Προς το περιεχόμενο

"31 δρομοι"


vintage's_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορω να πω πως καθε αλλο παρα fan της ελληνικης τηλεορασης ειμαι.Περσυ για παραδειγμα εβλεπα μονο το παρα5 κ γενικα δεν μου αρεσουν οι σειρες που παιζουν τα ελληνικα καναλια.Σημερα ειδα την νεα σειρα του mega στους 31 δρομους κ μου φανηκε καταπληκτικη.Νεανικη με υποθεση κ γρηγορες εξελιξεις,εντασεις κτλ.Το ειδε καποιος αλλοις? Εγω παντως ηδη ανυπομονω για το επομενο επεισοδιο(δευτερα στις 23:00) κ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χασω ουτε ενα επεισοδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Plot Outline: Νέα, αλλοίθωρη, αποτυχημένη και άσχημη, κόρη διάσημου γκρικ λαϊκοπόπ ζευγαριού, με προβλήματα αυτοεκτίμησης και απίστευτα κόμπλεξ κατωτερότητας, αποφασίζει να μετακομίσει στο Νιουγιορκ και να κάνει ένα νέο ξεκίνημα. Βρίσκει λόμπι κοψοτιμή με θέα το Σέντραλ Παρκ Γουέστ, βγαίνει για έρλι ντίνερς με την Κάρι, την Σαμάνθα και τα άλλα βρωμότσουλα, δανείζεται καφέ απο τους γείτονές της (Τσάντλερ, Τζόι, Μόνικα κτλ), πηδιέται με την μισή Αστόρια (για να μην χαθεί με τις ελληνικές της ρίζες) και γενικά ζει το αμερικάνικο όνειρο.

 

Σενάριο: Ανδρέας Γεωργίου

 

Σκηνοθεσία: Δημήτρης Δεμοιράκος

 

Παίζουν: Σοφία Καρβέλα, Ανδρέας Γεωργίου, Παύλος Ορκόπουλος

 

http://theintvduals.wordpress.com/2007/09/24/nέα-Σειρά-στο-Μega-31-Δρόμοι/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το είδα το 1ο επεισόδιο και δεν πρόκειται να δω καθόλου γιατί φαίνεται πολύ μάπα.Καταρχάς παίζει η κόρη της γνωστής....από που κι ως που ??Επίσης βλέπω προσπαθούν να το κάνουν πολύ αμερικανία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μια χαρα μου φαινεται η κορη της βισση δν με χαλασε καθολου,ισα ισα βασικα.Κ ναι προσπαθουν να το κανουν πολυ "αμερικανια",που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok guys....η κοπέλα ή κάποιος άλλος αποφάσισε να κάνει την ζωή της σήριαλ...αλλά ήμαρτον....απο τους άνεργους ήρωες του παπακαλιάτη που μέναν σε 3αρια "λουξ" στους πρόποδες του Λυκαβητού....φτάσαμε σε μια κοπέλα που για νέα αρχή πάει στο Αμέρικα...την ώρα που ο μέσος νεός-νέα στην Ελλάδα της αρκεί για νέα αρχή ένα δυαράκι στα Πατήσια....εγώ δεμ το είδα και αν θα το δώ ίσως το δω για λίγο και για το μπούστο της κοπελας...(ω ναι το ομολογω...)

 

Ερώτηση για το ορθό του σεναρίου...με ποιά δικαιολόγία μετακόμισε στις ΗΠΑ...σπουδές κλπ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να το δω στο καράβι ενώ γύριζα. Γενικά η όλη σκηνοθεσία θυμίζει Παπακαλίατη. Το σενάριο είναι επιεικώς για τα μπάζα. Η κόρη της Βισσης ασχολίαστη. Οι ατάκες τους παραλίγο να βουλιάξουν το καράβι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό στο ότι προσπαθούν να το κάνουν πολύ αμερικανιά(προσωπική πάντα άποψη) είναι ότι δυστυχώς γι αυτούς εδώ δεν είναι Αμερική!!Επίσης ο κάθε μη-ηθοποιός που θα κάνει 2-3 μαθήματα υποκριτικής ίσα ίσα για να παίξει σε ένα σιριαλάκι-ταινία τις κακιάς ώρας και να τα τσεπώσει θα φαίνεται μια χαρά,λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτες ολες οι αποψεις.Πραγματικα εμενα μου αρεσε παρα πολυ κ σε λιγο θα δω κ το 2ο επεισοδιο.Το μονο που με απογοητευει λιγο ειναι που ουτε ενας δεν ειπε μια καλη κουβεντα.Εννοω πως καλα,σε κανεναν δεν αρεσε?

Παντως απολυτα κατανοητη κ η αντιθετη αποψη,πραγματικα σεβαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τους άνεργους ήρωες του παπακαλιάτη που μέναν σε 3αρια "λουξ"

 

xaxaxax ναι δε θυμαμαι σε ποιο ηταν ισως στο λογω τιμης με το πενταρι ρετιρε 50000 το μηνα με φοβερη θεα, κατι τετοιο τεσπα ειχε μεινει στην ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα λίγο τώρα από αυτό και μπορώ να πω πώς η αρνητική γνώμη που είχα ενισχύθηκε.Ίσως φαίνεται παράλογο που απ' τα 5 μόνο λεπτά που παρακολούθησα έχω σχηματίσει άποψη αλά αυτή είναι και υπενθυμίζω πώς είναι προσωπική!Αυτή η μίξη ελληνικών-αγγλικών(Φυσικά και I am scared) μου τη σπάει αφάνταστα.Ίσως οι Έλληνες που ζούνε στην Αμερική μιλάνε έτσι,δεν ξέρω αλά μου τη σπάει.Επίσης ο τρόπος ο οποίος ήταν γυρισμένο μου θύμιζε κάπως nip tuck.Εντάξει δεν είναι απαραίτητα αρνητικό αυτό αλά μου την σπάει κάπως από μια άποψη να το γυρίζουν έτσι,μιμούμενοι ουσιαστικά αμερικάνικες σειρές και να το πλασάρουν στο ελληνικό κοινό ως κάτι πρωτοποριακό.Επίσης οι ερμηνείες ήταν μέτριες και πιο κάτω.Αυτά έχω να πω.Υπενθυμίζω είναι η προσωπική μου γνώμη.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...