Προς το περιεχόμενο

ιδιωτικο κολεγιο κ αξιοκρατια


olatalefta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο αντιδραση θα γραψω το σκηνικο...σε πολυδιαφημιζομενο αγγλικο παραρτημα. ονοματα σε οποιον γουσταρει δεν τρεχει τιποτα...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜηΝυΣΗ ΓΙΑ ΔυΣΦηΜΙΣΗ.

1)τι θα κανατε αν ξερατε κ μπορουσατε να αποδειξετε οτι μια σχολη π εχετε πληρωσει περναει οσους θελει κ ας μην γραφουν πανω απο βαση κ αλλους τους αφηνει για προσωπικους λογους?

2)τι θα κανατε αν σας εκοβαν σε μαθημα π χασαν την εργασια κ βαθμολογησαν ασσο ενω παρομια εργασια εχει παρει 60-80%?κ οταν ζητησες αναβαθμολογηση κ ο στοκος π δεν εχει ιδεα για το μαθημα κοιταξε μονο αν εγινε λαθος βαθμολογιας στο χαρτι της εργασιας κ στο δικο τους π εχουν ολες μαζι τις βαθμολογιες κ οχι να βρεθει ενας καθηγητης π εχει ιδεα απο το μαθημα κ να ξαναδει την εργασια?

κ τελος αυτο το μαθημα να κλειδωνει αλλο ενα μαθημα ωστε να μπορεις να το δωσεις ξανα?αρα χ2 τα λεφτα των μαθηματων

3)παιδια π δεν ξερουν να στελνουν εμαιλ να παιρνουν πτυχιο λογο φιλικων σχεσεων με καθηγητες/διευθυντες

 

ειναι μηνυσιμο κατι απο ολα αυτα κ σε ποιο τομεα?

τα γ(_(ς ολα κ φευγεις χανοντας μερικα χιλ.ε?

τους κανεις ρομπα-δισφυμιση για ιδιωτικα κολεγια σε εφημεριδες,site λιγο πριν ενταξη τους για αναγνωριση πτυχιων?report στο αγγλικο πανεπιστημιο για το σκηνικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
απο αντιδραση θα γραψω το σκηνικο...σε πολυδιαφημιζομενε αγγλικο παραρτημα. ονοματα σε οποιον γουσταρει δεν τρεχει τιποτα...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΝΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΣΦΥΜΙΣΗ.

1)τι θα κανατε αν ξερατε κ μπορουσατε να αποδειξετε οτι μια σχολη π εχετε πληρωσει περναει οσους θελει κ ας μην γραφουν πανω απο βαση κ αλλους τους αφηνει για προσωπικους λογους?

2)τι θα κανατε αν σας εκοβαν σε μαθημα π χασαν την εργασια κ βαθμολογησαν ασσο ενω παρομια εργασια εχει παρει 60-80%?κ οταν ζητησες αναβαθμολογηση κ ο στοκος π δεν εχει ιδεα για το μαθημα κοιταξε μονο αν εγινε λαθος βαθμολογιας στο χαρτι της εργασιας κ στο δικο τους π εχουν ολες μαζι τις βαθμολογιες κ οχι να βρεθει ενας καθηγητης π εχει ιδεα απο το μαθημα κ να ξαναδει την εργασια?

κ τελος αυτο το μαθημα να κλειδωνει αλλο ενα μαθημα ωστε να μπορεις να το δωσεις ξανα?αρα χ2 τα λεφτα των μαθηματων

3)παιδια π δεν ξερουν να στελνουν εμαιλ να παιρνουν πτυχιο λογο φιλικων σχεσεων με καθηγητες/διευθυντες

 

ειναι μυνησιμο κατι απο ολα αυτα κ σε ποιο τομεα?

τα γ(_(ς ολα κ φευγεις χανοντας μερικα χιλ.ε?

τους κανεις ρομπα-δισφυμιση για ιδιωτικα κολεγια σε εφημεριδες,site λιγο πριν ενταξη τους για αναγνωριση πτυχιων?report στο αγγλικο πανεπιστημιο για το σκηνικο ?

 

Καταρχήν μαθαίνεις ορθογραφία ! :mrgreen:

ΜΗΝΥΣΗ όπως ΜΗΝΥΜΑ και η ΔΥΣ(όπως ΔΥΣΚΟΛΟ)ΦΗΜΗ(όπως "FAAAME I'M GONNA LIVE FOREVAH")ΣΗ...

 

Έπειτα ζητάς ευγενικά (και με σωστή ορθογραφία) να δεις τον καθηγητή, όσο γίνεται πιο σύντομα, ώστε να σου εξηγήσει τα λάθη της εργασίας σου και γιατί πήρες αυτόν το βαθμό.

 

Τέλος, για να επισπεύσεις τη διαδικασία συνάντησης με τον καθηγητή, εξηγείς πόσο κρίσιμο είναι για σένα να περάσεις αυτό το μάθημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μαθαίνεις ορθογραφία ! :mrgreen:

ΜΗΝΥΣΗ όπως ΜΗΝΥΜΑ και η ΔΥΣ(όπως ΔΥΣΚΟΛΟ)ΦΗΜΗ(όπως "FAAAME I'M GONNA LIVE FOREVAH")ΣΗ...

 

Έπειτα ζητάς ευγενικά (και με σωστή ορθογραφία) να δεις τον καθηγητή, όσο γίνεται πιο σύντομα, ώστε να σου εξηγήσει τα λάθη της εργασίας σου και γιατί πήρες αυτόν το βαθμό.

 

Τέλος, για να επισπεύσεις τη διαδικασία συνάντησης με τον καθηγητή, εξηγείς πόσο κρίσιμο είναι για σένα να περάσεις αυτό το μάθημα...

που σε χαπι end,καλα εσυ π ξερεις κ ορθογραφια βρηκες μονο 2 λαθη?

μαθε πως ειναι λαθος κ το παρομοια....κ το διορθωμενο δυσφήμιση π το δα με ι μεχρι κ σε εφημεριδες.

 

ο καθηγητης αφου δεχτηκε στην αρχη το λαθος οτι δεν ειχε δει εργασια,την επομενη μερα μαζι με υπευθυνο μου ειπαν πως δεν περνας κ εννοειτε δεν αλλαξαν ουτε την νεα βαθμολογια..το καλυψαν μεταξυ τους...

ασχετως αν παρομοιες εργασιες εχουν περασει με καλους βαθμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εσυ π ξερεις κ ορθογραφια βρηκες μονο 2 λαθη?

μαθε πως ειναι λαθος κ το παρομοια....κ το διορθωμενο τρομαρα σου "δυσφήμιση"

 

ο καθηγητης αφου δεχτηκε στην αρχη το λαθος οτι δεν ειχε δει εργασια,την επομενη μερα μαζι με υπευθυνο μου ειπαν πως δεν περνας κ εννοειτε δεν αλλαξαν ουτε την νεα βαθμολογια..το καλυψαν μεταξυ τους...

ασχετως αν παρομοιες εργασιες εχουν περασει με καλους βαθμους.

 

1. επειδή έχουμε και δουλειές, διόρθωσα τα πιο κραυγαλέα λάθη του κειμένου σου ("βγάζουν και μάτι" τα κεφαλαία !). Κατά τα άλλα, προτίμησα να ασχοληθώ με την ουσία των γραφόμενων περισσότερο, παρά με την ορθογραφία τους...

 

2. Ζητάς επανεξέταση (έχεις κάθε δικαίωμα, εφόσον έχασαν την εργασία σου) κι αν δε στη δώσουν, μαθαίνεις ποιο είναι το ελεγκτικό όργανο της Σχολής και κάνεις εκεί μια καταγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κολέγιο που ανέφερες έχει ΟΝΤΩΣ συνεργασία με κάποιο Βρετανικό πανεπιστήμιο μπορείς πολύ εύκολα να μιλήσεις κατευθείαν με το Βρετανικό πανεπιστήμιο.

Τουλάχιστον εμένα αυτό μου έιπαν φέτος όταν γράφτηκα στο Mediterranean University College που έχει συνεργασία με το Teesside. Τώρα είμαι φοιτητής του Teesside. Μου έστειλαν και γράμμα κατευθείαν από Αγγλία.

Είναι δικαίωμα σου να μιλήσεις με το Βρετανικό Παν. Στείλε e-mail σε αυτούς....

Καλή τύχη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είμαστε σοβαροί τώρα? Περιμένεις αξιοκρατία από μία ιδιωτική σχολή? Είπαμε είναι αντικειμενικές αλλά όχι και όλες! Ιδιωτικός τομέας είναι δεν είναι πανελλαδικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είμαστε σοβαροί τώρα? Περιμένεις αξιοκρατία από μία ιδιωτική σχολή? Είπαμε είναι αντικειμενικές αλλά όχι και όλες! Ιδιωτικός τομέας είναι δεν είναι πανελλαδικές.

 

Ναι είδα και τις Πανελλαδικές φέτος την μία ήμουν σε σχολή και την άλλη απ'έξω. Και το μόνο που άκουσα ήταν "συγνώμη κάναμε ΛΑΘΟΣ". Τουλάχιστον στο ιδιωτικό τα λάθη πληρώνονται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ σε ιδιωτικό τελειωσα και τώρα θα φύγω για master αγγλία, όταν έγινε ένα παρόμοιο περιστατικό, το παιδί μίλησε κατευθείαν με το αγγλικό πανεπιστήμιο(teeside).

Το πανεπιστήμιο ζήτησε να δει την εργασία, και όταν φυσικά από το ελληνικό παράρτημα δεν είχαν τίποτα να τους στείλουνε, ενήργησε κατάλληλος το αγγλικό και βρήκε το δίκιο του ο φοιτητής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντασου δηλαδη να κανουν τα ιδιωτικα πανεπιστημια στην ελλαδα τι πτυχια μαιμου θα κυκλοφορουν.

 

Πες τα γιατί αμα το πω εγώ θα τ' ακούσω πάλι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...