Προς το περιεχόμενο

Turbo-X Notebook


Campah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kala re atropa xilia sygnwmh den to katalaba oti ekanes plaka.To exaya san xanos mrabo sou polu kalh plaka.Ontws ta Turbo-x ,toulaxiston ta perissotera einai gia ta mpaza.File darkathan an den xereis ,h Vestel einai Tourkikh etaireia ,apo pote oi tourkoi apekthsan biomhxania texnologias aixmhs ?Afou akoma kai twra den sebontai tis meionothtes.Allh fora na gnwrizeis prin les tetioa pragmata.OK?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Symfwn giati to multirama einai timio kai dinei 3 xronia oxi san ton apatewna to plaisio pou molis eide oti poulaei auxhse thn timh , xalase thn poiothta kai ebale 1 xrono egguhshs mono.Siga ta kala mhxanhmata pou poulaei , panakriba kai mapes einai!!!Akou ekei 1900 euro gia notebook made in greece apo to plaisio.

Pou paei autos o kosmos....LOL....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την γνωμη μου για τα turbo -x μια και ειμαι κατοχος εδω και λιγο καιρο,δεν ξερω αν χαλανε ευκολα, ακομα δεν εχει χαλασει αλλα απο ποιοτητα ειναι πολυ χαλια,πολυ ψευτικη κατασκευη το δικο μου ειναι της clevo αν αυτο λεει κατι στους ποιο ειδικους,σε σχεση με ενα Hp 4χρονων που ειχα πριν πολυ υποδιεστερο,

 

συμπερασμα δεν προκειτε να ξαναπαρω turbo-x και δεν το συστηνω και σε κανενα απο εδω μεσα.

 

(ασε που σκεφτομαι να το σκοτωσω και πολυ συντομα μαλιστα)

 

Ετσι είναι, ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν ήθελες καλύτερη ποιότητα κατασκευής ας έδινες τα διπλά λεφτά να πάρεις Toshiba ή Sony. Επίσης (επειδή όλα τα TurboX παίζουν σε όλα τα καταστήματα ανοιχτά στη βιτρίνα) δεν το είδες πριν το πάρεις? Γουρούνι στο σακί σου έδωσαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ sintalkas

Πιο ήρεμα, καταλάβαμε οτι είσαι παπαγαλάκι του Multirama, μη το παρακάνεις όμως. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του και σε πληροφορώ οτι υπάρχει πολύς κόσμος που δίνει και 1900 και 2000 ευρώ για TurboX notebooks γνωρίζοντας όμως οτι αν πάθει κάτι θα έχει αυθημερόν service. Πάρε εσύ Multirama notebook με 3 χρόνια εγγύηση και περίμενε 3 μήνες μέχρι να στο φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koita Angeldust na xeka8arisoume merika pragmata a)den eimai papagalaki kanenos ,oute fusika tou multirama.b)Den mou aresoun oi aptewnies pou kanei to plaisio opws einai h allagh ths eggyhshs apo 3 xronia pou htan paliotera se molis 1 xrono pou exei twra kai fusika h xeirotereush ths poithtas twn laptop opws exoun paradextei polla melh tou insomnia kai fysika gia na mhn xexnomaste oi panakribes times twn laptop tous kai mhn nomizeis g)pws an ekane tis idies apatewnies to multirama den 8a tous ekraza to idio 8a ekana kai 8a kanw an xreiastei den eimai doulos kanenos mono ths tsephs mou eimai doulos.

SINTALKAS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι είναι, ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν ήθελες καλύτερη ποιότητα κατασκευής ας έδινες τα διπλά λεφτά να πάρεις Toshiba ή Sony. Επίσης (επειδή όλα τα TurboX παίζουν σε όλα τα καταστήματα ανοιχτά στη βιτρίνα) δεν το είδες πριν το πάρεις? Γουρούνι στο σακί σου έδωσαν?

οχι,απλα βιαστικα και σιγουρα με δελεασαι και η χαμηλοτερη τιμη....

 

και κακα τα ψεματα αλλο να το δεις στο καταστημα και αλλο να το εχεις στα χερια σου και να το δουλεψεις καποιες μερες....

αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Στο σπίτι έχω ένα DELL μουλάρι θα το έλεγα φορητό και ένα custom desktop. Το φορητό παρόλο που είναι φορητό κάνει δουλείες desktop μιας και όπως είπα είναι μουλαράκι Τ7500, 2 γιγα μνημη, δισκο στα 7200 ,1900 αναλυση.

Σκεφτόμουν λοιπόν να έπερνα κάτι φορητο που να το παίρνω και μαζί μου (να μπορώ να το κλείνω χωρίς να κόβω το download ) έως 1000 ευρω το πολυ προ φπα και κατα προτίμηση μικρό, βρίκα λοιπόν αυτό

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996505

 

με την εγγύηση στα 3 χρόνια έρχετε στα 1150 + φπα . η εγγύηση είναι απαραίτητη όπως καταλαβαίνετε λόγο μάρκας. Τί λετε να το χτυπήσω??

 

να είστε καλά

κωστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τουλαχιστον καλο μου φαινεται..Εχει καλο σκληρο (στις 5400 στροφες),ελαφρυ αν κι ο επεξεργαστης λιγο αργος αλλα πιστευω ανταποκρινεται αξιοπρεπως σε καθημερινες αναγκες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Στο σπίτι έχω ένα DELL μουλάρι θα το έλεγα φορητό και ένα custom desktop. Το φορητό παρόλο που είναι φορητό κάνει δουλείες desktop μιας και όπως είπα είναι μουλαράκι Τ7500, 2 γιγα μνημη, δισκο στα 7200 ,1900 αναλυση.

Σκεφτόμουν λοιπόν να έπερνα κάτι φορητο που να το παίρνω και μαζί μου (να μπορώ να το κλείνω χωρίς να κόβω το download ) έως 1000 ευρω το πολυ προ φπα και κατα προτίμηση μικρό, βρίκα λοιπόν αυτό

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996505

 

με την εγγύηση στα 3 χρόνια έρχετε στα 1150 + φπα . η εγγύηση είναι απαραίτητη όπως καταλαβαίνετε λόγο μάρκας. Τί λετε να το χτυπήσω??

 

να είστε καλά

κωστας

 

το φορητό αγοράσθηκε, η εγγύηση θα γίνει 3 χρόνια, έχω δικαωμα να το κάνω τους επόμενους 3 μήνες. Η πρώτη αίσθηση σα ποιότητα είναι μια χαρά λαμβάνοντας υπόψιν τι κρατάω στα χέρια μου, δεν περίμενα να έχω την κατασκευή του DELL. το έχω ανοιχτώ α πό το μεσιμέρι και θα μείνει ανοιχτώ 1-2 μέρες για να δοκιμασθεί. η μπαταρία μέχρι στιγμής δεν έχει μπει επάνω για την πρώτη φόρτηση. Επίσης γενικά δείνχει σβέλτο! ειδομεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mn pareis turbo x to laptop dn prepei na exei mono ta xaraksthristika pu 8es g hardware prepei na exei +mia poiothta alliws 8a exeis problima.Koita to Asus ine far better +se poiothta+pio a8orybo klp.Dwse prosoxh stn poiothta+stn ergonomia +t design ine oi 3 paragontes mazi bebaia +me tn autonomia g tus opoius ine pi8anon na metaniwseis meta g tn agora su.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...