουλέψει είναι να.... πληρώσεις!!!! Και η πιο σωστή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to no limit den douleuei uphrxe kai ena allo programma pou mhdenise tis meres apo thn arxh oute auto pianei...mia erwthsh.... to no limit to brhkes se warezsite sigoura ara pisteueis oti kati pou den exoun brei auta ta site tha ta breis edw pou einai enantia stous orous?an uphrxe kati pou na spaei to limit tha htan prwto sto waerezsite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη λύση να το κάνεις να δουλέψει είναι να.... πληρώσεις!!!! Και η πιο σωστή!!!

Καλησπέρα,

 

Επειδή μαρέσει να ανακατεύομαι με τέτοια πραγματάκια, έκανα μια έρευνα για το ΤΙ κάνει το πρόγραμμα στο pc.

 

Τα ευρήματα μου μέχρι τώρα:

- Το πρόγραμμα σε TRIAL mode έχει pin της μορφής TR-XXXXXXX

- Tα XXXXXXX είναι ένα ένα hex code 8 χαρακτήρων.

- Τοπικά αυτό το XXXX αποθηκεύεται:

α) Στην registry, στο σημείο:

ΗΚΕΥ\CLSID\{F3364BA0-65B9-11CE-A9BA-00AA004AE837}\ProgID\Param

B) Στο C:\windows\system32\MSADO4.SRG

c) Στο C:\Program Files\MyTV\webtv.ini με κάποιο hash στις γραμμές που αρχίζουν με την λέξη PIN=

 

Αν το κόλπο σταματούσε εδώ, το μόνο που θα πρεπε να κάνουμε, ήταν να σβήσουμε αυτά τα 3 πραγματάκια κ να ζητούσαμε νέο TRIAL KEY.

 

Το πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που συνδέεται το mytv στέλνει πολλά δεδομένα στον server τους. Ίσως παραπάνω απόσα πρέπει και μάλλιστα χωρίς καν να μας ρωτήσει. Έκανα λίγο packet sniffing και είδα ένα HTTP Request της μορφής:

>/Router/router.asp?appID=webtv&act=0&usr=&pwd=&pin=&uid=&mac=***&dsk=***&base=***&video=***&res=***&audio=***&tr=TR-***&seed=***&time=***&ver=2.4.11&cont=***&ROL=&le=&let=***&zone=***&currentIP=195.56.55.94&currentPort=15455&serverKey=server-greecetv&serverName=Greeknet&serverIP=195.56.55.94&serverPort=15455

Τα *** είναι edited.

 

ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟ BLUETOOTH HANDSFREE μου στέλνει!!!! (στα audio devices)

Για να μην μιλήσω για την mac!

Αν κάποιος ξέρει τι είναι το dsk και το base ας με ενημερώσει κ μένα.

 

Τώρα το πως μπορεί να σπάσει όλο αυτό το #@%(!:

- Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά φαντάζομαι ότι αν κάνουμε man-in-the-middle μεταξύ του server και του mytv, θα μπορούσαμε να στέλνουμε random data κάθε φορα (νεό τριαλ κάθε φορά)

- Αν κάποιος έχει εμπειρία με disassembling k όρεξη να το κοιτάξει, ας το κάνει plz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι στέλνει και πληροφορίες για το hardware είναι γνωστό. Επιβεβαίωση το γεγονός ότι ούτε μετά από format λειτουργεί για νέο trial.... Η μόνη λύση, όπως είπα πιο πάνω, είναι ή να πληρώσεις ή να το εγκαταστήσεις για νέο trial σε διαφορετικό μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Το πακέτο που στέλνει το βλέπω. Απλά δεν ξέρω πως γίνεται να το αλλάξω on-the-fly σε Windows. Αν έπαιζε σε linux κάτι γινότανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία sorry για την ενόχληση. ΑΝ μπορεί κάποιος από εσάς να βοηθήσει έχει καλός… ψάχνω πως μπορώ να κάνω να δουλέψει το mytv FREEEE:confused:. Το έκανα εγκατάσταση πριν 3 μήνες άλλαξα το ip και όλα μέλι γάλα:-D.. ξαφνικά τσουπ.. εμφανίζεται ένα μνμ να μου λέει ότι θέλω μονάδες :shock::shock::shock:.Ε! από τότε παιδεύομαι να το κάνω να δουλέψει το ρημάδι:twisted: του και τπτ….

Έβαλα το no limit έκανα αυτά που μου είπαν και …….πάλι ΤΙΠΟΤΑ…τι να κάνω ρε παιδία

………..HELP……………

αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει email me να του το δώσω γιατί εδώ θα τα κάνω θάλασσα:confused:….

 

 

file mou an mporeis na mou to steileis sto [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο καιρο ειχα εγκαταστησει και εγω το Mytv...και επελεξα το 3ημερο trial...Για τις 3 μερες του trial ολα καλα...εβλεπα ολα τα καναλια κανονικα,μετα ομως αρχισε να βγαζει το μνμτακι οτι δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια στην Ελλαδα...τι σκ@τα,μια εχω ελληνικη ip και μια ξενη???Τεσπα δοκιμασα και διαφορα προγραμματακια για proxy...αλλα τπτ...

Εχω αρκετα πισια στο σπιτι...οποτε και να στελνει hw info δεν με πολυνοιαζει(τουλαχιστον οχι για λιγο καιρο)...αυτο που θα ηθελα ειναι να μου ελεγε καποιος πιο προγραμματακι χρησιμοποιει για την ip και τα proxies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
κανείς λύση για "dεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια στην Ελλαδα";

 

Οσοι μπαίνουν από OTENET έχουν πρόβλημα.Εχει ξαναειπωθεί σε προηγούμενο αντίστοιχο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια ποιος μπορει να βοηθήσει?Πως γίνεται να βλέπω full screen στην τηλεοραση το mytv αλλά στο πι σι να surfarw ας πούμε.Όπως γίνεται με τον media player σε theater mode.Exω ati κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...