Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί τρόποι ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας. εγω μενω θεσσαλονικη και εχω ατομικη θερμανση αεριου σε νεοδμιτη οικοδομη. το διμηνο εδινα γυρω στα 550€ με το θερμοστατη στο 24 και δεν ζεστενομουν ικανοποιητικα. ειδικα σε ενα υπνοδωματιο ειχα μονιμα 19βαθμους!!!

εψαξα και ακουσα για διαφορους τροπους θερμανσης και κατεληξα(με επιφυλαξη γιατι ποτε δεν ξερερις) σε ενα σωμα υπερυθρης θερμανσης για το συγκεκριμενο δωματιο.σε 3μερες απο τους 19 πηγε στους 23βαθμους πραγμα που δεν το πιστευα και ομως ετσι εγινε. το αγορα 350€ με το θερμοστατη για 14τμ. προσωπικα φετος θα τα βαλω σε ολο το σπιτι μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας. εγω μενω θεσσαλονικη και εχω ατομικη θερμανση αεριου σε νεοδμιτη οικοδομη. το διμηνο εδινα γυρω στα 550€ με το θερμοστατη στο 24 και δεν ζεστενομουν ικανοποιητικα. ειδικα σε ενα υπνοδωματιο ειχα μονιμα 19βαθμους!!!

εψαξα και ακουσα για διαφορους τροπους θερμανσης και κατεληξα(με επιφυλαξη γιατι ποτε δεν ξερερις) σε ενα σωμα υπερυθρης θερμανσης για το συγκεκριμενο δωματιο.σε 3μερες απο τους 19 πηγε στους 23βαθμους πραγμα που δεν το πιστευα και ομως ετσι εγινε. το αγορα 350€ με το θερμοστατη για 14τμ. προσωπικα φετος θα τα βαλω σε ολο το σπιτι μου.

 

Και τα καλοριφέρ «σώματα υπέρυθρης θέρμανσης» είναι. Και αποδίδουν το ίδιο.

 

Α και: εγγραφή σήμερα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα καλοριφέρ «σώματα υπέρυθρης θέρμανσης» είναι. Και αποδίδουν το ίδιο.

 

Α και: εγγραφή σήμερα. :devil:

 

 

εγω τη γνωμη μου ειπα μονο και τιποτα περισσοτερο! και τι σχεση εχει η σημερινη μου εγγραφη δεν το καταλαβα αυτο!!!!!

δεν πουλαω και δεν προωωθω τιποτα!!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά η λύση είναι η εξής:

 

Εαν μένεις σε διαμέρισμα (σόμπα υγραερίου, σόμπα ηλεκτρική με χαμηλή κατανάλωση, κλιματιστικό με χαμηλή κατανάλωση,σομπα πελλετ)

 

Εαν εχεις μονοκατοικια ειτε επαρχια ειτε σε πολη: Σομπα Ξυλου,Σομπα πελλετ,Σομπα Υγραεριου.

 

Εγω εκοψα περι τα 4,5 τονακια ξυλα και ειμαι κομπλε για το χωριο φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά η λύση είναι η εξής:

 

Εαν μένεις σε διαμέρισμα (σόμπα υγραερίου, σόμπα ηλεκτρική με χαμηλή κατανάλωση, κλιματιστικό με χαμηλή κατανάλωση,σομπα πελλετ)

 

Εαν εχεις μονοκατοικια ειτε επαρχια ειτε σε πολη: Σομπα Ξυλου,Σομπα πελλετ,Σομπα Υγραεριου.

 

Εγω εκοψα περι τα 4,5 τονακια ξυλα και ειμαι κομπλε για το χωριο φετος.

 

Δεν ισχυει για ολους.

 

Ο ιονιστης καθαρίζει την ατμόσφαιρα δεν ζεσταινει. Μήπως παραγγειλες κάτι αλλο;

Δώσε λινκ να δούμε.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Συγγνωμη παιδια εκανα ενα λαθος :fear: ειναι αυτο http://www.galanhellas.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο οικονομικα, μπορει ο αλλος ναχει λεφτα αλλα να μην εχει σκεπη αλλα πλακα πανω απτο κεφαλι του και αντε ζεστανε το μετα με 4 τονους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα πάλι δ ε με πείθει με τιποτα αυτη η τεχνολογία.

και επειδή αποφασίζουμε στην πολυκατοικία, να γυρίσουμε σε ατομική θερμανση, αν κάποιος έχει ήδη φυσικό αέριο, με ατομικό λέβητα, ή γνωρίζει επ αυτού, θα ήθελα τη βοήθειά του...

1) για ένα σπίτι 100τμ, (10ετιας, καλή μόνωση, μεσαιο οροφο) ενα ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΙΚΟ κόστος ανά ώρα, με τις ισχύουσες τιμές, και με μέση θερμοκρασία πχ 19 βαθμούς?

2) βαζοντας 2 θερμοσταστες, μπορώ να απομονώνω τη θερμανση σε συγκεκριμένους χώρους? (πχ, με ενα θερμοσταστη, ΜΟΝΟ στο σαλόνι)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, η καλύτερη, αποδοτικότερη και οικονομικότατη λύση είναι οι αντλίες θερμότητος.

Βέβαια στοιχίζει η αγορά της αλλά γίνεται γρήγορα η απόσβεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους..είμαστε λίγο καιρό πριν το χειμώνα και αναρωτιόμαστε οικογενειακώς τι θέρμανση θα χρησιμοποιήσουμε μιας και ζούμε σε πολυκατοικία και φέτος αποφασίσαμε όλοι να μη κάψουν τα καλοριφέρ, λόγω του ότι οι ένοικοι δεν πλήρωναν.Τι κάνουμε τώρα???Περνούν πολλά από το μυαλό μας,όπως πέλετ ή κλιματιστικά αλλά δεν καταλήγουμε κάπου. Τα κλιματιστικά έχουν το κακό πως μόλις τα σβήσεις αυτόματα η ζέστη χάνεται..αλλά είναι μία οικονομική λύση.Σε αντίθεση τα πέλετ σε 85τμ σπίτι,θα ζεστάνουν κυρίως το σαλόνι και τα δωμάτια θα είναι κρύα.Άρα θα χρειαστεί σύνδεση με τα καλοριφέρ που αυτόματα μας πάει στα 3000 ευρώ.Καμιά ιδέα κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους..είμαστε λίγο καιρό πριν το χειμώνα και αναρωτιόμαστε οικογενειακώς τι θέρμανση θα χρησιμοποιήσουμε μιας και ζούμε σε πολυκατοικία και φέτος αποφασίσαμε όλοι να μη κάψουν τα καλοριφέρ, λόγω του ότι οι ένοικοι δεν πλήρωναν.Τι κάνουμε τώρα???Περνούν πολλά από το μυαλό μας,όπως πέλετ ή κλιματιστικά αλλά δεν καταλήγουμε κάπου. Τα κλιματιστικά έχουν το κακό πως μόλις τα σβήσεις αυτόματα η ζέστη χάνεται..αλλά είναι μία οικονομική λύση.Σε αντίθεση τα πέλετ σε 85τμ σπίτι,θα ζεστάνουν κυρίως το σαλόνι και τα δωμάτια θα είναι κρύα.Άρα θα χρειαστεί σύνδεση με τα καλοριφέρ που αυτόματα μας πάει στα 3000 ευρώ.Καμιά ιδέα κανείς??

 

Με την υπέρυθρη θέρμανση η καλλίτερη και οικονομικότερη λύση.

εγώ τον χειμώνα έκαψα περίπου 80 ευρώ τον μήνα επιπλέον ρεύμα ( Κομοτηνή ) με Γερμανικά σώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...