Προς το περιεχόμενο

Πολύύύύύύύ αργή Εκκίνηση στα Windows Xp Gr Pro Sp2 !!!


xj_onyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θα πρέπει να υπάρχει κάποια λύση. Αν το λειτουργικό δεν έχει άλλα προβλήματα και ο υπολογιστής είναι σχετικά γρήγορος δεν υπάρχει λόγος να κάνει format εκτός αν έχει χρόνο για χάσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απεγκατέστησα το Ζone Alarm και λύθηκε το πρόβλημα. Προσπάθησε να αφαιρέσεις κάποιο ύποπτο πρόγραμμα όπως firewall ή anti virus ισως φταίει κάποιο από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό σε βρίσκω φίλε μου! Το fix1.bat εγώ το έφτιαξα γιατί απο κάπιο λαθάκι δέν μου έβγαζε τον task manager με alt+ctrl+del και απλά στιν εκκίνηση το διορθώνω προσθέτωντας στην Registry την γραμμή

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Πάντως μπράβο για την παρατήρηση! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα μια φορά το PC ξετσεκάροντας όλες της καταχωρίσεις στην εκκίνηση για να δούμε στα σίγουρα αν φταίει κάτι από εκεί αν δεν πιάσει δες τι γίνεται στης υπηρεσίες μπορεί να προσπαθεί να ξεκινήσει κάποια και αποτυχαίνει για αυτό αργεί και η εκκίνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να δοκιμασες να καθαρισεις το συστημα και με το Ccleaner γιατι μαζευονται πολλα σκουπιδια απο διαφορα προγραμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...