Προς το περιεχόμενο

Είστε κάτοχος φορητού υπολογιστή ?


Hal9000

Είστε κάτοχος φορητού υπολογιστή ?  

6 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Είστε κάτοχος φορητού υπολογιστή ?

    • Ναι
      1955
    • 'Οχι
      833
    • Σκοπεύω
      433


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όχι και ούτε πρόκειται, μέχρι να μου χρειαστεί πραγματικά εφόσον τη δεδομένη χρονική στιγμή αλλά και βραχυχρόνια, το μικρό μέγεθός του και οι επιδόσεις του σε σχέση με την τιμή του είναι χάλια ... :D Οπότε χίλιες φορές καλύτερα τα desktop (είναι και πιο o/cable :P, εκτός αν θέλετε να δείτε τον φορητό σας κάπως έτσι ... :D ln2laptopqt8.th.jpg)

 

:-D:lol::-D:lol:

καταπληκτικό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχω και μάλιστα 4 φορητούς , πιο συγκεκριμμένα έχω τους

 

1)MITAC 8640 :Pentium 4 2.8ghz,HDD 30gb,dvdrom,Geforce 4 420go 32 mb,14.1 οθόνη

2)ΙΒΜ R50e :Centrino 1.4ghz,HDD 40gb,DVD/cdrw,Intel extreme graphics 2 64mb,15 οθόνη

3)Fujitsu Siemens Amilo pro v3505 :Core 2 Duo 1,66ghz,HDD 120gb,DVDRW,intel Gma 950 128mb,15.4 WXGA οθόνη

4)Fujitsu Siemens Amilo Pi 1536v:Core 2 Duo 2ghz,HDD 120gb,DVDRW,Ati X1400 512mb Hypermemory,15.4 WXGA οθόνη

 

Όσον αφορά για τους υπολογιστές

Ο Mitac ήταν απογοητευτικός αν και τον έχω κοντά στα 5 χρόνια δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος α)η οθόνη έβγαλε στο τέλος του πρώτου χρόνου 2 καμένα pixel εκ των οποιών το ένα έφυγε ως δια μαγείας,β)ο σκληρός βγάζει smart error στο 2% αυτό στα 3 χρόνια λειτουργείας καιγ)η ΄μπαταρία κρατάει το πολύ 35 λεπτά

Αντίθετα ο ΙΒΜ μου βγήκε πολύ καλός παρόλο που πήρα πολύ φτηνό μοντέλο ,δεν εχεί παρουσιάσει κανένα πρόβλημα παρά μόνο οτί η μπαταρία διαρκεί πια 2:30 ώρες περίπου από 4 που ήταν παλιά και μια μικρή άνοδο της θερμοκρασίας σε σχέση με το που το πρωτοπήρα πριν 3 χρόνια.Γενικά πιστεύω οτί τα ΙΒΜ/Lenovo είναι πολύ ποιοτικά μηχανήματα και συνοδεύονται από πολύ καλό software(όπως είναι το instant recovery ).Γενικά θα τα πρότεινα ανεπιφύλαχτα.

Τέλος τα Fujitsu Siemens είναι σχετικώς καλά και ποιοτικά μηχανήματα ,όμως δεν έχουν σε καμμία περίπτωση την ποιότητα της DELL,ΤOSHIBA,LENOVO μεχρί στιγμής πάντως δεν μου έχουν παρουσιάσει τίποτα το σοβαρό παρά μόνο στο Αmilo pro ένα πρόβλημα ασυμβατότητας με το bluetooth και στον 1536 α)ένα πρόβλημα μικρό στην οθόνη δηλαδή ενά μικρό χτύπημα που απλώς σε αυτό το σημείο της είναι πιο θολή και β) πρόβλημα υπερθέρμανσης που ομώς συμβαίνει σε όλη την σειρά amilo.Τα έχω περίπου 1 χρόνο και ελπίζω να μην πάθουν τίποτα αργότερα.

Γενικά και έχω φορητό και θα ξαναέπαιρνα φορητό λόγω Α) της φορητότητας , Β)μείωσης της τιμής απέναντι στους σταθερούς και Γ)γιατί ένας φορητός είναι απίστευτα βολικός ,μικρός σε μέεθος , μπορείς να κάνεις σχεδόν οτιδήποτε εργασία κάνεις στον σταθερο και έχει ενσωματωμένη κάρτα για ασύρματο δίκτυο . :lol:

Eλπίζω να μην σας κούρασα SINTALKAS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠιμενω στο TOshiba A100-906 με XP που μπουτάρει σε πολύ λίγα δέυτερα, τον έχω κάνει τούρμπο. Ποιότητα μέχρι τελους! Τωρα σκεφτομαι να παρω τον Α200-1Μ8 που ειναι τελευταιας εσοδειας και με ισχυρα χαρακτηριστικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...