Προς το περιεχόμενο

Μόντεμ στους φορητούς


argiris77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εσωτερικό μόντεμ των φορητών δεν συνδέεται την ψηφιακή τηλεφωνική γραμμή του σπιτιού? Και εάν ναι τότε γιατί η hp λέει το αντίθετο:

 

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00821523.pdf

 

Μιλάω για το motorola sm56 που έχουν πολλοί φορητοί όπως και το δικό μου dv6541.Κάνω κάπου λάθος? Ψηφιακές γραμμές δεν έχουμε στα σπίτια?:confused:

'Η μήπως αναφέρεται μόνο στα ψηφιακά συνδρομητικά κέντρα PBX ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αλλα εχουν ψιφιακη γραμμη ακομα και το pstn δειτε τον λογ/σμο πΟΤΕ πανω πανω .... και το δικο μου δυνδεετε κανονικα το ιδιο εχουμε και μεσω pbx στο γραφειο το εχω δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα όλες οι γραμμές είναι ψηφιακές. Απλώς πριν μερικά χρόνια επειδή ήταν μόνο οι ISDN ψηφιακές, αναρωτιέμαι όταν λέει ψηφιακή μήπως εννοεί την ISDN. Τέλος πάντων, τα εσωτερικά μόντεμ των φορητών είναι για PSTN γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ψηφιακή γραμμή pstn εννοώ. αφού λέτε ότι είναι δοκιμασμένο για τέτοιες γραμμές θα το δοκιμάσω κ εγώ κανονικά. απλά είχα την απορία επειδή η hp αναφέρει στο site της για το εν λόγω μόντεμ σύνδεση μόνο σε αναλογική γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γραμμή που φτάνει στο σπίτι μας είναι αναλογική. Και η ομιλία και τα κριτήρια μεταφέρονται με αναλογικό τρόπο μέχρι το κέντρο. Το κέντρο του ΟΤΕ είναι ψηφιακό. Αυτό αναλαμβάνει να μετατρέψει το εισερχόμενο σήμα σε ψηφιακό κανάλι pcm.

Ο ποιητής της hp λέει να μην συνδέσουμε το μόντεμ κατευθείαν στην isdn γραμμή 96V γιατί ίσως και να καεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...