Προς το περιεχόμενο

Τα νευρα μου με τις αγορες(συσκευασιες)


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παει ενας φιλος στο μενιδη ξερεται που να μου παρει μια mobo.Αν και ασχετος με αγορες απο pc parts ρωτησε εναν πωλητη αν θα επρετε να ειναι σφραγισμένη η μητρική με το σελοφαν συσκευασιας το οποιο δεν δινει χερι να περιεργαστει καποιος το εσωτερικο,η απαντηση ηταν οτι ετσι την στέλνουν και αμα εχει προβλημα εδω ειμαστε εμεις κ.τ.λ η Mobo einai h msi k9-sli 2f gia am2.

μολις μου την εφερε κοιταω την συσκευασια και βλεπω ειχε τσακιση η πορτα εισαγωγης της συσκευασιασ, με λιγα λογια ηταν ταλαιπωρημενη.

δεν θα επρεπε τουλαχιστο να εχει ενα αυτοκολητο που να δηλωνει αρτιοτητα του υλικου.Aκομη μια αλλη msi που ειχα παρει πριν 2 χρ ειχε γυρω στα 10 καλωδια μεσα,4-5 sata 1flopy 3 gia dvdrec-rom kτλ,αυτη που πηρα χθες ειχε μονο 3,(ενα σατα 1 ενα για dvd rom kai ena flopy).εν τελη παρατηρησα και κατι δαχτυλιες και ψιλολερωματιες πανω στην mobo.πηρα τηλ και μου ειπαν οι msi ετσι αποστελονται και αν θελω να παω απο εκει να την δουν.

Και τελειωνω οι mobo θα πρεπει να δινονται σφραγισμενες!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kαι γιατί δεν μας λες και το όνομα αυτού του κορυφαίο καταστήματος να το προτιμήσουμε κι εμείς?Πήγαινε πίσω και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να στην δώσουν σφραγισμένη ή αλλιώς πες τους μερικά λογακια για το ΙΝΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατί δεν μας λες και το όνομα αυτού του κορυφαίο καταστήματος να το προτιμήσουμε κι εμείς?Πήγαινε πίσω και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να στην δώσουν σφραγισμένη ή αλλιώς πες τους μερικά λογακια για το ΙΝΚΑ

Ε shop to shop.και ΕΡΩΤΗΣΗ μπορουν να μου την δωσουν σφραγισμενη γιατι ισχυριζονται οτι τα παραλαμβάνουν ανοιχτα απο το εξωτερικο και μπλα μπλα μπλα :mad: .

ΙΝΚΑ ειναι αυτο με τους καταναλωτες,ενωση καταναλωτων κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AGORES na kanete mono apo PLAISIO, emena me exoun eksipiretisi 10000 fores me alages on the spot!!!!

 

δεν απαντησες ομως φιλε στα ερωτηματα που εθεσα!

αλλο με ενδιαφερει εμενα τωρα για την υπαρχον κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πας πίσω και τους λες να στην αλλάξουν επιτόπου κακός την πήρατε από την αρχή αν σου πουν τίποτα Ινκα και καναλάκια και θα δεις πως θα τους πάει 3 και μια και θα στο αλλάξουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η συζήτηση γίνεται επειδή μπορεί και να μην στην αντικαταστήσουν?

πήγαινέ την πίσω, και αν δεν στην αλλάξουν εδώ είμαστε και συζητάμε λύσεις.

το να αρχίσουμε όλοι να λέμε τι απειλές και βασανιστήρια να τους κάνεις, ενώ μπορεί να στην αλλάξουν αμέσως αν πας πίσω, είναι λίγο άστοχο, δεν νομίζεις?

και εγώ από το πλαίσιο όταν είχα πάρει την μητρική μου, μου την έφεραν με σπασμένα pins στο socket.

την πήγα πίσω και μου την αλλάξαν σε 5 λεπτά.

συμβαίνουν αυτά... δυστυχώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι τελευταίες 10-15 μητρικές που αγόρασα είτε για μένα είτε για γνωστούς δεν ήταν σφραγισμένες. Νομίζω ότι ισχύει ότι έτσι τις παραλαμβάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πας πίσω και τους λες να στην αλλάξουν επιτόπου κακός την πήρατε από την αρχή αν σου πουν τίποτα Ινκα και καναλάκια και θα δεις πως θα τους πάει 3 και μια και θα στο αλλάξουν ;)

 

ο φιλος μου πηγε να την παρει οπως λεω και ποιο πανω,ο οποιος δεν εχει κανει και πολλες α;γορες ομολογουμενος.τι ειναι ΙΝΚΑ και ΚΑΝΑΛΑΚΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι τελευταίες 10-15 μητρικές που αγόρασα είτε για μένα είτε για γνωστούς δεν ήταν σφραγισμένες. Νομίζω ότι ισχύει ότι έτσι τις παραλαμβάνουν.

 

και εγώ έτσι πιστεύω, όταν είχα πάει να αντικαταστήσω την δική μου, απαίτησα να μου δώσουν σφραγισμένη και μου είπαν πως έτσι τις παίρνουν και αυτοί...

Πάντως δεν με πολυενδιαφέρει, όσο η εγγύηση υπάρχει, και φροντίζουν να την τιμούν αξιοπρεπώς, δεν ανησυχώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι τελευταίες 10-15 μητρικές που αγόρασα είτε για μένα είτε για γνωστούς δεν ήταν σφραγισμένες. Νομίζω ότι ισχύει ότι έτσι τις παραλαμβάνουν.

 

ΤΟ ερωτημα για μενα ειναι ρε παιδια αν ζητησω μια μητρικη σφραγισμενη θα μου δωσουν εκει περα?

ή ξερει κανεις καταστημα που δινει σφραγισμένες,το multirama πχ τις δίνει σφραγισμενές? ,στην τυχη ειπα multirama ok

ειναι υποχρεωμενα αν ξέρει κανενας τα καταστηματα απο τον νομο να δινουν τα pc parts (mobo,vga..)σφραγισμένα, δηλαδη καταπατουν τον νομο αυτην την στιγμη?

και το αλλο αν πουν εμεις δεν εχουμε σφραγισμένη msi αν θες περνεις μια αλλη ασφραγιστη εγω σαν καταναλωτης που την θελω σφραγισμενη τι κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε αδερφέ τι ΙΝΚΑ ιάνει το ινστιτούτο καταναλωτών εκεί λες ότι θες και αυτοί κυνηγάνε το Καναλάκια δεν ξέρεις τι είναι τα κανάλια ? εγώ πάλι όμως δεν θυμάμαι να μου είπανε όταν ήμουν εκεί ότι έχουμε μητρικές χωρίς τα κουτιά τους :-) οι τεχνικοί θα τα ανοίγουν και θα περνούν τα καλούδια από μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι και χωρίς τα κουτιά τους ρε vato.... εντάξει το κουτί εννοείται ότι υπάρχει..

να αρπάζουν από μέσα δεν παίζει πάντως, συνήθως στα κουτιά γράφει ακριβώς το περιεχόμενο που περιέχουν... (sata cables κλπ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αν το παιδί δεν μιλάει για το κουτί και μιλάει για το σακουλάκι που είναι μέσα η μητρική αυτό δεν είναι κλειστό ποτε :-) sorry αν κατάλαβα λάθος αλλα και πάλι αν του κουτί έχει τα αυτοκόλλητα του εξωτερικά και δεν είναι κομμένα τότε είναι σφραγισμένο και δεν έχει ανοιχτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...