Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό Πληκτρολόγιο στο iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι στην 2.2 με iphone 2G και φοραω το Keyboard:Greek L1 Lite!

Μου αρεσει γτ μου τα βγαζει μικρα τα γραμματα στο sms και δε θελω να το αλλαξω!

Υπαρχει ομως η δυνατοτητα να βαλω ενα patch ωστε να μην χρεωνομαι 2 sms για sms με 160 χαρακτηρες που στελνω?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Από ό,τι μου απάντησαν εδώ πάλι χωρίς 160 χαρακτήρες θα μείνουμε..Δηλαδή πάλι biteSMS και ειδικό πληκτρολόγιο, δηλαδή ΚΑΜΙΑ διαφορά. Σοβαρά πράγματα από μεγάλη εταιρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περιπτωση που δεν βαλω bite sms και ουτε εχω δηλαδη πανω

 

''τι πληρωνει baby??'':lol:

 

Ξερει κανεις τι χρεωνομαι?

 

Λίγο περισσότερο από τα διπλάσια, αφού κάθε sms που θα στέλνεις και θα περιέχει έστω και ένα Ελληνικό χαρακτήρα, θα φεύγει σαν Unicode και θα σπάει σε κάθε 70 χαρακτήρες... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο περισσότερο από τα διπλάσια, αφού κάθε sms που θα στέλνεις και θα περιέχει έστω και ένα Ελληνικό χαρακτήρα, θα φεύγει σαν Unicode και θα σπάει σε κάθε 70 χαρακτήρες... :mad:

 

δλδ καθε 70 χαρακτηρες θα μπαινω σε επιπλεον sms?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς (ακριβό...) !

 

παρ'ολ'αυτα εβαλα το bite sms και το ειδικο πληκτρολογιο και οταν ανοιξα το bite sms εγραψα κανονικα sms αλλα δεν ειχε ''αποστολη''!Τί συμβαινει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ'ολ'αυτα εβαλα το bite sms και το ειδικο πληκτρολογιο και οταν ανοιξα το bite sms εγραψα κανονικα sms αλλα δεν ειχε ''αποστολη''!Τί συμβαινει???

 

Δεν έχω ιδέα... δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το άθλημα μιας και το πακέτο των SMS  μου αρκεί και ας στέλνω με unicode... παίζω με iKeyEX & Greek Unicode Keyboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοραω και εγω ikeyEx!Τί πρεπει να κανω?Στελνω κανονικα sms με κεφαλαια και χρεωση 1 sms στους 160 χαρακτηρες?

 

Όχι, όπως έγραψα στο προηγούμενο post μου ρολλάρω έτσι γιατί δεν με νοιάζει και ας φεύγουν με unicode. Θέλει ειδικό πληκτρολόγιο στο iKeyΕx νομίζω + ένα switch για το SBSettings... δεν είμαι σίγουρος όμως μιας και δεν έχω ασχοληθεί... στο iphonehellas και στο myphone forum απ' ότι είδα στα γρήγορα εξηγείται πως γίνεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με iKeyEx ελληνικό πληκτρολόγιο και ΜΟΝΟ με biteSMS στέλνεις 1 sms στους 160 χαρακτήρες. Όσο για το ότι δεν σου εμφανίζει το "αποστολή" πήγαινε στις ρυθμίσεις του biteSMS και άλλαξε το "Send SMS Messages via" σε "Mobile Carrier".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με iKeyEx ελληνικό πληκτρολόγιο και ΜΟΝΟ με biteSMS στέλνεις 1 sms στους 160 χαρακτήρες. Όσο για το ότι δεν σου εμφανίζει το "αποστολή" πήγαινε στις ρυθμίσεις του biteSMS και άλλαξε το "Send SMS Messages via" σε "Mobile Carrier".

 

το ikeyEx μπορει να δουλεψει και με ireal sms?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...