Προς το περιεχόμενο

Αποτελεσματα γραπτων σε ΑΕΙ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μένα φυσικά μου έχει τύχει να ξαναδώσω μάθημα που έχω περάσει (χωρίσ να ξέρω φυσικά ότι το πέρασα), όπως και σε διπλή εξεταστική να βγαίνουν τα αποτελέσματα της πρώτης εξεταστικής μία ώρα πριν δώσουμε το μάθημα στη δεύτερη.

Άχ, ωραίες εποχές!

Όπως βλέπεις, φίλε Γιάννη Platano τέτοια περιστατικά δεν πρέπει να σε ανησυχούν, μιας και υπάρχουν ουκ ολίγα στα Ελληνικά Πανεπιστήμια και μάλλον θα πρέπει να συνηθίσεις σε αυτά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σε κάθε "αξιοπρεπές ίδρυμα" που θέλει να λέγεται ελληνικό πανεπιστήμιο, συμβαινουν τέτοιες φάσεις με καθηγητές, βαθμούς, γραμματείες κλπ...

Κουράγιο και υπομονή σε όσους απο εμάς έχουν καεί, και σε αυτούς που θα καούν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινο παντως που μου κανει εντυπωση, ειναι το ποσο συνηθισμενο θεωρειται και το ποσο το ανεχεστε, αντι να τους τρελανετε στη ροχαλα ομαδικως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ροχάλα ούτε τον πυρετό μου δεν τους ρίχνω! Η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη.

 

Και εννοείται ότι αν τολμήσει κάποιος-α και διαμαρτυρηθεί θα δει πτυχίο μαζί με το βαφτηστήρι του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Και τωρα το κουφο των κουφων !!!!

 

Η κορη μου ειναι Φιλοσοφικη αλλα δεν την ...παει τη σχολη και παει απλα για να παρει το πτυχιο με αποτερο σκοπο κατακτηριες ..

 

Ετσι μπηκε κατα λαθος σε αλλο αμφιθεατρο (315 αντι 314) και εδωσε μαθημα μου ηταν για επομενο εξαμηνο απο αυτο που ηταν !!!!

 

Και βγηκε και το αποτελεσμα και το περασε και με 6 μαλιστα !!!

 

 

Τι αλλαο να πω ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα το κουφο των κουφων !!!!

 

Η κορη μου ειναι Φιλοσοφικη αλλα δεν την ...παει τη σχολη και παει απλα για να παρει το πτυχιο με αποτερο σκοπο κατακτηριες ..

 

Ετσι μπηκε κατα λαθος σε αλλο αμφιθεατρο (315 αντι 314) και εδωσε μαθημα μου ηταν για επομενο εξαμηνο απο αυτο που ηταν !!!!

 

Και βγηκε και το αποτελεσμα και το περασε και με 6 μαλιστα !!!

 

 

Τι αλλαο να πω ????

 

Να χέρεσαι που πέρασε ένα ακόμη μάθημα.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να λυπαμαι για την καταντια των ΑΕΙ.

Καλά μην το γενικεύεις αυτό τώρα.Μπορεί εκεί να λειτουργούν έτσι.

Στην ΑΣΟΕΕ πχ που είμαι εγώ δεν γίνεται να δώσεις μάθημα χωρίς να το έχεις δηλώσει από την αρχή του έτους αλλά και θα ήταν σχεδόν αδύνατο να το περάσεις χωρίς να έχεις διαβάσει καθόλου(όπως με την περίπτωση της κόρης σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην το γενικεύεις αυτό τώρα.Μπορεί εκεί να λειτουργούν έτσι.

Στην ΑΣΟΕΕ πχ που είμαι εγώ δεν γίνεται να δώσεις μάθημα χωρίς να το έχεις δηλώσει από την αρχή του έτους αλλά και θα ήταν σχεδόν αδύνατο να το περάσεις χωρίς να έχεις διαβάσει καθόλου(όπως με την περίπτωση της κόρης σου)

 

 

Δεν το γενικευω αλλα και τα τοσα περιστατικα που λεμε εδω εστω και μεμωνομενα ειναι απαραδεκτα.

 

Εσυ εξ αλλου εισαι σε σοβαρη Σχολη απο οτι λεγεται .Ηταν σοβαρη απο την δικη μου εποχη.Δεν ειναι ολες ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

ΚΑι η Φιλοσοφικη σοβαροτατη σχολη ειναι, τι να πουν αλλες και αλλες. Τι μαθημα ηταν? Αν μου πεις οτι ηταν αρχαια η γλωσσολογια και εγραψε αδιαβαστη τοτε το κοριτσι χαραμιζεται γιατι εχει ταλεντο. Αν ομω ηταν καμια λογοτεχνια η παιδαγωγικο που απο δω το φερνεις απο κει το φερνεις και αν εχεις λιγο λεγειν γραφεις αυτο δε σημαινει οτι η σχολη δεν ειναι σοβαρη. Και ειδικα η φιλοσοφικη αθηνων που εχει μερικους απο τους καλυτερους φιλολογους της χωρας.

 

Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

ΚΑι η Φιλοσοφικη σοβαροτατη σχολη ειναι, τι να πουν αλλες και αλλες. Τι μαθημα ηταν? Αν μου πεις οτι ηταν αρχαια η γλωσσολογια και εγραψε αδιαβαστη τοτε το κοριτσι χαραμιζεται γιατι εχει ταλεντο. Αν ομω ηταν καμια λογοτεχνια η παιδαγωγικο που απο δω το φερνεις απο κει το φερνεις και αν εχεις λιγο λεγειν γραφεις αυτο δε σημαινει οτι η σχολη δεν ειναι σοβαρη. Και ειδικα η φιλοσοφικη αθηνων που εχει μερικους απο τους καλυτερους φιλολογους της χωρας.

 

Φιλικα παντα.

 

 

Το μαθημα ηταν Αρχαια φιλολογια (αγνωστο) και εδωσε Βυζαντινη φιλολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βυζαντινα δεν εχουν μεταφραση και οταν εχουν βγαινει ευκολα γιατι μοιαζουν παρα πολυ με τα νεωτερα. Και εγω φιλολογος ειμαι, μολις τελειωσα και εχω να πω οτι και εγω περασα με την βαση καποτε ενα βυζαντινο. Εγραψα την μεταφραση, μια καλη εκθεση ιδεων για τα πραγματολογικα ηταν και βολικη η καθηγητρια και αυτο ηταν. Ο μονος λογος που ποσταρω ειναι επειδη στεναχωρηθηκα με το σχολιο σου για το επιπεδο της σχολης. Εγω αποφοιτησα απο το Αριστοτελειο αλλα δεν μου αρεσει να μου λες οτι η φιλοσφικη ειναι οτι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βυζαντινα δεν εχουν μεταφραση και οταν εχουν βγαινει ευκολα γιατι μοιαζουν παρα πολυ με τα νεωτερα. Και εγω φιλολογος ειμαι, μολις τελειωσα και εχω να πω οτι και εγω περασα με την βαση καποτε ενα βυζαντινο. Εγραψα την μεταφραση, μια καλη εκθεση ιδεων για τα πραγματολογικα ηταν και βολικη η καθηγητρια και αυτο ηταν. Ο μονος λογος που ποσταρω ειναι επειδη στεναχωρηθηκα με το σχολιο σου για το επιπεδο της σχολης. Εγω αποφοιτησα απο το Αριστοτελειο αλλα δεν μου αρεσει να μου λες οτι η φιλοσφικη ειναι οτι να ναι.

 

 

Μπορει στο ΑΠΘ να ειναι καλυτερη η κατασταση στη Σχολη αυτη.

 

Υ.Γ Μου θυμισες τα δικα μου φοιτιτικα χρονια στη Θεσσαλονικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που αγαπας την πατριδα μου..:-)

 

 

Ισως εχεις δικιο τι να πω, δεν θελω να επιμεινω κιολας. Κριμα γιατι εχει καλο ονομα σαν σχολη (βεβαια εμεις εχουμε καλυτερο χιχιχιχιχι).:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που αγαπας την πατριδα μου..:-)

 

 

Ισως εχεις δικιο τι να πω, δεν θελω να επιμεινω κιολας. Κριμα γιατι εχει καλο ονομα σαν σχολη (βεβαια εμεις εχουμε καλυτερο χιχιχιχιχι).:P

 

 

Παρολο που δεν εχει σχεση η καταγωγη μου με Θεσασαλονικη εκει περασα τα καλυτερα 7 χρονια της ζωης μου φοιτητης στην τοτε ΑΒΣΘ (ΠΑΜΑΚ τωρα) και φανταρος.Καπου εκει στο Συντριβανη μενω κολλημενος !!!!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...