Προς το περιεχόμενο

Χωρίς ρούχα!


greeneye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία όλα αυτα....αλλά οι έφηβοι που τέλος πάτων έχουνε φουσκοδενδριες....

Και θέλουνε να αποβάλουνε την ορμή τους....και πάνε στο μπάνιο....αν ξαφνικά σκάσσει η μάνα / πατέρας / αδερφή , πως θα κρύβουνε την " ιστορία"

 

Ή το άλλο...σκαει η γυνάικα σου σπίτι ενώ είσαι με την κουμπάρα....πώς θα ντυθείς και θα δικαιολογηθείς ότι απλά γλύστρισε και έπεσε πάνω μου όταν θα έχεις ολόκληρο κοντάρι?

 

ΥΓ : Πάντως , πραγματικά , επειδή έχω κάνει γυμνισμό στα Κουφονήσια....παρόλο που ντρεπόμουνα απίστευτα....είνια άλλη αίσθηση ελευθερίας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μιας και είπατε για γυμνισμό,δεν θα υπήρχαν πια ξεχωριστές παραλίες γυμνιστών όπως υπάρχουν τώρα και επίσης οι εργαζόμενοι σε κάποιο πυρηνικό εργοστάσιο δεν θα μπορούσαν να εργαστούν μη φορώντας κάποια ειδική στολή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ζούσαμε χωρίς ρούχα, η έννοια της ομορφιάς και της γοητείας θα αποκτούσε ίσως ένα εντελώς διαφορετικό νόημα.

 

ναι φυσικα...εσεις οι γυναικες θα παθαινατε καταθλιψη.πλεον κανενα ρουχο δεν θα μπορουσε να κρυψει μικροατελειες,και στα 2 φυλα.μην ξεχναμε βεβαια,οτι υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ ανθρωποι με διαφορες αρρωστιες σεξουαλικες και μη που το θεαμα των σημαδιων στο κορμι τους ειναι το λιγοτερο αηδιαστικο (αντικειμενικα)

 

τελος,προσωπικα,δεν θα μου αρεσε καθολου...θα μου αρεσε ισως να ειμαστε γυμνοι με την κοπελα μου σε ενα νησι* ΜΟΝΟΙ μας ομως.

 

 

*οπου νησι βαλτε ενα μερος απομονωμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικα...εσεις οι γυναικες θα παθαινατε καταθλιψη.πλεον κανενα ρουχο δεν θα μπορουσε να κρυψει μικροατελειες,και στα 2 φυλα.

 

Αντικρύζοντας καθημερινά αντρικές κοιλάρες, πατσές και μικρές, πεσμένες πο...ες ?:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω αυτό το post με σκοπό να εκφράσει ο καθένας τις απόψεις

του για το πως θα ήταν ο κόσμος αν ολοι κυκλοφορούσαμε χωρίς

ρούχα,εντελώς γυμνοί !

 

- Δεν θέλω σχόλια του τύπου ότι θα αρρωσταίναμε ευκολα,θα κρυώναμε

κτλ αλλά μόνο ότι αφορά το "ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ" !

 

τέτοιες φαντασιώσεις τις είχα όταν ήμουν 12 χρονών.... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

“Φύλλα συκής”

Γιατί φοράμε ρούχα; Ίσως ένα παιδί να απαντούσε ότι τα φοράμε για να μην κρυώ*νουμε. Οπωσδήποτε αυτό είναι σωστό, ειδικά στη διάρκεια του χειμώνα. Υπάρχουν όμως δύο πολύ σημαντικοί ηθικοί λόγοι που σχετί*ζονται με το ντύσιμο. Οι νέοι και οι νέες που ανήκουν στον Χριστό πρέπει να έχουν μια σωστή και ολοκληρωμένη αντίληψη σχετικά με το ντύσιμο και την εμφάνισή τους ώστε να μην πέφτουν σε παγίδες και παρασύρονται από τα ρεύματα του κόσμου.

 

Τον πρώτο λόγο τον βλέπουμε στην πτώση του ανθρώπου. Όταν οι πρωτόπλα*στοι αμάρτησαν, κατάλαβαν αμέσως ότι έπρεπε να σκεπάσουν το σώμα τους. Έραψαν τότε φύλλα συκιάς για να φτιάξουν περιζώματα και να σκεπαστούν μʼ αυτά. Τα φύλλα όμως ξεραίνονται και το σκέπασμά τους δεν θα κρατούσε για πολύ. Βλέπουμε λοιπόν τον ίδιο τον Θεό να τους δίνει άλλα ρούχα, χιτώνες δερμάτινους, τα οποία όχι μόνο δεν ξεραίνονταν αλλά και κάλυπταν μεγαλύτερο μέρος του σώματος απʼ ότι τα απλά περιζώματα. Στο γεγονός αυτό δια*φαίνεται και ο πρώτος λόγος για το ντύσιμο του σώματος. Δεν ήταν ντύσιμο για το κρύο (άλλωστε τότε δεν υπήρχε ακόμα τέτοια ανάγκη) αλλά ντύσιμο για το σκέπασμα του σώματος σαν ηθική πλέον ανάγκη, σαν ένας θεσμός που θεσπίστηκε από τον ίδιο τον Θεό για τον πεσμένο άνθρωπο.

 

*********Στο ιστορικό αυτό γεγονός με τους πρωτόπλαστους υπάρχει παράλληλα ένας πνευματικός συμβολισμός: Όπως έπρεπε να θανατωθούν ζώα για να φτιαχτούν οι δερμά*τινοι χιτώνες με τους οποίους θα σκέπαζαν οι πρώτοι άνθρωποι τα σώματά τους, έτσι έπρεπε να θυσιαστεί ο Χριστός για να μπορούν οι άνθρωποι να έχουν κάλυμμα για τις αμαρτίες τους. Πέρα όμως από τον συμβολισμό αυτό, η ηθική ανάγκη για την κάλυψη του σώματος παραμένει μέχρι σήμερα. Αυτό μπορούμε να το δούμε και στο Α΄ Τιμόθεο 6:8, όπου ο Παύλος μιλά για την αρετή της ολιγάρκειας, λέγοντας ότι αν έχουμε τροφές και ρούχα ας αρκούμαστε σʼ αυτά. Βλέπουμε όμως εκεί να αποκαλεί τα ρούχα “σκεπάσματα” αντί “ιμάτια” (στο αρχαίο κείμενο) δείχνοντας ότι ο κύριος σκοπός των ρούχων είναι να σκεπά*ζουν το σώμα. Το ξεσκέπασμα του σώματος αποτελεί ηθική παράβαση, γιʼ αυτό και απο*τελεί ανάγκη να είναι το σώμα σκεπασμέ*νο. Πόσο αντίθετα σʼ αυτό φέρονται οι άνθρωποι του κόσμου οι οποίοι συχνά χρησιμοποιούν τα ρούχα μάλλον για να φανε*ρώνουν ή για να ξεσκεπάζουν έντεχνα το σώμα παρά για να το σκεπά*ζουν, ιδιαίτερα όσο αφορά τα γυναικεία ρούχα! Ο πρωταρχικός λοιπόν σκοπός των ρούχων είναι να καλύπτουν και να κρύβουν το σώμα.

 

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικρύζοντας καθημερινά αντρικές κοιλάρες, πατσές και μικρές, πεσμένες...

 

Συνηθως το πρωτο χαρακτηριστικο, υπερκαλυπτει το δευτερο...

οποτε θα εμενες με την απορια... nianiarn3.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παράδειγμα αν δεις μια γυναικα στο δρομο με τα εσώρουχα πως θα αντιδρασεις?αν όμως την δείς στην παραλία είναι τελίως διαφορετικό.ετσι θα ήταν αν ήσουν γυμνος δεν θα είχε κανένα νόημα μετα από λιγο.Ασε που όλα θα φαινόντουσαν απο την αρχή και δεν θα χρειαζόταν να ψαξεις.χιχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως , πραγματικά , επειδή έχω κάνει γυμνισμό στα Κουφονήσια....παρόλο που ντρεπόμουνα απίστευτα....είνια άλλη αίσθηση ελευθερίας!!!!

 

Προσέξτε μονο μην σας καει το . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε μονο μην σας καει το . . .

 

Πολύ Ψάλτη βλέπεις....:-D:-D..

όχι η άμμος ήτανε καλή , δεν έκαιγε....

 

Και το νερό ήτανε χλιαρό , οπότε δεν εκτεθήκαμε....:rolleyes:

 

Πάντως πραγματικα....δεν ξέρω .... μαρέσει να το κάνω ... αλλά επειδή εκει ήτανε σχεδόν όλοι γυμνοι....ε κάποια στιγμή ξενέρωσα....:fear: .... είναι κακό γιατρε μου?

 

δηαδή θα πάυει να μας κάνει κουκου αν το μάτι συνηθίσει....θα βλέπουμε ντυμένοι και θα γουστάρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε τωρα τρελαθήκατε; Ακου χωρις ρουχα.

Φανταστειτε σε ώρα αιχμής ενα λεωφορείο 100 ατομα πίτα χωρίς ρούχα.

Και αν δεξια σου εχεις μια κοπελαρα και αριστερα μια γιαγια;;

και ενα γερο απο πισω; ΚΟΛΑΣΗ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν οι γεροι και οι γριες εχουν ακρατια; τι κανεις οταν θα εισαι πιτα πανω τους στο λεωφορειο και θα σε πετυχαινουν οι σταγονες στα ποδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...