Προς το περιεχόμενο

Radiohead: σε 1 εβδομάδα πούλησαν 1,2 εκατομμύρια άλμπουμ μέσω ίντερνετ


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κατέβασα από περιέργεια και απογοητεύτηκα.

Πολύ κακή ποιότητα mp3 , αλλά και το άλμπουμ είναι μάπα.

 

Δεν είμαι fan του είδους , τους radiohead τους θυμάμαι από τα πρώτα albums τους που μου άρεσαν κάποια τραγούδια , αλλά έχω την εντύπωση ότι από τότε που έγιναν φίρμες, και άλμπουμ με κλανιές και ρεψίματα να έβγαζαν πάλι θα πούλαγε σαν τρελλό γιατί πουλάνε "άποψη".

 

I'll pass. Έβαλα dead kennedys για να στανιάρω από την πατάτα.

 

california uber alles και ξερό ψωμί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλλά έχω την εντύπωση ότι από τότε που έγιναν φίρμες, και άλμπουμ με κλανιές και ρεψίματα να έβγαζαν πάλι θα πούλαγε σαν τρελλό γιατί πουλάνε "άποψη".

 

I'll pass. Έβαλα dead kennedys για να στανιάρω από την πατάτα.

 

california uber alles και ξερό ψωμί

 

mazi sou! den yparxei mono to california uber alles :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μουσική ρε παιδιά; Ακούσατε κανέναν να μιλάει για μουσική; Για το πόσα download έγιναν και πόσα τσάκωσε το συγκρότημα. Λες και κάναν τηλεμαραθώνιο αγάπης και στο τέλος μετρούσαν τις προσφορές. Αυτό το κ@λ@ίντερνετ τελικά τα έχει κάνει όλα σούπα. Αυτό είμαστε. ΣΟΥΠΑ! Πριν από λίγα χρόνια όταν κάτι δεν σου άρεσε, όχι μόνο δεν έμπαινες στο κόπο να το βρεις, αλλά λυπόσουνα και την κασσέτα. Τώρα.. θες Radiohead.. τσουπ - Internet. Θες tsonta - πάλι Internet. Σαν ένα γιουσουρούμ που όλοι πάνε να αγοράσουν τσάμπα ενώ οδηγούν mercedes. Τα PC των περισσοτέρων κάνουν κάτι χιλιάρικα ευρώ και όμως τσιγκουνεύονται να αγοράσουν κάτι γνήσιο. Γιατί; Πολύ απλά γιατί δεν τους νοιάζει, το κάνουν για να περνάει η ώρα τους. Ποια bitrate και πράσινα άλογα.. Και για να μην ξεχνιόμαστε... πολύ μάγκες οι Manager των Radiohead...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To in Rainbows, αφού το άκουσα προσεκτικά κάμποσες φορές, μπορώ να πω με υπευθυνότητα ότι είναι ότι καλύτερο έχουν κυκλοφορήσει μετά το O.K Computer. Προσεγμένο, ταξιδιάρικο, ακουστική απόλαυση.

Φυσικά αυτά είναι γούστα, και δεν μου φαίνεται περίεργο ότι σε κάποιους δεν άρεσε, αλλά το να το συγκρίνουν γενικά μουσικές μπάντες είναι τελείως άστοχο, δεν μπορεί να βγει κανένα συμπέρασμα.

Δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν οι DeadKennedys με τους Radiohead, και δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για δύο τελείως διαφορετικές μπάντες.

 

Όσον αφορά τον Πετρίδη, σέβομαι τις μουσικές γνώσεις του, αλλά όχι τις απόψεις του, και θα συμφωνήσω με τον ferongr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή η κίνηση τους αλλά μέτριο το άλμπουμ κατ' εμέ...

 

αλήθεια γνωρίζει κάποιος πόσο είναι το ποσοστό το οποίο παίρνουν για κάθε cd που πωλούν μέσω των εταιρειών;

 

παίρνουν και έξτρα χρήματα ως "μεταγραφή" από την μία εταιρεία στην άλλη;

 

(ρωτώ για να δω εάν είναι καλύτερα τα 10 εκ. ευρώ με 1,2 εκ άλμπουμ από τα αντίστοιχα 1,2 εκ. μέσω της δισκογραφικής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα το κατεβασα τσαμπα..Εβαλα εκει που ζητουσε price 0.0 pounds και με εβγαλε κατευθειαν στη σελιδα που το κατεβαζεις....με αυτο το τροπο..πρωτα ακους και μετα αν σαρεσει παραγγελνεις και το cdακι και το προσθετεις στην δισκοθηκη σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...