Προς το περιεχόμενο

11.1-12.1 ιντσες φορητο


leoni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

και οσοι επιλεξουν το λαπτοπακι του e-shop,(το 12.1) οριστε και μια λιστα με τα προβληματα που συναντησα σε Ubuntu 7.10 καθως και οι λυσεις τους

innovator laptop+ubuntu 7.10.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται ποιά διανομή θα εγκαταστήσεις, συνήθως η τελευταία έκδοση του ubuntu είναι μια χαρά σε ότι αφορά την ευκολία εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται ποιά διανομή θα εγκαταστήσεις, συνήθως η τελευταία έκδοση του ubuntu είναι μια χαρά σε ότι αφορά την ευκολία εγκατάστασης.

 

ολες οι εκδοσεις ubuntu φημιζονται για την ευκολια της εγκαταστασης τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να συνδέσω τον Ιnnovator W225R με την TV CRT που έχω για την προβολή βίντεο. Ο Η/Υ δεν έχει βίντεο έξοδο, πως μπορώ να κάνω τη σύνδεση, μόνο με VGA; Θα χρειαστώ κάποιο προσαρμογέα; (Η τηλεόραση έχει composite και scart εισόδους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα, θα ήθελα τι γνώμη σας για τα παρακάτω laptop.

 

LG R200-TCP11HS και το NB MULTIRAMA-HT FORCE FL-I 1250

 

http://hellas.lge.com/proddivergent....&parentId=0404

http://www.multirama.gr/Multirama/pr...s&cp_id=135287

 

 

Για τον LG δεν έχω βρει κάποιο review από Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τελικά βρήκατε κάποια λύση για να έχει το laptopaki (W225R) κάποια σύνδεση με την ΤV? (svideo or tvout)

επίσης αν έχετε να γράψετε και άλλες εντυπώσεις, ευπρόσδεκτες, ιδίως για το θόρυβο του ανεμιστήρα που μου έχει σπάσει τα νεύρα στον compaq που έχω τώρα.

thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε οτι εχει vga εξοδο στην οποια μπορεις να συδεσεις εξωτερικη οθονη.οσον αφορα τον ανεμιστηρα γενικα δεν κανει θορυβο (τον καταλαβαινω μονο αργα την νυχτα-σε ησυχες νυχτες-) αλλα και παλι μπορει να κλεισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε οτι εχει vga εξοδο στην οποια μπορεις να συδεσεις εξωτερικη οθονη.οσον αφορα τον ανεμιστηρα γενικα δεν κανει θορυβο (τον καταλαβαινω μονο αργα την νυχτα-σε ησυχες νυχτες-) αλλα και παλι μπορει να κλεισει

 

ευχαριστώ για την απάντηση.

 

με την οθόνη οκ, για την τηλεόραση δεν είμαι σίγουρος.

βρίσκω στο ebay αυτό το adapter πχ. http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=160216260533

και λέει πως πρέπει η κάρτα γραφικών να υποστηρίζει tv out μέσω της vga.

πάω στα specs της "ATI Radeon Xpress 200M" http://ati.amd.com/products/radeonxpress200mIntel/specs.html

και μου φαίνεται πως στις παραγράφους "Tv out" & "External Display Support" καλύπτει τις απαιτήσεις του adaptor. έχω καταλάβει σωστά; thanks και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, είμαι απαισιόδοξος...

Αλλά απ' την άλλη, φτηνό είναι το καλώδιο, πάρε το και δοκίμασε. Πολλοί θέλουμε να μάθουμε.

 

Η καλύτερη λύση πάντως είναι τηλεόραση με είσοδο vga ή hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ όλους.

Έχω αγοράσει εδώ και δύο βδομάδες το Hasse 225 από e-shop και έχω να παρατηρήσω τα εξής:

Μάλλον δεν ήταν καλή επιλογή

α)Η οθόνη δεν είναι τίποτε σπουδαίο φυσικά,αλλά είναι ιδιαίτερα δύσκολη στο να βρεις την κατάλληλη γωνία θέασης.

β)Στο δικό μου λειτουργεί σχεδόν συνεχώς ο ανεμιστήρας.Συγκεκριμένα,σταματάει μόνο μεταξύ 48 και 50 βαθμών.Οπουδήποτε αλλού τον έχω συντροφιά και δεν μου είναι καθόλου ευχάριστη.

γ)Δεν έχει φωτάκι για τα κεφαλαία και αυτό είναι υπό προϋποθέσεις μεγάλο πρόβλημα.

Τα πλήκτρα δεν είναι σαφή στο πάτημα και μπορείς να χάσεις εύκολα γράμμα.Επιπλέον μερικά πλήκτρα είναι πολύ μικρά και σε λάθος θέση με χαρακτηριστικό παράδειγμα το del του οποίου κάνω συχνή χρήση στο office (open office βεβαίως βεβαίως).

Και για να μην έφταναν όλα αυτά,πριν δύο μέρες αφού τελείωσα την εγγραφή ενός cd το drive τα έπαιξε,με αποτέλεσμα να μπορεί πλέον να διαβάζει μόνο dvd και όχι cd !!!!

Ήδη είναι στο e-shop για φτιάξιμο.

Άντε πηγαίνετε προς το packard Bell καλλίτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...