Προς το περιεχόμενο

forthnet αθλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η τεχνικη υποστηριξη της forthnet είναι αθλια εως ανυπαρκτη. δεν το σηκωνουν ποτε, η μιλάει κάθε μερα. δεν καταφερα να επικοινωνισω για ενα προβλημα και εστειλα ενα email και απαντηση δεν ελαβα εδω και δυο μέρες. εκτως αυτου για μία μερα η συνδεση του ιντερνετ φανταστητε isdn όχι καμια dsl δεν δουλευε (χωρις να φταει μοντεμ και οτε) με οτενετ εμπαινε.

 

θα φανε μια καλη μυνηση με ενα καλο δικηγορο που δωξα το θεο εχω τα λευτα

αν δεν μου επιστρεψουν το ποσο ή το προσθεσουν.

 

μακρια απο forthnet, ο οτε στην τελικη λενε λενε αλλα ποτε δεν μου δημιουργησε προβλημα και παντα το σηκωνουν το τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εμενα μου χρωστανε 60 ευρω εδω και δυο μηνες και κανουν το κοροιδο. Αστα να πανε, για πολυ γυφτο εταιρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι φευγοντας απο tellas βρηκα την ιδανικη σχεση υπηρεσιας - τιμης στη forthnet.

Μεχρι τωρα ευτυχως ουτε ενα προβλημα σε γραμμη και ιντερνετ,αυριο παω να αγορασω λαχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον ΟΤΕ που σηκώνουν το τηλέφωνο νομίζετε έχει διαφορά; Το καλοκαίρι που ήμουν στο Ηράκλειο για διακοπές (σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη) επί ένα μήνα το modem μου δε συγχρόνιζε (όσοι έχουν connx ή otenet το dslmon γινόταν συνεχώς από κόκκινο κίτρινο και μετά πράσινο για λίγα δευτερόλεπτα).

Έκαναν ψηφιακό έλεγχο για πόσες μέρες, δεν έβρισκαν τίποτα. Μου έλεγαν ότι όλα είναι καλά και ότι δουλεύει η γραμμή μου. Εγώ δοκίμασα άλλα modem, καλώδια πρίζες... Τελικά εκεί που περίμενα να στείλουν το συνεργείο (το οποίο θα επιβαρυνόμουν εγώ φυσικά) ως δια μαγείας και χωρίς να έχουν βρει το πρόβλημα δούλεψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι καταλαβα ολες οι εταιριες εχουν τα συν και τα κατα!ο καθενας εχει να πει και διαφορετικη ιστορια,με εξαιρεση τη πραγματικη αληθεια πως η forthnet δε σηκωνει ποτε το τηλεφωνο!

ολες πανω κατω ιδιες ειναι με ελαχιστες εξαιρεσεις

γνωμη μου ειναι αυτη,δε σημαινει οτι ειναι και σωστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fragment_ 3ereis posa email lamvanei ka8hmerina h forthnet to diko s apaiteis na to koita3ei amessa? dld perimeneis amessa na se kalesoun? kala perimene...

 

oso gia to thl dn s ftaiei kaneis an pairneis se wres aixmhs. upomonh 8elei. auto p dn exw katalavei einai ti prob exeis dioti an dn eisai sto idiokthto ths forthnet ftaiei o OTE =) gt m kaneis entypwsh p anafereis oti exeis otenet...ara opoion to prob sou?

 

vale dikhgoro afou exeis polla lefta (na ta xairese) epeidh dn mporeses na vgaleis grammh sto texniko tmhma :P ws poia kathgoria? oti dn se e3uphrethsan? ma e3uphretousan hdh allous :P k ti perimenes? e auto kanoun oloi... :) upomonh 8elei k oxi tsampoukades =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fragment_ 3ereis posa email lamvanei ka8hmerina h forthnet to diko s apaiteis na to koita3ei amessa? dld perimeneis amessa na se kalesoun? kala perimene...

 

oso gia to thl dn s ftaiei kaneis an pairneis se wres aixmhs. upomonh 8elei. auto p dn exw katalavei einai ti prob exeis dioti an dn eisai sto idiokthto ths forthnet ftaiei o OTE =) gt m kaneis entypwsh p anafereis oti exeis otenet...ara opoion to prob sou?

 

vale dikhgoro afou exeis polla lefta (na ta xairese) epeidh dn mporeses na vgaleis grammh sto texniko tmhma :P ws poia kathgoria? oti dn se e3uphrethsan? ma e3uphretousan hdh allous :P k ti perimenes? e auto kanoun oloi... :) upomonh 8elei k oxi tsampoukades =)

 

εχεις σκεφτει οτι η σωστη η εταιρεια αφου εχει πολλους πελατες να εχει και πολλους υπαληλους?κανονικα επρεπε να εχουν αμεση εξυπηρετηση ασχετος ποσους πελατες,εμαιλ,τηλεφωνα εχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, οποιος θελει να μιλησει με τεχνικη υποστηρικη στην 4νετ

να παρει τηλ στο 801 100 8000 και αν καταφερει να πιασει γραμμη, μετα απο 2-3 προσπαθειες και μετα απο 10λεπτη αναμονη περιπου να ζητησει να τον συδεσουν με το τεχνικο τμημα (801 100 9000) επειδη δεν μπορει να πιασει γραμμη

εγω ετσι εκανα 2-3 φορες τις τελευταιες μερες,βεβαια οι αργες ταχυτητες παραμενουν...και κατεβαζω με κανενα 500κ μοναχα απο το πολυτεχνειο με 3-4 ταυτοχρονα κατεβασματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fragment_ 3ereis posa email lamvanei ka8hmerina h forthnet to diko s apaiteis na to koita3ei amessa? dld perimeneis amessa na se kalesoun? kala perimene...

 

oso gia to thl dn s ftaiei kaneis an pairneis se wres aixmhs. upomonh 8elei. auto p dn exw katalavei einai ti prob exeis dioti an dn eisai sto idiokthto ths forthnet ftaiei o OTE =) gt m kaneis entypwsh p anafereis oti exeis otenet...ara opoion to prob sou?

 

vale dikhgoro afou exeis polla lefta (na ta xairese) epeidh dn mporeses na vgaleis grammh sto texniko tmhma :P ws poia kathgoria? oti dn se e3uphrethsan? ma e3uphretousan hdh allous :P k ti perimenes? e auto kanoun oloi... :) upomonh 8elei k oxi tsampoukades =)

 

δηλ εμεις θα κατσουμε να περιμενουμε να κοιταξει το μεηλ της οταν τους καπνισει η οταν εχουν χρονο; Μηπως να τους ζητησουμε και συγνωμη που παιρνουμε τηλεφωνο σε ωρες αιχμης;Οταν διαφημιζουν τεχνικη υποστηριξη ολο το 24ωρο σημαινει οτι μπορω να παρω οποτε θελω και να απαιτω να λαβω απαντηση απο καποιον.Αν δεν μπορουμε να εξυπηρετησουμε τον κοσμο τοτε προσλαμβανουμε προσωπικο τις ωρες που απαιτειται.Αν δεν θελουμε να προσλαβουμε προσωπικο τοτε δεχομαστε πελατες μεχρι εκει που μας παιρνει και δεν πλακωνομαστε καθε 3 και λιγο στις προσφορες. Αν δεν μπορεις να ανταπεξελθεις μην το συνεχιζεις.Δλδ η πλεξτορ στα κεντρικα της εχει λιγοτερη δουλεια οταν διαχειριζεται ολον τον ευρωπαικο φορτο και σου απαντα την ιδια μερα αν στειλεις μεηλ;Δεν μου αρεσει αυτη η μοιρολατρικη σταση του οτι αφου ετσι ειναι τα πραγματα ας τα δεχτουμε.Ετσι τπτ δεν αλλαζει. Το παιδι παραπονεθηκε γιατι δεν τον σεβονται καθολου σαν πελατη και με το δικιο του συγχιστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή Dreamina, εγώ που είμαι στο ιδιόκτητο της 4ΝΕΤ, και για να τους πιάσω στο τηλέφωνο περιμένω 40 με 50 λεπτά, δεν πρέπει να εξοργίζομαι? (Τα τηλέφωνα μου έχουν γίνει από τις 7.30 το πρωί έως και τις 2 το βράδυ.

Και να ήταν μόνο αυτά τα χάλια τους, δεν θα ασχολιόμουνα. Αλλά το γεγονός, οτί επί ένα μήνα το εμπορικό τους τμήμα με χρέωνε κανονικά ενώ το τεχνικό τους τμήμα με είχε περασμένο σαν βλάβη, είναι από τα ανήκουστα. Και φυσικά τα 2 τμήματα μεταξύ τους δεν μπορούσαν να τα "βρούν" ... Μπουρδέλο σκέτο. Απ'έξω διαφήμιση και από μέσα μ@μιουνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχετε δίκιο τελευταία η Forthnet από εξυπηρέτηση πελατών πραγματικά πάσχει έπαιρνα συνεχώς τηλέφωνα πριν κανα 10ημερο για να ρωτήσω πως να αλλάξω ταχύτητα και για 3 μέρες δε μπόρεσα να τους μιλήσω έχω στείλει 2 email τη Δετέρα και τη Τρίτη που μας πέρασε ακόμα να απαντήσουν σήμερα τα πήρα και έστειλα για διακοπή email και fax (γιατί το email μαλλον δε το κοιτάνε) τι να το κάνω να ναι φτηνή αν με έχει γραμμένο σαν πελάτη τα λεφτά ξέρουν να τα παίρνουν όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fragment_ 3ereis posa email lamvanei ka8hmerina h forthnet to diko s apaiteis na to koita3ei amessa? dld perimeneis amessa na se kalesoun? kala perimene...

 

oso gia to thl dn s ftaiei kaneis an pairneis se wres aixmhs. upomonh 8elei. auto p dn exw katalavei einai ti prob exeis dioti an dn eisai sto idiokthto ths forthnet ftaiei o OTE =) gt m kaneis entypwsh p anafereis oti exeis otenet...ara opoion to prob sou?

 

vale dikhgoro afou exeis polla lefta (na ta xairese) epeidh dn mporeses na vgaleis grammh sto texniko tmhma :P ws poia kathgoria? oti dn se e3uphrethsan? ma e3uphretousan hdh allous :P k ti perimenes? e auto kanoun oloi... :) upomonh 8elei k oxi tsampoukades =)

 

εσενα σε πληρωνουν και τους υποστηριζεις; ιες να πεις οτι εγω φταιω. σου ειπα επερνα ολη μερα και δεν το σηκωναν οσον αφορα τα email αν ειναι σοβαρη εταιρια ας προσλαβει τεχνικους. και οσον τα λευτα που λες δεν το πενευομαι, μπορει να χασω εως περισσοτερα αλλα θελω καποιους οσο μπορω εστω και λιγο να τους βαζψ στις θεσεις τους. και οσον αφορα για την οτενετ ειναι εφεδερική και δεν αφορα την ολη ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akouste ki ayto na gelasete! eixa steilei prin kana mina sxedon email sto texniko tmima apo to site tis forthnet (pou exei mia forma) gia kapoio provlima me to tilefono pou eixa..kai vlepo simera mou exoun steilei to eksis mail:

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε προωθήσει το θέμα σας στα αρμόδια τμήματα .Ζητούμε την κατανόηση σας για το χρόνο που απαιτείται ώστε να γίνουν όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την αποκατάστασή του.

 

Για οποιαδήποτε απορία/διευκρίνηση παρακαλείστε όπως μας ενημερώσετε άμεσα.

 

Με εκτίμηση...

 

ento metaksi to provlima exei lythei wdo kai kairo, afou katafera meta apo apeires prosapthies na piaso grammi! Milame gia amesi antapokrisi, oxi vlakies!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...