Προς το περιεχόμενο

Μουσικη Χωρις λογια!!!


Elodie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου προτείνω κάποια από soundtracks..Δεν ξερω βέβαια κατά πόσο είναι του γούστου σου..

 

Last of the Mohicans-Main theme

Last of the Mohicans-Pieces of a story

Enya-Lothlorien (Lord of the rings)

Clint Mansell-The last man (The fountain)

Braveheart-For the love of a princess

 

και πολλα άλλα..

Είναι όλα ορχηστρικά ήρεμα, αν δεν ενδιαφέρεσαι για κάτι τέτοιο μην τα ψάξεις καν..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια ξερετε τραγουδια στο στυλ του Requiem for a Dream? Ψαχνω ετσι ορχηστρικα κομματια με τρομερη μουσικη που να σε μαγευει,να σε κανει να ονειρευεσαι.Εμενα αυτα τα συναισθηματα μου δημιουργει το συγκεκριμενο κομματι.Δεν με ενοχλει αν εχουν κ λογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Παιδια ξερετε τραγουδια στο στυλ του Requiem for a Dream? Ψαχνω ετσι ορχηστρικα κομματια με τρομερη μουσικη που να σε μαγευει,να σε κανει να ονειρευεσαι.Εμενα αυτα τα συναισθηματα μου δημιουργει το συγκεκριμενο κομματι.Δεν με ενοχλει αν εχουν κ λογια

 

Μπορείς να κοιτάξεις κάτι σε Secret Garden

 

Αν και τα Overtures στο Requiem for a dream είναι μοναδικά. Κάτι πολύ καλό και αρκετά κοντινό στο Requiem for a dream, που μόλις θυμήθηκα είναι και το Zepp Overture/Hello Zepp (Charlie Clouser) από το OST του Saw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε τραγουδια στο στυλ του Requiem for a Dream? Ψαχνω ετσι ορχηστρικα κομματια με τρομερη μουσικη που να σε μαγευει,να σε κανει να ονειρευεσαι.Εμενα αυτα τα συναισθηματα μου δημιουργει το συγκεκριμενο κομματι.Δεν με ενοχλει αν εχουν κ λογια

 

[quote=tzafarela

Clint Mansell-The last man (The fountain)

QUOTE]

 

Παιδιά αγοράστε ή τουλάχιστον ακούστε το soundtrack του fountain και δεν θα χάσετε. Ο Mansell έχει δώσει ρέστα. Είναι όλο ορχηστρικό κ συμμετέχουν κ οι Mogwai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hevia - Busindre Reel...τα σπάει..

 

+1000 Ο Hevia είναι απίστευτος...

 

Επίσης αν σ'αρέσει και η Ιρλανδική μουσική, υπέροχα κομμάτια έχει συνθέσει ο Ronan Hardiman στο Lord of the dance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θα πω και εγώ...

secret garden

2046 o.s.t.

house of flying daggers o.s.t.

the island o.s.t.

 

κατι πιο κλασικό...

the piano o.s.t.

 

και η μια απο τις αδυναμίες μου ...

Σταύρος Λάντσιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...