Προς το περιεχόμενο

The official Heroes Season 2 topic


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ το συζηταμε ρε παιδια. Ειναι στη πραγματικοτητα μια σειρα πολυ πιο μετρια απο οσο νομιζουμε. Αν συνηδειτοποιησουμε ποσα κενα εχει, ποιοτικα καταρεει. Cool ολα αυτα που γινονται, αλλα οι πραξεις των χαρακτηρων δε δικαιολογουνται απο τις καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ο Peter νομίζω ότι το είπε σε κάποια φάση στο Nathan.

"I can't do anything".

(στην Claire έλεγε "there is no other way"). Αν έμενε εκεί θα έσκαγε. Λέμε τωρα...

Δεν διαφωνω, απλα ρωταω γιατι του φαινεται περιεργο οτι δεν πεταει ο αδελφος του την στιγμη που στο τελος του 1ου volume τον τσιμπαει και πανε μαζι, δλδ δειχνει να καταλαβαινει οτι δεν μπορει να πεταξει

 

Αντωνη 88 συμφωνω και γω, και μαλιστα το ελεγα απο την 1η σεζον. Καλη σειρα, παρακολουθουμε την υποθεση αλλα γενικα ειναι πολυ κατωτερη απο αυτο που ακουγεται και μαλλον ειναι περισσοτερο overhyped απλα ειναι πολυ ευκολοπεπτη,εχει υπερηρωες εχει εφφε, ομορφους ηθοποιους, ετοιμο φαι δλδ. Αν το σκεφτειτε ομως,ας πουμε οτι βγαινανε ολες οι σειρες που παρακολουθειτε την ιδια μερα, θα βλεπατε πρωτα Heroes??

 

Eγω προσωπικα οχι, θα προτιμουσα House, Law&Order, Supernatural, Lost, Dexter,24 πιθανοτατα Prison Break και Smallville και καπου στο τελος, πριν απο κανα Reaper θα εβλεπα και Heroes. ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω οτι ειναι κακη σειρα, απλα λεω οτι κυκλοφορουν αρκετες καλυτερες σειρες αποτι πιστευουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω, απλα ρωταω γιατι του φαινεται περιεργο οτι δεν πεταει ο αδελφος του την στιγμη που στο τελος του 1ου volume τον τσιμπαει και πανε μαζι, δλδ δειχνει να καταλαβαινει οτι δεν μπορει να πεταξει

 

Στο Comic Book Resources έχω διαβάσει δήλωση πως ο Peter δεν μπορεί να χρησιμοποιεί πάνω από δύο δυνάμεις, και είμαι πολύ σίγουρος για αυτό! :devil:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω οτι ειναι κακη σειρα, απλα λεω οτι κυκλοφορουν αρκετες καλυτερες σειρες αποτι πιστευουμε

 

Προσωπικά θεωρώ ότι η σειρά μέχρι το 9ο επεισόδιο αυτού του κύκλου ήταν δύναμη, και μετά γ@μηθηκε ο Δίας με τις απεργίες! My opinion of course, no offense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Comic Book Resources έχω διαβάσει δήλωση πως ο Peter δεν μπορεί να χρησιμοποιεί πάνω από δύο δυνάμεις, και είμαι πολύ σίγουρος για αυτό! :devil:

 

Δεν βοηθας:-)

Βασικα τι σχεση αυτο που γραφεις με το quote που παραθετεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το πεταγμα στο 1χ23 το λεει ο ιδιος ο Πετρελης στο 3ο λεπτο του 2χ8 Four Months Ago, του λεει ασε με, εσυ μπορεις να πεταξεις εγω οχι και λεει ο Νεηθαν γιατι?Και λεει ο αλλος "Με κυριευει, περνει οτι εχω μεσα μου"

 

ΥΓ Αυτο που εχει πλακα ειναι γιατι κανει εντυπωση στον Νεηθαν ΑΦΟΥ τον εχει σηκωσει. Δλδ εγω νομιζα οτι τον πηρε γιατι ειχε καταλαβει οτι η ραδιενεργεια ηταν τοσο ισχυρη που τον εμποδιζε να πεταξει. Ομως σε αυτη την σκηνη στο 2o Volume ρωταει και "γιατι δεν μπορεις να πεταξεις". Δλδ στην ουσια θυσιαστηκε γιατι γουσταρε και οχι γιατι υπηρχε λογος?

 

Η εντύπωση που μου είχε δημιουργήσει αυτή η σκηνή είναι ότι προσπαθούσε τόσο πολύ να συγκεντρωθεί για να ελέγξει/περιορίσει την ραδιενέργεια που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to teleytaio epeisodio mou fanhke apla teleio, epitleous drash & genika first season aisthish..

Krima gia thn apergia giati h seira diaforetika tha kylouse stous idious foverous rythmous me perysi.. Einai mou fainete h monadikh seira pou ektos apo ton arithmo epeisodion ephreastike kai senariaka me tis gnostes proxeirotites kai tsapatsoulies..

Telos panton, elpizo sto ksekinhma tou tritou kyklou ta pragmata na gyrisoun opos ston proto.. Etsi kai allios yparxei mpoliko psomi :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το πεταγμα στο 1χ23 το λεει ο ιδιος ο Πετρελης στο 3ο λεπτο του 2χ8 Four Months Ago, του λεει ασε με, εσυ μπορεις να πεταξεις εγω οχι και λεει ο Νεηθαν γιατι?Και λεει ο αλλος "Με κυριευει, περνει οτι εχω μεσα μου"

 

Eixa diavasei sto heroesrevealed.com molis teliwse o prwtos kyklos mai synenteyksi tou Tim Kring (dimiourgou ths seiras) opou elege (sto peripou opws ta thymamai):

Polloi me rwtane giati o peter apla den petouse makrya gia na mhn skasei mesa sthn poli. H allitheia einai - paradekthke - pws kaname ayth thn paradoxh gia na vgei to senario pio dramatiko kai na exei tin ekseliksi pou eidame (aytothysia Nathan ktl).

 

Mhn to psaxnete k poly paidia! Diafwnoume gia kati pou oute oi idioi oi syggrafeis den exoun skeftei kala kala kai to allazoun opote k opws tous symferei!!! H seira opws eipan kai kapoioi pio panw den einai teleia. Oso thn psaxneis toso bazei senariaka. Apla apolayste thn xwris porwmenes erwtoapanthseis. Den einai star trek :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βοηθας:-)

Βασικα τι σχεση αυτο που γραφεις με το quote που παραθετεις?

 

Έχεις δίκιο, ήταν λίγο άκυρο το quote... :rolleyes:

 

Και επίσης ήθελα να πω ότι ο Peter μπορεί να χρησιμοποιεί μόνο μια δύναμη κάθε φορά! Γιατί όπως το είχα γράψει πιο πριν ήταν λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εμενα δεν μαρεσε το τελευταιο επισοδειο.ναι μεν ειχε δραση κλπ που ειπατε, αλλα. εκαναν ολοκληρη ωραιοτατη σεζον για να βαλουν ενα τετοιο τελος?

επανερχεται ο Σαιλερ[δε τον χωνευω ειναι πολυ αχρηστος].ε και? παλι την 1η σεζον θα δουμε αντι για 3η?

 

και εχω και μια απορια.ο Πετερ καταστρεφει τον ιο? η τον κολλαει ο ιδιος? (δειχνει την σκονη εκεινη να αποροφαται απο το δερμα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 3η σεζον λογικα θα εκτιλισετε αυτο που εδιξε οταν ο peter πιγε στο μελον (2η σεζον).

Θυμαστε οτι η μητερα του του ειπε οτι πρωτος θα πεθανει ο neithan ετσι και εγινε

η μηπως οχι???

.

 

[1η περιπτωση]λογικα για να λεγετε κακοποιοι η 3η σεζον λογο του Σαιλερ καποιος απο τους "καλους" θα αποκαλυψει στον κοσμο την υπαρξη τους και μετα θα τους κινιγουν ολους.

 

 

[2η περιπτοση]θα ενοσουν τις δυναμεις τους ο Σαιλερ με τον Τακεζο(δν θειμαμε το ονομα του) και με κανεναν ο οποιος θα αποκαλιφθει στη νεα σεζον και θα προσπαθεισουν να σκοτοσουν τους αλλους για να εξουσιασουν τον κοσμο

 

το μονο σιγουρο ειναι οτι ο νεος αντρας ηρωας θα μπορει να ελενχει την ταχιτιτα των αλλων ή να τρεχει γρηγορα ή να εχει πνευματικες ικανοτιτες και θα κριβει την δυναμη του.Ενω αν ειθναι γυναικα θα εχει μια παρομια ικανοτιτα,δεν θα ειναι απολυτα καλη και θα θελει να διξει τις δυναμεις τις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε αφου υποτιθεται οτι

 

ο Adam δεν μπορεσε να ελευθερωσει τον ιο και τον κατεστρεψαν...

 

{εκτος αν τελικα ο Peter κολλησε - η απορια που εθεσα παραπανω)-{αν και δεν νομιζω να παθει τιποτα. δεν ψοφαει αυτος ρε οτι κ να του τυχει}:lol:

κι εγω πολυ φοβαμαι οτι η 3η season θα χει παλι να κανει με τον Sylar κ καποιον αλλον περιεργο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν βρεθει καποιος περα του Αιτινου που'ναι καλο παιδι και περνει απο λογια και πρεπει ναναι και καλος στο μπασκετ, ο οποιος ΚΑΙ να ειναι κακος ΚΑΙ να κραταει κοντρα στον Πετραν τοτε προκοπη δεν εχουμε. Διοτι τωρα οτι και να γινει, πετανε ενα Πετρελη πουναι κατι σαν το υπερατου και τα μπαλωνει, τρελο cheat η δυναμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν βρεθει καποιος περα του Αιτινου που'ναι καλο παιδι και περνει απο λογια και πρεπει ναναι και καλος στο μπασκετ, ο οποιος ΚΑΙ να ειναι κακος ΚΑΙ να κραταει κοντρα στον Πετραν τοτε προκοπη δεν εχουμε. Διοτι τωρα οτι και να γινει, πετανε ενα Πετρελη πουναι κατι σαν το υπερατου και τα μπαλωνει, τρελο cheat η δυναμη του

 

Λίγο cheat είναι, indeed... Όμως παίζουν πολύ με την ψυχολογία του Peter και την αγνοια του, και που και που "κακοφερνει" κάπως!

 

Επίσης ο Sylar λίγο-πολύ παίζει τον ρολο του αντί-Peter... Ουσιαστικά έχει την ίδια περίπου δύναμη, στην "κακή" τις έκφανση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώνω κάποια πράματα που είχα υποστηρίξει κι ο ίδιος

 

Ο nathan παίζει και να πεθαίνει γιατί ο δεν μας έχει δωθεί κάπου το hint ότι και το αίμα του peter ανασταίνει (δεν είναι original), cheerleader ψιλοχαμένη, και στην τελική ο suresh είπε πως θέλει συγκεκριμένη ποσότητα αίματος αλλιώς είναι θανατηφόρο (για τον sylar, αρά λάθος ποσότητα δεν ανασταίνει). Και λογικά θέλει σύντομα από τον θάνατο του άλλου να το κάνεις, κάποιο όριο θα υπάρχει, άμα σαπίσει ο άλλος? Αυτά πιστεύω στηρίζονται πιο πολύ στη λογική ότι δεν θα μας δείχναν τόσο δραματικά στο φινάλε τον θάνατο του nathan αν δεν είχαν σκοπό να κάνουν κάτι βαρύ.

 

 

Πώς μαντεύεις τις δυνάμεις που θα χει ο πιθανός νέος χαρακτήρας?

Και, οχί "κακοποιοί" έλεος... villains

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...