Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό Πληκτρολόγιο στο iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πάντως σήμερα που το ξανακατέβασα, μόλις πήγα 1η φορά να το χρησιμοποιήσω μου έλεγε ότι είναι free μέχρι 12 Νοεμβρίου (με κάθε επιφύλαξη το 12). Προσφορά του Ρώσου, κτλ ...

 

Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασυρίγο κάνε το άλλο, κάνε uninstall τελείως το keyboard και τον MobileEnhancer, και μετά πήγαινε στο Library και σβήσε αν βρεις το folder MobileENhancer.

 

Μετά κάντα πάλι εγκατάσταση μπας και στρώσει.

Αλλιώς έχεις θέμα με το BSD subsystem, κάντο reinstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα uninstall το MobileEnhancer και οντως υπήρχε folder στο /Library το οποίο το έσβησα. Τα έκανα πάλι install και restart αλλά είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα.

 

Τα απεγκατέστησα πάλι σβήνοντας το folder, και έκανα reinstall το BSD sub-system. Πάλι εγκατάσταση και το ίδιο πρόβλημα! Εβγαλα και ξαναέβαλα το ΚΒ μπας και φταίει αυτό.

 

Ακόμα και το KB2 δοκίμασα παρόλο που έχω 1.0.2 firmware αλλά τίποτα... κάτι το χαλάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου τον HAL9000 και φυσικά τον Slava Karpenko! Είμαι σίγουρος ότι σε κάποια επόμενη έκδοση θα υποστηρίζονται καλύτερα οι τόνοι, όμως δεν μπορούσα να περιμένω...

 

Στο τέλος του μηνύματος υπάρχει ένα αρχείο που περιέχει 3 εικόνες και ένα αρχείο διάταξης του πληκτρολογίου για να γράφει κανείς και τόνους. Τα αρχεία αυτά πρέπει να αντικαταστήσουν τα αντίστοιχα που παρέχει το ρωσικό πληκτρολόγιο στο μονοπάτι /Library/MobileEnhancer/cyrillic-keyboard.men. Τα κουμπιά είναι πιό στενά αλλά με λίγη συνήθεια μπορεί κάποιος να γράφει αρκετά καλά.

 

Μετά την αντικατάσταση χρειάζεται reboot.

 

φιλε σε ευχαριστουμε για ατα ελλήνικα αλλα σε εμενα υπαρχει ενα προβλημα την ωρα που γραφω μια σημειωση στο calendar, sms μολις γραψω το δευτερο γραμμα με γυριζει πισω στο menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλησα το πρόβλημα του πληκτρολογίου σχετικά με το κρασάρισμα που έκανε απενεργοποίησα την εντολή του ΚΒ στο οφ.

Έχω όμως ένα πρόβλημα με τα ελληνικά στην πρώτη οθόνη του Iphone δεν μου δεχετε το greek application και το extra greek μου βγάζει ένα μηνυμα κατα την εγκατάσταση main script execution failed.

Μήπως υπάρχει μια βοήθεια και σε αυτό το πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ερωτήσεις :

 

1) Πώς μπορώ να βάλω Group σε κάποια contacts ?

2) Έχει καταφέρει κανείς να βρει που είναι τα γράμμα στα δεξια των contacrs για να τα αλλάξουμε στα Ελληνικά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Settings->Phone->Contacts -> Sort Order ρυθμίζεις την ταξινόμηση με όνομα ή επώνυμο.

 

Αλλά τα ελληνικά είναι πάντα μετά τα αγγλικά στην κατηγορία 123 δυστυχώς.

 

Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω τα γράμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα λίγο παραπάνω γιατί μου κρασάρει το ελληνικό πληκτρολόγιο. Εκανα εγκατάσταση το Ρωσικό και έπαιξε μια χαρά! Εβαλά το εληνικό αλλά τίποτα πάλι.

 

Μάλλον το περιβάλλον μου είναι εντάξει.

Δοκίμασα και τα 2 μαζί αλλά παίζει μόνο το ρωσικό. Δεν κρασάρει όμως! Απλά αγνοεί το ελληνικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas paidia. Exw ena virgin 1.1.1 unlocked. Me endoiaferei mono to elliniko keyboard. Ypatxei dunatothta gia to 1.1.1? To exei dokimasei kanenas?

 

Δε παίζει. Μόνο σε 1.02. Ο Ρώσος πάντως δουλεύει πάνω σε νέα έκδοση που θα παίζει σε 1.1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες κατάφερα και έκανα upgrade το σπασμένο 1.0.2 σε 1.1.1

 

Ευτυχώς κράτησε σχεδόν όλες τις ρυθμίσεις. Δυστυχώς δεν έχει ελληνικά στο international keyboard όμως.

 

Μου πήρε 2.5 ώρες συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia sas gia na valete to krumeno pliktrologio tis apple sto iphone 1.1.1 pigenete sto link pou dino alla distixos den yparxoun ellinika ...an mporesei kapoios hacker pou na mporei na to sustisoume na to kanei....

 

http://hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=10824&page=4

atyxoi blepo na eimaste afou tora oute o rossos 8a asxoleite na ftiaksi kati...afou uparxoun sxedon oles i glosses ektos ellinika

 

 

kai video sto youtube :http://www.youtube.com/watch?v=ghqWXDcR5fk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...